:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

hemoroid - Olayın Tarihi: 23 Ocak 2007 - 23 Ocak 2007

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
GreatAnatolian Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 22 Kasım 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 12
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı GreatAnatolian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: hemoroid
    Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2007 Saat 10:30
selamlar. sara34 senin secil icin yaptigin tavsiyelere uymaya calisicam ve bogurtlen kokunu deniyecegim. insallah sifa bulurum. Herkeze saglikli gunler...Smile
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Kasım 2007 Saat 11:24
great anatolian,şunu da deneyebilirsin: 1 paket kısa mahmut,1 paket sığır dili otu
iki bitkiden birer çay kaşığı alıp,1 su bardağı kaynamış suyun içerisinde 5 dakika demlendirip içilecek.Günde 3 defa içilecek.İki günde bile hemen etkisini gösteriyormuş.
Başka bir tarif daha: Burçak otunu aktara çektirip az az yenilmeliymiş.% 100 çözüm diye okumuştum başka bir sitede.
Vitamin B6 kullanımının çok büyük faydası oluyormuş.
Patlıcanın baş kısmındaki yeşil bölümü fırında kurutup,mikserde toz haline getirip bir gazlı bez yardımıyla hemoroit olan kısma uygularsan veya daha iç kısımdaysa fitil halinde uygulanınca geçiriyormuş.
Patlıcanı kaynatıp suyunu içmekte faydalıymış ama tozu ondan daha etkiliymiş.
Hepsinden önemlisi posalı gıdalar yemek ve bol su tüketmek en doğru olanı.Hergün mutlaka kayısı,ceviz,incir,fındık gibi şeylerden az az tüket.Çok faydasını göreceksin.
Bunları dene,bana sonucunu bildirirsen sevinirim.Bu arada hemoroit üzerine hindistan cevizi yağı uygulamak ya da sıvı E vitamini uygulamak da rahatlatıyormuş.Bunu da yabancı bir siteden öğrenmiştim.
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı GreatAnatolian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Kasım 2007 Saat 16:25
sara34@merhaba.Yanitladigin icin cok tesekkurler.Biraz uzun olucak ama anlatayim.
Ben yurtdisinda ogrenciyim.Yaklamik 5 6 ay oncesine kadar birseyim yoktu.Ve bu zaman zarfi icinde hemeroid meydana geldi.Tam sebebi  nedir bilemiyorum.Stres olabilir,vede yemek kulturum degisti,cok uzun zamandan beri sadece sandvic ekmek,mayonez filan atistirip gecistirdim,(hala da oyle). Mesgulum ve yemek hazirlamaya vaktim yok.Aylardir afedersin kabizligim var.Baslarda sadece kasinti vardi,sonra zamanla islaklik hissi olusmaya
basladi,ve artik neredeyse her wc ye cikisimda kan geliyo.Yani ilerledi.Burada okudum bazi arkadaslar ic yada dis memeden filan bahsetmis,cok sukur bende oyle bisey yok(yada ben hissetmiyorum).Agrimda yok,sadece wc de canim yaniyo,ve kan geliyo.
Acikcasi yinede korkmaya basladim,cunku ilerleme ihtimali var.Yaklamik bir hafta once
nette arastirma yaparken tesadufen senin ve secgul un forumdaki yazismalariniza rastladim.(Bogurtlen koku hakkinda). Senin yazdiklarin icime umut oldu ve hemen secgul ile yazismalarinizi yazicidan print ettim. En yakin zamanda Turkiye'yi arayip 200gr kadar bogurtlen koku gondermelerini isticem.Yalniz kafama takilan bi soru oldu,
secgul un son mesajlarindan birinde "Afedersin kabizlik basladi"diye yazmis. Ben zaten aylardir kabizlk cekiyorum,birde daha fazla kabiz olur muyum acaba diye aklima gelmiyo
deil????  Ne dersin?  Bu arada trevdeki buzdolabim su anda yok, ama hava soguk,yani secgulun yazdigi gibi kaynattigim bogurtlen koku bozulmaz diye dusunuyorum,sonucta kis mevsimindeyiz.Dedigim gibi yazismalarinizi print ettim ve en kisa zamanda Turkiyeden
bogurtlen koku yollatip basliyacagim icmeye insallah. sara34 ,iletisimimizi koparmayalim,
buradan sana sonucu ve sureci bildiricem. Insallah iyi gelir.
Bu arada secgul un son durumu nasil,yani bogurtlen koku ise yaradi mi acaba???

