:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Neden Alternatif Tıp?>Alternatif Tıp neden terçih ediliyor?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

beslenme - Olayın Tarihi: 04 Nisan 2007 - 04 Nisan 2007

 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: beslenme
    Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2007 Saat 23:54
beslenmeyle ilgili bir konferanstan alınan ve çalakalem yazılmış notları aktararak başlamak istiyorum. çalakalem ama anlaşılıyor gene de. hm benim de mutlak katılmadığım konular var.Smile
 

Size önce Aydın hn.’dan bahsedeyim. Aydın hn. 64 yaşında. 30 yıldır Müslüman, aslen Ukraynalı. Kendi ülkesinde tıp doktoru olarak çalışmış, dahiliye uzmanı. 70’li yıllarda Özbek bir Türk ile evlendi. Son 14,15 yıldır Türkiye’de yaşıyor.

 

Aydın hn.’ın tedavisi, Rusya’da, Ukrayna’da, Türki Cumhuriyetler’de alternatif tıp ismi olarak çok yaygın.

 

Aydın hn.’ın tedavisi ise tıbbi nebevi (peygamber tıbbı).

 

Asrı Saadet döneminde doktorluk mesleği Yahudilerin elindeymiş. Müslümanlar Medine’ye göç ettikten sonra, Yahudi doktorlar bir gün Müslümanlara sorarlar. Siz hiç hasta olmaz mısınız, yoksa biz yahudiyiz diye mi bize muayeneye gelmiyorsunuz derler. Müslümanların cevabı; biz peygamberimizin dediklerini yaparız, onun sünSihirli İksirine uyarız, o nedenle hasta olmuyoruz olmuştur.

 

Bu tedavi sadece fiziki değildir, bu tedaviyle beraber manevi derinlik artar, inkişaf etmeye başlarsınız.

 

Bizim çıkış noktamı peygamber efendimizin bir hadisidir. Hadiste şöyle der;

 

“Üç şeyde şifa vardır; oruç, kan aldırma (hacamat ve sülükler) ve dağlama, sizi dağlamadan men ettim. “

 

Bu durumda elimizde kalan oruç ve kan aldırma, bizim uyguladığımız tedavi tamamen bu ikisi üzerinedir.

 

Yeme, içme, ne yiyip içtiğimiz çok önemli. Pek çok ayette “helalinden yiyin ve bana kulluk edin” diyor. Yani önce helal yemekten bahsediyor.

 

İmam Gazali’nin Kimyayı Saadet kitabında, Asrı Saadet döneminde, o dönemin müslümanlarının birkaç günde bir yemek yediklerini görüyoruz. Efendimizin bir günlük yemeğinin 13 lokma olduğunu, Hz. Ayşe’ye ikinci lokması için “ya Ayşe israf ettin” dediğini görüyoruz.

 

Hacamat, miraçta her gök katında meleklerin peygamber efendimize ümmetine söyle hacamat yaptırsınlar diye tavsiye ettikleri bir uygulamadır.

 

Bir soru; oruçlarda çok baş ağrısı oluyor neden?

Size oruçlarda (açlıkta) ne olduğunu anlatayım. Vücut 24 saatte 360 gr. ölü doku tüketir. Canlı zikir eden hücrelere asla dokunulmaz. Bütün hastalıklı, zikir yapmayan hücreler vücuttan dışarı atılır. Bu atma işlemi kulak kiri, geniz akıntısı (bu ikisi beyinden gelen zehirlerdir), vücut kaşıntısı, idrar (açlıkta bir şey içilmediği halde sık idrara çıkılır, yoğun koyu olarak vücuttan atılır, çoğunlukla ilaç kokusu olur) vb. ile olur.

 

Geniz akıntısı mideye iner orada birikir, buna izin vermeyin, bu balgamdır, zehirdir, mide bunu eritemez. Böyle bir durumda kusun, (ya da çok yediniz, hazm edemediniz, o zaman yine kusun) Kusmak için; bir bardak ılık su, bir çorba kaşığı zeytinyağı içilir.

 

İnsanın çok ve devamlı, katkı maddeli hazır gıdaları yiyerek vücuda aldığı toksinleri hücre kendi içinde lizozom denilen hücrenin çöp tenekesinde biriktirir. Oruçlar ile bu çöp tenekeleri vücut tarafından boşaltılmaya başlanır.

