:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sivilce izleri - Olayın Tarihi: 14 Eylül 2006 - 14 Eylül 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 5678>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: sivilce izleri
    Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2008 Saat 13:45
canım öncelikle;dudak ve boyundaki sivilceleri sakın elleme.hassas bölgelerdir ve iz kalma olasılıkalrı yüksektir.dudak kenarının iyileşme sürecide daha uzundur doğal olarak.tahminimce geçici ama;bakımını ihmal etme.piliing yap,uygun bir nemlendiriciyle nemlendir.böylece cilt kendini yenilemeye başlar.haa geçmezsede artık yapacak 2 şey;kimyasal piling yaptıracaksın çok rahatsız ediosa.az rahatsız ediosa kapatıcı kullanıcaksın.sevgiler
Yukarı Dön
Olcays Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Ekim 2008
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Olcays Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2008 Saat 16:55
Orjinalini yazan: kahtal�

can�m �ncelikle;dudak ve boyundaki sivilceleri sak�n elleme.hassas b�lgelerdir ve iz kalma olas�l�kalr� y�ksektir.dudak kenar�n�n iyile�me s�recide daha uzundur do�al olarak.tahminimce ge�ici ama;bak�m�n� ihmal etme.piliing yap,uygun bir nemlendiriciyle nemlendir.b�ylece cilt kendini yenilemeye ba�lar.haa ge�mezsede art�k yapacak 2 �ey;kimyasal piling yapt�racaks�n �ok rahats�z ediosa.az rahats�z ediosa kapat�c� kullan�caks�n.sevgiler
cevap için sağol ... sebamed kompakt sabun ve isveç ikisiri kullanıyorum inş. geçer.Sleepy
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2008 Saat 23:22
inşallah canımLOL
Yukarı Dön
zzyynnpp Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 04 Şubat 2009
Gönderilenler: 1
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı zzyynnpp Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2009 Saat 23:03
merhaba ben zeynep yüzümde sivilceler biraz fazla ne yapsam geçmiyor ilk başlarda kil sürüyordum geçiyordu artık oda etki etmiyor bana önerebileceğiniz bir şeyler var mı ? şimdiden sağolun
Yukarı Dön
sim_ge Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 06 Eylül 2007
Gönderilenler: 203
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim_ge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2009 Saat 23:24
selam canım
sorunu gorunce hemen dıkkatımı cektı acıkcası. cunku ınanırmısın benım de o kadar cok ve buyuk sıvılcelerım vardı kı.. ne antıbiyotık ne kil maskelerı hıc bır sey azaltmamıstı bıle.
ACNEYLSE diye bir krem kullandım. 2 ayda gecirdi tüm sivilcelerımı adet zamanım dısında hıc cıkmıyor..
Yukarı Dön
sim_ge Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim_ge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2009 Saat 23:29
Istersen sana uzun uzun ozellıklerını yazayım.
1.Eczaneden aldım ve sadece 3 tl dır.
2.İlac retinoik asit (avitami türevi) içeriyor.
3.Roaccutane 'ın krem formu seklınde, ama saglık konusunda yan etkısı yok. Normalde bılıyorsundur roaccutane karacıger basta olmak uzere cok zararlı bır ılac.
4. Bunun yanı sıra kıs zamanınında kullanılması gerekıyor. Yazın ne kadar gunes kremı de kullansan cok zor evden dısarı cıkmaman lazm.
5. Cıldı soydugu ıcın derının altında olusuma hazır sıvılcelerı de aktıve ettıgı ıcın ılk 3 hafta sıvılce sorunun artacak, kesınlıkle o zaman bırakma.
6.Her aksam yuzune sur ve kesınlıkle ustune bır kat da bepanthene krem sur, eger surmezsen cıldın yanık gıbı olur, ama surersen normal halını korur.Saygılarımla
Yukarı Dön
sim_ge Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim_ge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2009 Saat 23:32
Bu ılac sıvılce ızlerını buyuk ıhtımal gecırmez ama ben sıvılce ızlerını gecıren bır kac sey kesfettım sıvılcelerın gecınce onu da tartısalım..