Basarilar.cok tesekkurler.
Yukarı Dön
rose_moon Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Ekim 2008
Gönderilenler: 8
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rose_moon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Ekim 2008 Saat 14:09
merhaba sera bogürtlen kokunu bende denemek iştıyorm ama kabızlık yapmaz insallah ya zaten öyle bır sorunum da VAR YARDIMCI OLURSAN buyuk sevaba gireceksin simdiden tesekkürler
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rose_moon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Ekim 2008 Saat 10:58
seracım hemen aldım bogürtlen kokünü dedigin gibi kaynattım insallah bana da yarar ama cok kotü bi tadı var icemiyorm ya sımdıden tesekkürler paylastıgın icin
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rose_moon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Ekim 2008 Saat 08:31
sara34 ALLAH SENDEN RAZI OLSUN bu kadar büyük etki beklemiyodum acıkcası artık tanıdıgım herkese ulastıracagım herkes kurtulsun öncelikle bu siteyi tabi herkesin emegine saglıkClap
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı GreatAnatolian Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Ekim 2008 Saat 07:07
Selam millet, merhaba sara34!
Uzun zamandir yazamamistim. Benim hemoroid sorunum gecti diyebilirim.
Sara34,senin tavsiye ettigin bogurtlen koklerini gecen yaz,turkiyeden gonderttim bizimkilere.Suanda evde var yani,ama icmeye gerek kalmadan kendiliginden zamanla azaldi hemoroidim. Sanirim bendeki sorun stress ve beslenme bozuklugundan kaynakliydi.
Bazen cok sert,eskisi gibi olmasada(cok sukur) yinede kabizlik cekiyorum,ama eskisi gibi deil. Yine de bir ara kokleri kaynatim icmeyi dusunuyorum,bitkiden,dogaldan zarar gelmez sanirim,aksine faydasi olur. Neyse,herkeze gecmis olsun diyorum ve acil sifalar.
Tavsiyelerin icin thanks alot sara34cum:)
Uzaklardan selamlar tum Turkiye'me...
Yukarı Dön
cerenimom Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 09 Ağutos 2007
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı cerenimom Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ekim 2008 Saat 01:27
bir de ben geçirebilseydim.
böğürtlen kökü, patlıcan hiçbiri geçirmedi
şimdi ibrahim saraçoğlu!nun dediği dereotunu günde 3defa 1 er tutam yemeklerden 15 dak.önce yiyorum.
bakalım ne olacak.neticeden haber veririm.
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ekim 2008 Saat 22:48
geçmiş olsun arkadaşlar..birde sarı kantaron yağını dışardan uygulamak iyi geliyormuş.hamilelik döneminde arkadaşım olmuştuda bunu denemişti iyi gelmiş...
Yukarı Dön
emelly Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 22 Ekim 2008
Gönderilenler: 16
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı emelly Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2008 Saat 02:32
Orjinalini yazan: cerenimom

bir de ben geçirebilseydim.
böğürtlen kökü, patlıcan hiçbiri geçirmedi
şimdi ibrahim saraçoğlu!nun dediği dereotunu günde 3defa 1 er tutam yemeklerden 15 dak.önce yiyorum.
bakalım ne olacak.neticeden haber veririm.

