:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sinameki - Olayın Tarihi: 06 Eylül 2006 - 06 Eylül 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
yasemincan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 01 Eylül 2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı yasemincan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: sinameki
    Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2006 Saat 23:37
herkes bir yorum yapiyor muallakta kaldim

2 yil once dogum yaptim ve oglumun hediyesi 30 kiloyu vermek icin 1 yil kastim, Simdi 50 kiloyum ama kilo almamak icin her aksam yatmadan once sinameki demlemek zorundayim.

2 kez biraktim, normalde son derece dikkatli beslenen biri olmama ragmen derhal kilo almaya basliyorum, yedigim herseyi hapsediyor bunyem.

Dahiliye uzmani bitkisel caylarin zararsiz oldugunu soyledi ama internette arastirdim spesifik bir yorum gormedim ancak biri bagirsak duvarini inceltir, biride bagirsaklarda kedi tirmalamasi gibi izlere neden oluyormus diye yorum yazmis.

kime inanmali ????????
Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Nisan 2006
Gönderilenler: 52
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Eylül 2006 Saat 09:15
sinameki iki tarafı keskin bıçak gibidir.kuvvetli mushildir tek başına ve sürekli kullanıldığında bağırsak duvarını tahriş eder hatta kolon kanserine bile sebeb verebilir.sinamekini peklik sorunu için kullanıyorsanız karışımlarla kullanmanızı tavsiye ederim yahut sabahları aç karna kuru kayısı yiyip üzerine ılık bir bardak su içebilirsiniz yada bir tatlı kaşığı keten tohumunu on misli su ile alabilirsiniz.
zayıflamak için ise funda yaprağı ve ardıç tohumunu kaynatıp içebilirsiniz. yağları eritmeye faydası olacaktır.
Yukarı Dön
bitki uzmanı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 03 Eylül 2006
Gönderilenler: 173
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Eylül 2006 Saat 21:11
sinameke zayıflamak için kesinlikle kullanlmaz zayıflama çaylarının içincde vardır bunun faktörüde bagırsakları çalıştrmak.uzun zaman kullanıldıgında bagırsak kitlenmesi yapar ve sinameke içmeden sindirim zorlugu çekersiniz bunun için size tavsiyem kullanmayın zayıflamak için bir çok çay ve macun var
Yukarı Dön
ebruli_0507 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Ağutos 2006
Gönderilenler: 74
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ebruli_0507 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Eylül 2006 Saat 10:42
bende 3 sene önce fln sinemake kullandım zayıflamak için ve belli bir süre sonra ciddi bi şekilde sorunlar yaşadım.onu içmediğimde kesinlikle bağırsak problemim oluodu.kuru kayısıyla bıraktım sinemakeyi aman burdan içmek için soranları uyarıyorum sakın kullanmayın!!
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2006 Saat 16:48

günde bir çok kişi sinameke almak için dükkana geliyo ve ne için kullanıcaksınız dedigimde cevap herzaman ya kabızlık yada zayıflamak arkadaşlar lütfen bu sitede olanlar insanları bilgilendirelim bitkilerin yan etkilerininde oldugunu lütfen unutmayalım...saglıklı günler.....

Yukarı Dön
diplomalıaktar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 20 Ocak 2006
Gönderilenler: 324
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2006 Saat 10:22
Ardış tohumuda bir müddet sonra böbreklerde tahriş yapar.
Ben bu işe gönlümü verdim :)
Yukarı Dön
nazlim Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 06 Ocak 2007
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nazlim Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Ocak 2007 Saat 15:53
merhaba ben 6 ay önce 65 kiloya kadar çıktım daha sonra okuduğum bir kaç yerden sinamekinin zayıflattığını öğrendim ve kullanmaya başladım şu an 50 kiloya düştüm her yemekten sonra 1 fincan içiyorum bazen 2 alışkanlık haline geldi içmediğim zamanlarda yağ birikimi  nede oluyor 1 haftada 2-3 kiloya çıkabiliyorum  ama korkuyorum  müthiş derecede ishal yapıyor kaşıntı ve yanmaya sebep oluyor bırakmayı düşünüyorum ama aşırı kilo almaktan korkuyorum
Yukarı Dön
jezanore Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 10 Ocak 2007
Gönderilenler: 1
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı jezanore Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2007 Saat 01:24
...