Yukarı Dön
sudemir Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 16 Şubat 2009
Gönderilenler: 2
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sudemir Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2009 Saat 11:48
herkese merhaba..
siteyi azönce keşfettim..çokta hoş buldum.
benim sıkıntım yüzümde siyah nokta ve sivilce nedeniyle oluşan küçük çukurlar..çok aşırı değil ama insanın moralini bozmaya yetiyr..bununla ilgili önerebileceğiniz bi yöntem varmı.
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Şubat 2009 Saat 18:27
SİTE KURALLARINI OKUYUNUZ......
Yukarı Dön
sim_ge Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim_ge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Şubat 2009 Saat 21:59
kesınlıkle lımon, ama kullanırken gunes kremı eksık edılmemelı bır de ksıın yapılmalı yaza bırakılmamalı..

ya da tca, glıkolık asıt gıbı kımyasal peelınglere basvurabılırsın ama bır guzellık merkezınde de cok pahalı seansı 80-100 falan..
Yukarı Dön
easyone Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 02 Şubat 2009
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı easyone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2009 Saat 09:56
Herkese selamlar..
Simge limon yazmışsın ama limonun sivilce izini geçireceğine eminmisin ? daha farklı bir soruna sebeb olabilir..
Yukarı Dön
sim_ge Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim_ge Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Şubat 2009 Saat 19:28
evet yuzde yuz emınım, yuzune sur 10 dakka bekle yıka her gun yap bakalım 2 ay sonra bır sey kalıyormu,,(tabı sıvılcen cıkmıyorsa) sıvılcen cıkmaya devam edıyorsa hıc bır sey cukurlarının gecmesını saglamaz cunku yenı bır sıvılce cıkar sonra bır ız bırakır sonra cukurluga donusur..
cok emınım ama yıne de sen bılırsın kendı kararın..
Yukarı Dön
easyone Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 02 Şubat 2009
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı easyone Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Şubat 2009 Saat 12:25
Tşk. Deneyeceğim.
hoşşçakalın..
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Nisan 2009 Saat 22:47
siyah noktalarınızı ve sivilcelerini sıkmaktan vazgeçin arkadaşlar...
SİTE KURALLARINI OKUYUNUZ......
Yukarı Dön
pengued Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 08 Ağutos 2010
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı pengued Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağutos 2010 Saat 01:49
Sivilce sorununuz varsa eczaneden Aknefug BP10 alın. Akşam yatmadan sivilceli bölgenize sürün. 1 haftada sivilce filan kalmıyor. İlacın fiyatıda sadece 4TL

İzler için şu an bir çözümüm yok sirke her ne kadar iyide gelse 6ay-1sene uğraşmak zahmetli iş. Peeling de çoğunlukla iyi geliyor diyorlar ama ben denemedim.
Yukarı Dön
plasebo Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 12 Ağutos 2010
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı plasebo Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Ağutos 2010 Saat 11:22
sivilceler için gece temizlenmiş cilde limon yağını seyreltip sürmek iyi geliyo.hangi yağla seyrelteceğiniz konusunda aktar size yardımcı olabilr.gözeneklerin sıkılaşması içinde çilek esansı çok işe yarıyo.
Yukarı Dön
Domperignon Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 14 Ağutos 2010
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Domperignon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ağutos 2010 Saat 14:01
Merhaba Arkadaşlar. Sivilceler ve sivilce izlerine yönelik kesin bir çözüm var. Sizlerle paylaşmak istiyorum keza nasıl bir dert olduğunu çok çok iyi biliyorum. 26 yaşındayım ve ergenlik döneminden bu yana çıkan sivilcelerimi el mi yaman bey mi yaman çıkarıcam hepinizi mantığında davrandım ve sonuçta yüzüm Ay'ın yeryüzü şekline dönmüştü. uzun bir zamandan bu yana böyle oluşuna alışmıştım yani psikolojik bir sorun yaşamadım. bunun sebebi tabii tanıdığım kişilerin insanları dış görünüşlerine göre yargılamayacak kadar akıllı ve bilinçli olmalarıydı hepsine borçluyum aslında. şimdi gelelim ben neler yaptım, ne tür ilaçlar kullandım ne kadar kullandım kısaca merak ettiklerinize.