hemoroidinizin ne düzeyde olduğunu sorabilirmiyim ,ona göre size yardımcı olayım.
Hemoroid nedir?
Hemoroidal doku damar yumağı (anjiyo kavernöz) yapısında olan ve anüsün çıkışında yastıkçık görevi gören bir dokudur. İç ve dış hemoroid olarak ikiye ayrılır. Anüsün ciltten kalınbarsak hücrelerine geçiş bölgesinde dişli çizgi olarak adlandırılan çizginin üst kısmında olanlara iç hemoroid, alt kısmında olanlara dış hemoroid denir.
Hemoroidal hastalık 4 derecede incelenir. 1. derecede hemoroidal doku büyümüştür. Özellikle sert dışkı sonrasında kanama görülür, fakat sarkma yoktur. 2. derecede büyümüş olan hemoroidal doku kanama ile birlikte özellikle tuvalet sırasında şişer, aşağıya sarkar, tuvalet sonrası kendiliğinden normale döner. 3. evreye gelmiş hemoroidal hastalıkta sarkan hemoroidlerin normal pozisyona gelmesi için elle itilmesi gerekir. 4. evrede ise sarkmış olan hemoroidler elle de normal pozisyona getirilemez ve acil operasyon gerektirir
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı cerenimom Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2008 Saat 09:20
emelly 2.sayfada anlatmıştım.
Yukarı Dön
emelly Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 22 Ekim 2008
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı emelly Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2008 Saat 01:50
özür dilerim cerenimom yazınızı şimdi okudum. hemoroidler tekrarlanabilir ameliyatda kesin bir çözüm olmaz ama ameliyat sonrası beslenmenize dikkat ederseniz ,kabız kalmazsanız tekrarlama süresi uzar.baharatlı yiyeceklerden uzak kalmak gerekir.
cadıfındığı yaprağı ve kabuğu, papatya çiçeği. birde bunları deneyin faydasını göreceksiniz.
Kepeli ekmek, yulaf ezmesi, keten, susam, sebze ve meyve (meyveyi kabuğu ile yemek gerekir,Beyaz ekmek, çikolata, hamurlu yiyecekler, siyah çay ve kahveden uzak durulmalıdır,Hafif spor veya düzenli yürüyüşler yapılmalı,Müshil yapıcı ilaçlar mahsurludur, çünkü mineral kayıbına sebep olur ve basuru dahada kötüleştirir
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı cerenimom Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Kasım 2008 Saat 19:23
emelly teşekkürler.beslenmemem dikkat ediyırum.baharat zaten kullanmam.dereotu gerçekten iyi geldi.yok etmiyor ama kabız olmuyorum en azından
siyah çaydan uzak duracaksam öleyim daha iyi.
Yukarı Dön
sayuri Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Kasım 2008
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sayuri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2008 Saat 16:27
acıkavun kökünü,sigara filitresi hacminde yutabileceğiniz kadar ufalayarak su ile yutun (tok karına)12 saat te etkisini göreceksiniz..
  biliyorsunuz basur un çok çeşidi var bunun için genelleme yapmıyorum ama göreceksiniz özellikle kanlı basurdan muzderip olanlar kesinlikle ortadan kalktığını görecek..fayda görenler mutlaka buradan paylaşsın ki..diğer insanlarda faydalansın
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rose_moon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2008 Saat 08:44

ya sara34 bu bögürtlen kökü 1 kerelik mi yıne tekrarlıyor benim anlamadım basta cok işe yaradı

Hayat sen ne tatlıymıssın meger
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Kasım 2008 Saat 23:16
rosee..sara34 arkadaşım hazirandan beri forumu ziyaret etmiyor..ama eminim geldiğinde sana yardımcı olacaktır..veeee..bu hastalık tekrarlayan birşey..ameliyat olsanda tekrarlama olasılığı varmış.sen yaptığın kürüne devam et.biraz kullan ara ver ki vücudun dinlensin...tamamen geçtiğine emin olduğunda dahi kesme...koruma programı yap..geçmiş olsun...
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rose_moon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2008 Saat 08:55
çok iyi gelmişti ya anlatamam ama sonra yine aynı oldu bi de bende bagırsak tembelligi de var sanırım yediklerime çok dikkat etsemde bagırsaklarım zor calışıyo ya tesekkürler kahtalı
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Kasım 2008 Saat 17:00
canım rica ederim..bol bol su iç...sana iyi gelen bu kürede devam et.sporda bağırsak tembelliğine iyi geliyor:gaza, tembelliğe birebir..arada yürüyüşte yap..dışardan da sarı kantaron yağını uygulayabilirsin..geçmiş olsun sevgiler..
Yukarı Dön
adventure Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 20 Kasım 2008
Gönderilenler: 6
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı adventure Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2008 Saat 14:08
herkese slmlar... abi iyiki şu forumlar var utancımızdan doktora gidemioruz, yemişim tıpta utanma olmaz diyeni :) bende de anal fissür var yanlızca tuvalette kanama ve acı oluyor sonrası dewam etmior ama her seferinde aynı durum ve o tuvalette çektiğimi ben bilirim.. askere gitmeden önce 20 günüm var.. ve 6 ay orda olacam aranızda bu durumu uzun süredir yaşayan ve denediği bir tedavi modeli işe yarayan arkadaşlar varsa bu konuda beni bilgilendirirlerse çok sevinirim
P.S : Acele olursa daha çok sevinirim =)
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı rose_moon Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Kasım 2008 Saat 08:35
arakadasım bende de aynı problemler var forumda bir arkadasın önerisi bögürtlen kökü anal fissüre de iyi geliyomus ben  denedim 5 gün içinde kanamayı fln kesti hemen çok iyi geldi sende bir dene zarar gelmez 200 gr bögürtlen kökünü iyice yıkadım  10 11 bardak suda kaynattım sonra tül gibi bişeyden süzdüm hani toz fln kalmasın die soguyunca bir siseye aldım hemen dolaba koydum her sabah 1 su bardagı içtim ac karna ama hemen dolaba koy bozulma ihtimali varmış
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <1234>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67