:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Genel>Genel
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

metebolizmayı hızlandıran karışım - Olayın Tarihi: 14 Eylül 2006 - 14 Eylül 2006

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
nurcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Nisan 2006
Konum: Turkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 81
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nurcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: metebolizmayı hızlandıran karışım
    Gönderim Zamanı: 23 Ağutos 2006 Saat 14:19

Mayo Clinic doktorları, geliştirdikleri son diyete uyup günde dört porsiyon sebze, üç porsiyon da meyve yiyen herkesin ideal kilosuna kavuşacağını söylüyor. İdeal kilolarına ulaşmak için çaba harcayan ancak bir türlü başarılı olamayanlar için uzmanlar son geliştirdikleri formülü açıkladı: "Günde en az dört porsiyon sebze, üç porsiyon meyve..." Meyve ve sebzelerin büyük oranda lif ve su içerdiğini vurgulayan Mayo Clinic doktorları ve beslenme uzmanları, klamik kahvaltı anlaşının da değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Günün ilk öğününde yağ, yumurta, reçel yerine yine sebze ve meyve öneren uzmanlar, özetle şu mesajı verdi: "Acıktıkça meyve, sebze yiyin, miktarı önemli değil." Brokoli gibi yeni ve farklı sebzelerin denenmesini de tavsiye eden uzmanlar, salatada marulla sınırlı kalınmamasını, ıspanak, hindiba, pazı, tere, lahana gibi sebzelere de yer verilmesini önerdiler.

Sebze-meyve bağırsak kanserini de önlüyor

Denemekte fayda var!

Sebzeleri çorbalara katarak tüketin.

Pişirilmiş veya püre yapılmış sebzeleri sos olarak kullanın.

Kahvaltınıza çiğ sebze ve meyveleri dahil edin.

Salatalarınızı mümkün olduğunca zenginleştirin.

Yemek tariflerinize çiğ sebzeleri ekleyin.

Köfte yaparken kıymaya havuç, patates ya da elma ekleyin.

 

herşey güzel olacak
Yukarı Dön
ebruli_0507 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Ağutos 2006
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 74
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ebruli_0507 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2006 Saat 19:45

Her sabah aç karnına bir bardak su için. Böylece iştahınız biraz bastırılır ve sindiriminiz kolaylaşır.
Sabah, öğlen ve akşam öğünlerinizi hep aynı saatlerde yiyin. Bu daha çabuk kilo vermenizi sağlar.
Az etli, çok az yağlı her türlü sebze yemekleri, en az kalori içeren sağlıklı besinlerdir. Çok posa içerdiğinden kabızlığı önler. Örneğin; taze sebzelerle hazırlanan zeytinyağlı sebzelerin porsiyonu 400-600 kalori, yağsız hazırlandığında ise 50-100 kalori arasındadır.
Öğün atlamayın

Akşam yemeğinizi saat 20.00 den önce yiyin. Bu saatten sonra bir şey yemek istediginizde tercihiniz yoğurt, meyve veya süt olmalıdır.
Masaya oturduğunuzda önünüze konulan her yemeği çabucak yemeğin. Küçük lokmalar halinde iyice çiğneyerek yediğinizde, daha az yemekle doyarsınız. Yemek yerken başka bir şeyle meşgul olmayın. Örneğin televizyon izlemeyin, gazete ve kitap okumayın. Çünkü fazla yediğinizin farkında olmazsınız.
Yaşınıza, fiziksel aktivitenize ve becerinize göre egzersiz seçip, her gün düzenli olarak yapın. Ama bu egzersizi sevin.
Aç karnına egzersiz yapın

Egzersizleri sabah aç karnına yapın, böylece serbest yağ asitleri çok daha fazla çözülür ve daha kolay kilo verirsiniz.
Yaş ilerledikçe bazal metabolizma yavaşlayıp aktif hücreler azalmaya başlar. Bunları önlemek için, düzenli fiziksel aktiviteler yapmalısınız. Çünkü egzersiz metabolizmayı normal seviyede tutmaya yarar. Yağsız vücut kitlesini de arttırarak bazal metabolizmayı yükseltip enerji sarfını çoğaltır.
Egzersiz yaparak kendinize olan güveninizi artırabilirsiniz. Düzenli yapılan aerobik kapsamlı egzersizlerde kaslar, karbonhidratlardan çok yağları kullanmaya başlar. Böylece kan insülin düzeyi düşer, insülin de kan şekerini düşürür. Bu da açlık hissini azaltır. Egzersizin bir yararı da HDL (iyi kolesterol) oranını ve maksimum oksijen tüketim hızını yükseltmesidir.
Yüksek tempolu, nefes nefese bırakan egzersizlerden kaçının. Orta şiddette yapacağınız egzersizlerle, kanda serbest yağ asidinde üç kat, kaslardan geçen kanda ise on kattan fazla artış olur. Sonuçta kasın kendisinden geçen kandan çekip aldığı serbest yağ asidi de artar.
Eğer çok şişmansanız, önce sırt ve karın kaslarını kuvvetlendirilmeli omurganızı sağlam tutabilen bu kasları geliştirmelisiniz. Bacak, kol ve omuz kaslarınızı geliştirmeyi en sona bırakmalısınız. Esnetme ve gerdirme çalışmalarını da egzersizlerin önüne ve sonuna yerleştirmelisiniz.
Tempolu yürüyün