 

Yıllar üst üste biriken bu zehir ve toksinlerin atılabilmesi için önce vücudun içinde eritilmesi gerekir. Bunun için oruçlarda insan üşürken aynı zamanda içerde ateş yükselir, bu toksinlerin vücuttan atılabilmesi için eritildiği, çözüldüğü anlamına gelir. Özellikle beyindeki toksinleri ancak yüksek ateş çözer. Bu yüksek ateşte baş ağrısı yapar. Yıllarca acıkmadan üst üste katkı maddeli gıdaları yiyerek bunları vücutta toplayan bizleriz, bu nedenle bu ağrılara şimdi sabretmemiz gerekiyor.

 

Oruçları düzenli yapanların dişleri, diş taşları, diş eti hastalıkları dahi düzelir, temizlenir.

 

Oruçlar ile vücut kendi kendini temizler, sağaltır, boşaltır.

 

İnsanların bütün vücudunu, iç organlarını kaplayan bir mikrop örtüsü vardır. Buna flora denir. Bağırsaklarda 1,5, 2 kilo mikrop (flora) vardır. Bu mikropların vücutta dengeli olması gerekir. Antibiyotikler ve bütün ilaçlar bu bakterileri yok eder, DNA ve kromozom yapısını bozarlar.

 

Bugünkü tıp insan bağırsaklarında var olan florayı mikrop olarak düşünüp yok etmeye çalışıyor.

 

Çağın hastalığı diye bilinen depresyon için ülkemizde önceden prozac verilirdi, şimdi spram ve seroxat veriliyor. Oysa Amerika’da depresyon için doktorlar sarı kantoran çayı yazıyorlar.

 

Peki içinizde benim hiçbir rahatsızlığım yok çok şükür sağlıklıyım diyen olabilir. Peki gerçekten sağlıklı mıyız değil miyiz?

 

Rüyalarınızda koku alabiliyor musunuz? (kimseden cevap yok) Rüyada koku alabilirisniz, almalısınız.

 

Rüyalarınız renkli mi genelde siyah beyaz görülüyor. Sabah kalktığınızda ağzınızda kötü bir tat var mı? Gençler tek ayak üzerinde 30,40 sn. durabiliyor musunuz?

 

Anne sütü bebek doğar doğmaz hemen gelmez. Bebek doğar doğmaz hemen emzirilmez. Bebeğin anne karnında iken anneden aldığı toksinleri atabilmesi için önce açlık yapması gerekir. Eskiler derlerdi üç ezan sonra bebek yemek yemeli.

 

Kişinin bu tedaviyi peygamberimizin sünSihirli İksiri olduğunu düşünerek, inanarak yapması gerekir. Aksi takdirde kişiye çokta fayda vermeyebilir. Aydın hn. Müslüman olan birisiyle, Müslüman olmayan birisinin tedavisi çok farklı oluyor demiştir.

 

Oruç, hacamat ve sülükler bir tür boşaltma tedavisidir.

 

Tıkanan kulağa soğan suyu ve/veya çörek otu yağı damlatılır.

 

Düşünce bozukluğu, sinirli olma hali hacamatlarla geçecektir.

 

Yeni nesil ilaçlar çok kötü. Bunlar geSihirli İksirik ilaçlardır. Mucize ilaçlar deniliyor, kanseri tamamiyle yok ediyor diye tanıtılıyor.

 

Nano ve geno tekenoloji ile üretilen bu ilaçlar sadece hedef hücreyi organı hedef alıyor, (eski tip ilaçlar hücreye varıncaya kadar vücut ilacın % 60’ını yok edebiliyordu, yeni tip ilaçları vücut yok edemiyor) Yeni tip ilaçlara bugünkü tıp harika gözüyle bakıyor çünkü yan etkileri yok. Ama vücut bu ilaçları atamıyor. Bu ilaçlar ile vücuda ne yerleştiriliyor bunu bilemiyoruz. Ve yerleştirilen şey gelecek nesillere de taşınıyor.

 

Nisa Suresinin 118. ve 119 ayelerinde şeytan ile Allah’ın bir diyaloğu yer alır. Şeytan “onların bitkilerinin yapısını bozacağım onların hayvanların kulaklarını keseceğim” der.