Düzenleyen jezanore - 07 Aralık 2010 Saat 22:17
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Ocak 2007 Saat 18:22
arkadaşlar okadar sölüyüruz sinamekeyi uzun süre kullanmayın zararlı diye şu an için vermiş olabilirsiniz külo ama bagırsak kitlenmesi gibi ciddi sorunlar yaratabilir ve artık sinameke içmeden kabız<lık sorunu yaşarsınız diye çünkü çok ciddi bagırsak tembelligi yapıyo zayıflama çaylarında bile çok az miktarda sinameke vardır piyasada çok sayıda zayıflamak için çay,macun vee bitkisel haplaar varr.lütfen dikkate alın saglık bu ciddiye almak gerek........
Yukarı Dön
cdelfin Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 14 Şubat 2007
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı cdelfin Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2007 Saat 14:24
arkadaşlar merhaba bende 6 yıl önce sinemaki kullanmaya başladım ve zayıflama açısından çok faydasını gördüm 65  kilodan 55 kiloya kadar düşmüştüm ve yaklaşık dört yıl bu kiloda kaldım ama 2 yıldır kullanmadığımdan tekrar kilo aldım şuan 69 kiloyum tekrar kullanmaya başlıyacam
Yukarı Dön
nazan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 31 Mart 2009
Gönderilenler: 1
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nazan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2009 Saat 19:24
merhabalar bende bu gün aldım bu bitkiyi..nasıl içiyorsunuz?demleme yöntemi nedir?yazarsanız sevinirim..ne olur bilgilendirin!!

sebep:büyük harfle yazmayınız..yönetim..

Düzenleyen kahtalı - 02 Nisan 2009 Saat 19:57
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Nisan 2009 Saat 20:00
demleme:bir bitkiden bir miktar alıp,kaynar suya eklemek ve ardından 8_10 dakika beklemek süzüp içmektir...(çayıda demleriz ya kuzum)sinamekinin fazlası bağırsak tembelliği yaptığı için fazla kullanılmamalıdır..bir tutam alınıp suda demleyiniz...2çay kaşığı kadar yeterli...çok kuvvetli bir bitkidir..
SİTE KURALLARINI OKUYUNUZ......
Yukarı Dön
esmerayy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 30 Nisan 2010
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı esmerayy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2010 Saat 16:09
Orjinalini yazan: sıla

sinameki iki tarafı keskin bıçak gibidir.kuvvetli mushildir tek başına ve sürekli kullanıldığında bağırsak duvarını tahriş eder hatta kolon kanserine bile sebeb verebilir.sinamekini peklik sorunu için kullanıyorsanız karışımlarla kullanmanızı tavsiye ederim yahut sabahları aç karna kuru kayısı yiyip üzerine ılık bir bardak su içebilirsiniz yada bir tatlı kaşığı keten tohumunu on misli su ile alabilirsiniz.
zayıflamak için ise funda yaprağı ve ardıç tohumunu kaynatıp içebilirsiniz. yağları eritmeye faydası olacaktır.

slm funda yapragı ve ardıc tohumu demıssınız bunların yan etkısı varmı bırde bunları nasıl kullanacagız
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Ocak 2009
Gönderilenler: 307
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2010 Saat 17:32
funda yaprağının doğrudan zayıflamaya katkısı yok tabi eğer "erica arborea"bitkisinden bahsediyorsak,bu bitkideki etken madde "betulin".
ardıç tohumunda yağ yakıcı özelliğe sahip etken maddeler bulunuyor
zararları konusuna gelince erica bitkisindeki betulin  stotoksik  etkili ,özellikle kanser hücreleri için savaşçı nitelikte.
ardıç tohumu kanser önleyici çok fazla etken maddeye sahip,çok faydalı bir bitki ,sayenizde araştırıp bu değerli bitkinin ne kadar kıymetli olduğunu öğrenmiş oldum.
ama zayıflamaya destek sağlayacak farklı bitkiler tercih edilebilir,bu iki bitkinin öyle aman aman yağ hücrelerini küçültecek çok büyük etkisi yok.
Yukarı Dön
esmerayy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı esmerayy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2010 Saat 20:26
Orjinalini yazan: a_b_c

funda yaprağının doğrudan zayıflamaya katkısı yok tabi eğer "erica arborea"bitkisinden bahsediyorsak,bu bitkideki etken madde "betulin".
ardıç tohumunda yağ yakıcı özelliğe sahip etken maddeler bulunuyor
zararları konusuna gelince erica bitkisindeki betulin  stotoksik  etkili ,özellikle kanser hücreleri için savaşçı nitelikte.
ardıç tohumu kanser önleyici çok fazla etken maddeye sahip,çok faydalı bir bitki ,sayenizde araştırıp bu değerli bitkinin ne kadar kıymetli olduğunu öğrenmiş oldum.
ama zayıflamaya destek sağlayacak farklı bitkiler tercih edilebilir,bu iki bitkinin öyle aman aman yağ hücrelerini küçültecek çok büyük etkisi yok.
mesela neyi tercıh etmem gerekebilir
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2010 Saat 20:30
valla ben bitki çayı tarifi filan tavsiye edemiyorum istemeyerek,çünki en başta kendim kullanmıyorum hiç içsel destekli çay ve benzerini..
ama yağ yakıcı özelliği olan bitkileri sıralayabilirim ,bence yağ parçalayıcı  bitkiler dışında eğer kastınız zayıflamak ise farklı aktiflerde gerekli,termojenik etki ,kolestrol ve trigliserit sentezini engelleyici gibi..
ama dozaj ayarlaması hakkında bilgim yok ,yinede bu bahsettiğim özelliklere sahip bitkileri paylaşmam istiyorsanız yazayım ..
Yukarı Dön
esmerayy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı esmerayy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2010 Saat 23:54