Bir kilo yağ dokusunun kaybı için 7 bin kalorilik enerji harcanması gerekiyor. Bunedenle egzersizle yetinmemelisiniz, düzenli fiziksel aktiviteler de yapmalısınız.
Yürüyüşlerinizde tempoyu yavaş yavaş artırın. Saniyede bir adım atarsanız dakikada 2-6 kalori, iki alım atarsanız dakikada 5-7 kalori harcarsınız. Bu da yılda size 5-6 kilo kaybettirecektir.
Kalçalarınız ve uyluğunuz için uygun egzersizler, yavaş tempolu koşu, yüzme, paten, engebeli arazilerde yürüyüş, tırmanma ve iniş olmalıdır. Ayrıca gün boyu yürürken, otururken, kalça kaslarını en az 30 kez kasıp gevşetin. Göbeğiniz sarkmış ise, karnınızı devamlı içeri ve yukarı çekin.

Yukarı Dön
ebruli_0507 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Ağutos 2006
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 74
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ebruli_0507 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2006 Saat 19:48
METABOLIZMANIZ YAVAŞSA ÇOK HOŞ BİR İÇECEK HAZIRLAYALIM VE GÜNDE EN AZ 3 SU BARDAĞI BU İÇECEKTEN SOĞUK YADA SICAK İÇELİM. BEN ÇOK SOĞUK TAVSİYE EDİYORUM ÇOK DEĞİŞİK AROMATİK BİR KARIŞIM
1 ÇAY KAŞIĞI KARA BİBER
1 ÇAY KAŞIĞI TARÇIN
1 ÇAY KAŞIĞI ZENCEFİL
3-4 KARANFİL
1 ELMA
1 LİMON
ELMAYI VE LİMONU SOYMADAN YIKAYIP BİR TENCEREYE KOYUYORUZ BAHARATLARIDA İÇİNE ATIYORUZ
ÜSTÜNE 6-7 SU BARDAĞI SU KOYUP KAYNATIYORUZ GÜNDE EN AZ YEMEKLERDEN YARIM SAAT ÖNCE BU KARIŞIMDAN İÇİYORUZ GÖRÜNTÜ OLARAK PEK HOŞ OLMAYABİLİR BULANIK SU GİBİ AMA LEZZETİ GÜZEL TAVSİYE EDERİM HARİKA
Yukarı Dön
ebruli_0507 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Ağutos 2006
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 74
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ebruli_0507 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Eylül 2006 Saat 19:54
1-Sigara içmeyin*: *Uzmanlarca yapılan deneyler, yemeklerden hemen
sonra içilen bir sigaranın 10 sigaraya eşdeğer olduğunu kanıtlamıştır.(Kanser olma riski daha yüksek.)

2-Hemen meyve yemeyin:Yemeklerin peşinden yenen meyveler midenin
havayla davul gibi şişmesine neden olur.

3-Çay içmeyin** : Zira çay yaprakları yoğun asit içerir. Bu madde
tükettiğimiz gıdalardaki proteinin hazmını zorlaştırıyor.

4-Kemerinizi gevşetmeyin: Yemekten sonra kemeri gevşetmek kolaylıkla
bağırsak düğümlenmesine ve tıkanmasına neden olur.

5-Banyo yapmayın: Banyo yapmak ellerdeki, bacaklardaki ve vücuttaki kan
akışını hızlandırır, böylece mide çevresindeki kan miktarı bu durumda azalır. Bu da midemizin sindirim sistemini zayıflatır.