 

Bugün, bitkilerin geSihirli İksirikleri ile oynanmakta (soya, mısır en çok) deneylerde kullanılan hayvanların kulakları kesilmektedir. (hayvanlardan örnek almak için en kolay ve uygun yer kulaklarıdır)

 

Pankreas insilün üretmediği için şeker hastaları insilün almak ihtiyacı duyarlar. Pankreas neden insilün üretmez. Yeme içmeyle pankreasın o kadar dolar ki, insülün üretemez hale gelir. Bu durumda kişi dışardan almaya başlar, bu seferde zaten dışarıdan geliyor der hiç üretmemeye başlar, tembelleşir.

 

Herbalife kesinlikle gıda değil. Bu tür içinde ne olduğu bilinmeyen şeylere itibar etmeyin. Ki herbalife bir Yahudi kuruluşudur.

 

Öksürük şuruplarının hepsinde alkol vardır.

 

Aşıların hemen hepsinde ağır kurşun ve civa vardır. Kızamık aşısı artık Amerika’da yapılmıyor. Türkiye’de ki çocuk aşıları İngiltere’de, Norveç’te, Amerika’da artık yapılmıyor. Çünkü bu aşılar kısırlaştırıyor, organ hasarı oluşturuyor. Ayrıca çocukların kızamık olması gerekiyor, olur, geçirir, bağışıklık sistemi güçlenir.

 

Ateşin yükselmesi gerekir, ateş yükselerek vücuttan atılacak toksinleri eritiyor. Beyin ısısı normal vücut ısısı gibi değildir. Beyin 35 derecedir. Beyindeki toksinleri atmak için yüksek ateş gerekir. Yüksek ateş iyidir, havale olmaması için duş almak, sirke ile ovmak iyi gelir. Ateşli çocuk yemek yemez, zorla yedirmeyin.

 

Ateş düşürücünün kendisinde zaten havale yan etkisi vardır. Havaleyi ateş düşürücünün kendisi yapıyor. Paracetamol madde karaciğere tokmik etkilidir. Bu artık tıpça kesin olarak biliniyor. Aspirin ve bütün ateş düşürücülerde vardır. Ateşli olan çocuğa aspirin beyin kanaması bile yapar.

 

Ateşli hastaya başına soğuk bez konur. Beyin toksinleri üzerinden atmak için titrer, biz bunu dışardan havale olarak görürüz. Bu aslında iyi bir şeydir.

 

Kırmızı pancar suyu (katı meyve sıkıcısında suyu çıkarılabilir) bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

Bademcik, boğaz ağrısına sirke, adaçayı, karanfil, kekik gargarası iyi gelir.

 

*************

 

Aydın hanım gelir.

 

Dr. Aydın hn.’ın konuşması;

 

Kardeşlerim, ben Özbekiztan’dan geldim. Orada bir Albay vardı, ihtilal yaptı, idama mahkum edildi. Ertesi gün idam edilecek, o eşine boğazının ağrıdığını söylüyor. Eşi de ona, ertesi gün idam edilecek adama karbonatla gargara yap diyor.

 

Sizler bana o hastalık nasıl geçer bu nasıl geçer diye soruyorsunuz. Ben sizlere başka bir şey anlatmak istiyorum. Yediklerinizi içtiklerinizi değiştirmezseniz, ilaçları kullanmayı bırakmazsanız yakın zamanda sizde kendi kendinizi idama mahkum edeceksiniz.

 

Nano, gen teknoloji ve şeytani yöntemler ile yeni ilaçlar yapılıyor. Bu ilaçlar kanseri iyileştirecek, menapozu düzeltecek denilecek, hepiniz bu ilaçlara koşacaksınız. Ve bu ilaçlar hepimizi insanlıktan çıkaracak. O küçücük ilaçlar birer varlıktır. Sizler bu varlıkların vücudunuza yerleşmesine izin veriyorsunuz. Bu küçücük ilaçlar (nano parçacıklar) ile bütün insanları yöSihirli İksirilmek üzere merkezi bir bilgisayara veya beyne bağlayacaklar.