valla ben bitki çayı tarifi filan tavsiye edemiyorum istemeyerek,çünki en başta kendim kullanmıyorum hiç içsel destekli çay ve benzerini..
ama yağ yakıcı özelliği olan bitkileri sıralayabilirim ,bence yağ parçalayıcı  bitkiler dışında eğer kastınız zayıflamak ise farklı aktiflerde gerekli,termojenik etki ,kolestrol ve trigliserit sentezini engelleyici gibi..
ama dozaj ayarlaması hakkında bilgim yok ,yinede bu bahsettiğim özelliklere sahip bitkileri paylaşmam istiyorsanız yazayım ..
türkçe olursa sevınırım terımlerı pek anlayamadım solersenız sevınırım
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mayıs 2010 Saat 13:48

termojenik etkiden kastım şuydu,yağ moleküllerinin parçalanması hareket etmesi için ısı enerjisine ihtiyaç var,bu yüzden termojenik etki gerekli

sonra yağ hücrelerinde depolanan kolestrol ,trigliserit ve insülin gibi yapıların dengede olmasını sağlamak gerek,birçok oluşum zincirleme olarak birbirini tetikliyor.

yağ yakıcı özelliği olan bikaç bitkiye örnek veriyorum,ama ne şekilde hangi miktarlarda kullanılır bilemiyorum,belki "MRHAMETLİ" arkadaşımız yardımcı olabilir bu konuda,ben sadece bitki isimlerini ve bitkinin hangi drogunda (kısmında) bulunduğunu yazıyorum;

-sarımsak
-incir yaprağı
-andız kökü
-üzüm yaprağı

Yukarı Dön
esmerayy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı esmerayy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Mayıs 2010 Saat 21:23

termojenik etkiden kastım şuydu,yağ moleküllerinin parçalanması hareket etmesi için ısı enerjisine ihtiyaç var,bu yüzden termojenik etki gerekli

sonra yağ hücrelerinde depolanan kolestrol ,trigliserit ve insülin gibi yapıların dengede olmasını sağlamak gerek,birçok oluşum zincirleme olarak birbirini tetikliyor.

yağ yakıcı özelliği olan bikaç bitkiye örnek veriyorum,ama ne şekilde hangi miktarlarda kullanılır bilemiyorum,belki "MRHAMETLİ" arkadaşımız yardımcı olabilir bu konuda,ben sadece bitki isimlerini ve bitkinin hangi drogunda (kısmında) bulunduğunu yazıyorum;

-sarımsak
-incir yaprağı
-andız kökü
-üzüm yaprağı

cok tsk ederım
Yukarı Dön
MERHAMETLİ Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

K.Tarihi: 28 Nisan 2010
Gönderilenler: 40
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı MERHAMETLİ Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Mayıs 2010 Saat 10:11
Orjinalini yazan: yasemincan

herkes bir yorum yapiyor muallakta kaldim

2 yil once dogum yaptim ve oglumun hediyesi 30 kiloyu vermek icin 1 yil kastim, Simdi 50 kiloyum ama kilo almamak icin her aksam yatmadan once sinameki demlemek zorundayim.

2 kez biraktim, normalde son derece dikkatli beslenen biri olmama ragmen derhal kilo almaya basliyorum, yedigim herseyi hapsediyor bunyem.

Dahiliye uzmani bitkisel caylarin zararsiz oldugunu soyledi ama internette arastirdim spesifik bir yorum gormedim ancak biri bagirsak duvarini inceltir, biride bagirsaklarda kedi tirmalamasi gibi izlere neden oluyormus diye yorum yazmis.

kime inanmali ????????

Size en güzel bir tavsiyem olacak.Bağırsakları boşaltmanın en tehlikesiz yolu;  1 su bardaklık sıcak suya 2 yemek kaşığı halis zeytinyağını katın, karıştırın  ve için..Bu işlemi aç karına yaparsanız, hem hazmınız çok daha erken olur hem de kilo verirsiniz.Zeytinyağının yan tesiri yoktur ama yine de dozunu aşmayınız.Fazla alınırsa bu sefer ishal yapabilir....

Bu işlemi sabah ve akşam yapabilirsiniz...

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67