6-Yürümeyin: İnsanlar çoğu zaman, yemeklerden sonra 100 adım
yürümek 99 yaşına kadar yaşamanızı sağlar derler. Gerçekte bu doğru değildir. Yürümek sindirim siteminin aldığımız gıdalardan besinlerin emilimini engeller.*

7-Hemen uyumayın: Aldığımız gıdalar yeterince sindirilemez. Bu durum
bağırsağımızda gastrit ve enfeksiyona önderlik eder.
Yukarı Dön
ebruli_0507 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Ağutos 2006
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 74
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ebruli_0507 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Eylül 2006 Saat 10:18
         Ayurveda Uzmanı ve Aile Hekimi Dr. Ender Saraç "Zerdeçal, nane ve yeşil elma kokularını günde 25-30 kere derin derin içinize çekerek, iştah merkezini rahatlatabilir, açlık hissinizi bastırabilirsiniz"
       sabah 6 ile 10 ya da 18.00 ile 22.00 saatleri arasında daha çok yağ yakıyoruz. Çünkü bunlar Ayurveda'ya göre vücudun 'kapha' saatleri, yani daha çok biriktirme, yağlanma saatle
       Piyasada tanınmış firmaların hazırladıkları form çaylarının formülleri güzel. Günde iki-üç fincan içilebilir. Birkaç hafta içip, ondan sonra ara vermek gerekir. Bunun dışında, mesela gazımız varsa rezene çayı, iştahımız çok fazlaysa ıhlamur çayı, sindirimimiz zayıfsa zencefil çayı, hormon krizlerinden dolayı daha çok yiyorsak adaçayı, metabolizmayı canlandırmak için yeşil çay, bağırsakları çalıştırmak için sinameki çayı, şekerimiz çok yüksekse kekik çayı gibi bitkisel çayları tüketebiliriz. 

        İştahı azaltan ve zayıflamaya yardımcı bir ipucu şudur: Zerdeçal, nane ve yeşilelma kokularını günde 25-30 kere derin derin içinize çekerek, iştah merkezini rahatlatabilirsiniz.

Bu karışım tokluk hissi mi yaratıyor?

İştah merkezini sakinleştiriyor. Almanya'da yapılan bir araştırmada yeşil elma ve nane koklayan kişilerin, (bunların aromatik yağları da olabilir) daha hızlı kilo verdiği saptanmış.


Düzenleyen ebruli_0507 - 16 Eylül 2006 Saat 10:31
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Konum: Turkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Şubat 2009 Saat 16:57
ender saraçoğlunun bu karışımından fayda gören çok kişi oldu çevremde..bilginize
SİTE KURALLARINI OKUYUNUZ......
Yukarı Dön
rainy Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 25 Mart 2009
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 14
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rainy Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Nisan 2009 Saat 21:36
wallahı meobalizmayı hızlandıran en güzel meyvenınn elma oldugunu biliyorumm..herkesınn hergunn bı tane tüketmesı lazımm bencee....
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Konum: Turkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Nisan 2009 Saat 13:21
yeşil çay çok bilindik ve güzel bir şey..günde 2-3 bardak tüketin..
SİTE KURALLARINI OKUYUNUZ......
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Ocak 2009
Konum: Turkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 307
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2009 Saat 11:30
ananas meyveside metobilizma hızlandırıcı çok faydalı bir meyvedir
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Konum: Turkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2009 Saat 01:00
az az sık sık yiyin arkadaşlar...uzun süre asla aç kalmayın...yaz geldi geliyor derken...yazın içindeyiz..biraz tutun boğazı
    

Düzenleyen kahtalı - 13 Haziran 2009 Saat 01:00
SİTE KURALLARINI OKUYUNUZ......
Yukarı Dön
hyry Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 30 Eylül 2010
Konum: KONYA
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hyry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Ekim 2010 Saat 16:02
Wink bencede 
Yukarı Dön
naz Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 14 Temmuz 2011
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 5
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı naz Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2011 Saat 16:01
Her sabah aç karnına 1 tane muz yiyin arkadaşlar sindirim sisteminizi düzenler bu da bedene yansır ve rahat bir gün geçirirsiniz....
Yukarı Dön
derya07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 13 Temmuz 2011
Konum: antalya
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı derya07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2011 Saat 22:47
yeşil çay çok faydalı ve hlamur papatya çayı gibi çaylar faydalıdır metabolizmayı hızlandırır
(başarı başarısızlık korkusunu yenebilmekle başlar)
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67
Powered by Web Wiz Forums
Copyright ©2001-2010 Web Wiz
Türkçe Çeviri Hakan Tekgöz

Bu Sayfa 0,078 Saniyede Yüklendi.