arkadaşlar ben ergenlik dönemi başladığında ve yüzümdeki sivilcelerim artmaya başladığında bir dermotoloğa göründüm. kendisi yüzümü temiz tutmamı ve tetra adında bir ilaç kullanmam gerektiğini söyledi. söylediklerine uydum fakat sivilcelerim azalmadı. yağlı bir cilde sahip olduğum için tetra yüzümde kurumalara neden oldu fakat sivilceler için bir çözüm olmadı. doktor o zaman bu tedavinin uzun bir süreç olacağından bahsetti ve ben tetrayı yaklaşık 1 yıl kullandım. daha sonra üniversite sınavı zırt pırt derken stres ile birlike sivilce sayım arttı ve sürekli yüzümü mıncıkladığım için ziler oluşmaya başladı. üniversitede yine dermotoloğa çıktım ve az önce anlattıklarımı ona da aynen anlattım. o daha kuvvetli bir ilaç kullanmam gerektiğini söyledi ve tetralet 500mg verdi. yanına birde lmex krem verdi. güneşe fazla çıkmamam gerektiğini söyledi ve ekledi uzun sürecek.! evet tam 1 yıl daha bu bahsettiklerimi kullandım. sivilce sayım azaldı ama izler gittikçe belirginleşmeye başlamıştı. daha sonra hemen herkesin yaptığı gibi ne kadar pahalı ürün varsa TAMAMINI kullandım. sıfr izler geçsin diye. o dönemde lazere pek sıcak bakmıyordum bu işi ilaç tedavisiyle çözmek istedim. ( keza lazer tedavisi kesin sonuç oluşturmuyor, iyileşme oranını yüzdelerle ifade ediyorlar) Pahalı ürünlerle de bir sonuca varamadım fakat onları kullanmanın verdiği psikoloji ile iyi hissediyordum çok çok az da olsa bir düzelme vardı. daha sonra kocakarı ilacı olarak tabir ettiğimiz ilaçları denemeye karar verdim, aktardan yağlar, sirke karışımları artık aklınıza ne geliyorsa onlarıda bir süre kullandım sonuç yine değişmedi. tekrar dermotoloğa gittim ve bu kez isyan bayrağını çekmiştim bunca uğraşın ve zamanın sonunda arpa boyu yol kat edememiştim. Doktor bu kez ROACCUTANE önerdi ötesi yok dedi. kan testi istedi benden yaptırdım ve sonuçları doktora götürdüm. Doktor yazamam dedi değerlerim tutmuyormuş.o zaman çok dengesiz beslediğimden dolayı malum üniversite hayatı bunu engelledi. bende yan etkilerini araştırınca korktum açıkçası. Bu arada bayan arkadaşlarımdan da tavsiyeler alıyordum sürekli, sabunlar, yüz temizleme kremleri gibi bir sürü ürün söylendi. evim küçük bir eczaneye dönüşmüştü ve artık ne kullanacağımı şaşırır olmuştum. yüzümü yıkamaktan aşınmıştı kısaca. tıp okuyan bir arkadaşım vardı o da aynı dertten müzdaripti durumu ona anlattım. küçük bir araştırmadan sonra işin karaciğerle alakalı olduğu ortaya çıktı. tıp fakültesi hocalarına gidip durumu yaptıklarımızı izah ettik öneri ve tavsiyelerini aldık. hemen hepsi KARNIBAHAR tüketin dediler ve biz bu karnıbahar tüketimini abarttık :) Faydası oldu gerçekten, cilt yağlanması azaldı dolayısı ile sivilce oluşumuda. ama izler ne olacaktı? Araştırmaya devam ettik ve losyonlardan vücudun yağ oluşumunu tamamen durduran ilaçlara kadar bir sürü şey öğrendik. birçoğunu da denedik fakat yanaklarda oluşan sivilce çukurluklarını gideremedik. izler öylece duruyordu. yüz soyana kremler, 1000lmg lık antibiyotikler kullanmamız önerildi kullandıkta. kafamıza takılan hep zaman oldu. yani 1-2 yıl kısa bir zaman değil sürekli aynı ilaçla aynı kremi kullanmanın yan etkileri de vardı. nitekim arkadaşımda ilaçlardan dolayı ülser başlangıcı belirdi. bende korkup ilaçları tamamen kestim. sadece gün içerisinde mümkün olduğunca yıkamaya çalıştım. Çok değil sadece 3 hafta önce arkadaş muhabetti yaptığımız bir akşam konu yine gündeme geldi. bu muhabbeti duyan yan masadaki bir kız arkadaş kalkıp masaya geldi ve şunları yap dedi bana. 1 ay sonra görüşmek üzere dedi ve gitti. çok şaşırmıştık yani beklenmeyen birşeydi kalkıp hiç tanımadığımız birinin gelip reçete yazması. Ama iyikide yapmış Fazla uzadı sanırım :)

Sahip olmanız gerekenler : 1 adet Sebamed sabun 13.80 tl, 1 adet, 1 adet Neutrogena sabun 8.00 tl, 1 şişe gül suyu, 1 adet Acnelyse krem, 1 adet Fucidin krem, 1 adet Klamoks 1000mg ilaç.