 

Çin’de yeni küçücük nano parçacıklar, ilaçlar üretildi. Bütün bu ilaçlar nano teknoloji ile üretilip insanlığı Deccal’in yöSihirli İksirimine hazırlıyor. Herkes kendini Deccal’den korumalı.

 

(Dinleyicilerden birisi menapoz hakkında sorar) Kadınlar hiç hissetmeden menapoza girmeli, bir sorun varsa hemen oruç tutulmalı, hacamat yaptırmalı.

 

Her kadın, her erkek, her çocuk oruç tutmalı mutlaka. Yaşlılar 1 günden gençler hemen 3 günlük ile başlamalı. Yetişkinlerden imanı tam, namazı devamlı kılanlar hacamatı öğrenmeli. Çünkü insanlar çok fazla.

 

TV’yi izlemeyin, evlerden kaldırın. Bütün TV. Dizileri insanları programlıyor. Bilgisayara oyunları ile çocuklar Deccal’e kurban ediliyor.

 

(Eczacı bir hanım sinüzit hakkında soruyor) Sinüzit hiç bir şey değil. Oruçlarla hemen geçer. Eczacı hanım, sinüzit ilaçlarını yan etkilerinden dolayı kullanmadığını söylüyor. Aydın hn. peki kendin almıyorsun, insanlara niye satıyorsun diyor. Hanım mesleği olduğunu söylüyor. Aydın hn. kızıyor, “ o meslek seni haram götürüyor” diyor.

 

Allah 18 bin alemi ve varlıkları yarattı. Her varlığa devamlı ve mecburi zikir verdi. Sadece insana seçme hakkı verdi, sadece insan mecburi zikir etmiyor. İnsana da seçme hakkına sahipsin ama sorarım dedi. Eski ilaçlar insanı zikirden alıkoyardı. Kur’an-ı Kerim’de nice namaz kılanlar vardır, onları namazları boşadır der. Bütün hazır ilaçlar haramdır. Çünkü şeytani ürünlerdir, ben bundan kesinlikle eminim.

 

Amerika’da, İngiltere’de hayvanlar klonlanıyor ve bu hayvanların etleri Türkiye’ye geliyor. Sizler bu ürünleri yiyorsunuz, haberiniz yok. Bütün pastane ürünleri, yağlı ürünler hepsi şeytani, haram ürünlerdir. Haram yiyen namaz kılabiliyor mu, normal düşünebiliyor mu? Fakirullah Hazretleri (Erzurumlu İbrahim Hakkı Hz.’nin hocası) kendi yetiştirip yiyordu. Onun zamanında böyle bir şeye gerek yoktu. Onun böyle yapması bizlere örnek olmak istemesindendir.

 

Öyle bir zamandayız ki sadece kendi elinizle ilaç yapacaksınız. Çünkü aktarın sattığı şeyin nerden geldiğini ne satan biliyor ne biz biliyoruz. İsrail’den mi geliyor, hangi ülkeden geliyor, ahir zamandayız.. Kendi elinizle yabani otlar toplayın, bununla ilaç yapın.

 

Kan vermeyin, tahlil yaptırmayın. Çünkü İslam ülkelerinde çeteler var. Tahlil için kan veriyorsunuz, bu tahlilden bütün organların, vücudun durumunu çıkarıyorlar.

 

Büyük kliniklerde tahlillerde doktor sizden iki şeyin tahlilini ister ama onlar bütün vücudu tahlil ederler ve sonuçları yurtdışına gönderiyorlar. Biliyorsunuz İman Geni bulundu, bu tahlillerde iman geni var mı yok mu bakılıyor. Ama iman geni üzerine hiçbir şey etki edemez, asla değiştirilemez.

 

Korunmak için, daima abdestli olmak, zikir yapmak, oruç tutmak, kan aldırmak (hacamat ve sülükler ile), haram yememek (bütün hazır gıdalar ve ilaçlar haramdır) gerek. Abdestli insanın üzerine dışardan hiçbir şey yapılamaz.

 

Türkiye’de her türlü gıdada şeker yerine tatlandırıcı kullanılıyor. Glikoz, fruktoz ve aroma kullanılıyor. Bunları şeytani ürünlerdir ve insan bunları hazmedemez.