Kullanılması. Bu sıra önemli.!
Sabah kalktığımızda yüzümüzü önce neutrogena sabunla yıkıyoruz ve hemen duruluyoruz. arkasından sebametle yıkıyoruz ve 1 dakika kadar sabun yüzümüzde kaldıktan sonra duruluyoruz. 
daha sonra dışarı çıkmayacaksak acnelyse kremden sadece izler olan bölümlere sürüyoruz ve üzerine ince bir tabaka halinde Fucidin sürüyoruz. bu sürdüklerimiz en az 3 saat kalıyor. saha sonra pamukla kremleri yüzümüzden temizliyoruz. bu arada dikkat edilmesi gereken sabun kullanmayın ve pamuğu çok bastırmayın bırakın kremler tam anlamıyla temizlenmesede olur.
akşam için : yüzümüzü önce gülsuyu ile temizliyoruz, daha sonra önce neutrogena yıkıyoruz hemen duruluyoruz, arkasından sebamed ile yıkıyoruz 1 dakika sonra duruluyoruz. yüzümüzü kuruladıktan sonra önce acnelyse sürüyoruz ve üzerine ince bir tabaka fucidin sürüyoruz. yatmadan önce ( aç olmamak şartıyla ) 1 tane klamoks içiyoruz. Klamoks'u 3 günde bir kullanın. her gece içerseniz bir halta yaramaz. 
Etki sırası :  kullanılan kremler yüzü soyar, yaklaşık 1 haftada üst deri tamamen kalkmış olur. klamok yumuşak deri hastalıklarına yönelik bir antibiyotiktir ve en kuvvetlisidir. klamoks kullanımı 1 hafta dolduktan sonra yani yüz soyulmaya başladıktan sonra 3 er gün arayla kullanılmalıdır.
yukarıda anlatılanlar yüzde kızarmaya neden olmaz. ilaçları yüzünüzden sabunla çıkarmamalısınız ve güneş ışınlarından mümkün olduğu kadar korunun. güneş kremi faydalı olabilir ama ben hiç kullanmadım.bunları kullanırken kesinlikle ve kesinlikle alkol içeren bir ürün kullanmayın kızarmalara neden olur. kolonya ( alkol )sivilcenin ve sivilce kızarıklıklarının temel nedenidir. 
not: bendeki sivilce izleri çok derin olmalarına rağmen neredeyse yok oldular. 
umarım herkes için faydası olur :)
Yukarı Dön
greensecret Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 06 Kasım 2008
Gönderilenler: 4
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı greensecret Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 11 Aralık 2010 Saat 05:35
domperingnon cildin şu an nasıl.tedavine  devam ediyormun arkadaşım.
Yukarı Dön
fatma79 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 17 Şubat 2011
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı fatma79 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Şubat 2011 Saat 16:57
mrb bence ön yargılı olma hemen doğal olan ürünlerden yararlana bilirsin güvenilir bir markanın ürününü kullandım neoxin acmider ismi memnunum benimde yüzümde sivilce ve kızarık şişler vardı sivilceler azaldı şişliklerim indi kızarıklıklarım hafif pembe oldu geçmek üzere yani gayet mutluyum ve memnunum denemeni tavsiye ederim etkisini birkaç hafta içinde gördüm dahada iyi olacağına inanıyorum
123
Yukarı Dön
zeynep gül Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 18 Şubat 2011
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı zeynep gül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Şubat 2011 Saat 17:33
ben üniversite sınavlarına hazırlanıyorm ve bunun olşturduğu strest yüzümde sivilcelere neden oluyor ben de dayanamıyrm patlatıyrm hemen iz oluştu birkaç gündür limon sıkıp sürüyorm etkisi var gibi
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1 5678>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67