 

Sentetik insülin kullanan insanlar çok kötü durumda. Hazır yiyecekler, TV., müzik, lazer tedavisi, ilaçlar, bütün vitaminler, homeapeti ilaçları bunların hepsi insanları programlamaya yönelik, bilinçlerini ele geçirmeye yönelik kullanılıyorlar.

 

İngiltere’de küçük çipler üretiliyor derinin altına konuluyor. Bu çipler ile insanlar uzaktan yöSihirli İksiriliyor. Artık onlar insan değil, bilgisayarlaşmış robotlar, insanlıktan çıkmışlar.

 

Peki amaç ne; Şeytan Allah Adem’i yarattığında söyledi, ben onlara önlerinden, arkalarından, yukarıdan, aşağıdan, sağdan, soldan yaklaşıp yoldan çıkarıcam diyor ve kıyamete kadar da bu konuda izin alıyor.

 

O şimdi Alla’ ispat etmeye çalışıyor, bak sen kimi bana tercih ettin demeye çalışıyor. Amaç asla insanı öldürmek değil, yoldan çıkarmak, rezil etmek, yalvartmak, kendisine muhtaç kılmak. Sizler zaten bunu yapıyorsunuz. İlaçları bol bol kullanıyorsunuz, yaptığınız işler, haram haram yiyecekler alıyorsunuz.

 

İnsanlar artık çikolatayı, pepsiyi seviyorum diyor. Soruyorum inciri, üzümü sevmiyor musun, hayır diyor. Bunu söyleyen büyük bir cemaatin başı. Şeytani ürünleri seviyor, cenSihirli İksir ürünlerini sevmiyor. Ben sizlere cenSihirli İksir ürünlerini sevdirmeye çalışıyorum, gül kokusunu aldırmaya, sevdirmeye çalışıyorum.

 

Sülükler asla size zarar veremezler. O sadece görevini yapar.

 

Bakıyorum kadınlar artık hep oturarak namaz kılıyor, siz kendiniz kendinizi böyle yaptınız, yüzsüz, nasıl Allah’ın karşısında oturarak namaz kılıyorsun.

 

Her şey ilaçlarla başlıyor. Bakın şeytan sizi nasıl kandırıyor. İlk aspirinler söğüt ağacından yapılıyordu ve çok şifalıydı. Sonra söğütler yetmeyince sentetik aspirin yapılmaya başlandı. Sentetik olan hiçbir şeyi vücut eritemez, bütün ilaçlar sentetiktir. İnsülün önceden domuzdan yapılıyordu, o şifalıydı. Artık insülün sentetik. Sentetik aspirin vücutta eklemlerde romatizma yapıyor. Anemi yapıyor. Lösemide başlangıç sebep aspirin.

 

Kan sulandırıcı olarak aspirin değil, limon suyu kullanın. Limon suyu her türlü iltihabı eritir, söker.

 

Tıbbi tedavi ile aranızda daha iyi olan, iyileşen var mı? (Cevap yok) Beter olsun size bu yoldan dönmediğiniz sürece. Hz. Muhammes (s.a.v) dedi size üç şeyde şifa var, oruç tutmak, kan aldırmak ve dağlama, sizi dağlamadan men ettim. Lazer, kızgın, kuvvetlendirilmiş ateştir.

 

Mide de ne problem varsa 3 günlük oruçlardan sonra kan grubuna göre diyet yapın, tamam, hiçbir problem kalmaz. Mide için açlıktan daha iyi ilaç yoktur.

 

Araştırma hastaneleri, insanlar üzerinde yeni nesil ilaçları (nano teknoloji ile üretilenler) deniyorlar, insanları kobay olarak kullanıyorlar.

 

Türkiye’ye yeni nesil ilaçlar geldi. Grip aşısı  ve hepatit B aşıları nano teknoji ile üretilmiş çiplerdir. Bunları kesinlikle olmayın, bu çipleri vücudunuza sokmayın.

 

Amerika’da 1999 yılında aşı yasaklandı. Büyük bir skandal oldu. Otistik çocukların sayısında % 60 artış oldu. Halk ayaklandı, araştırmalarda buna aşıların sebep olduğu anlaşıldı. Ve aşılar yasaklandı.

 

O aşılar Türkiye’ye yollandı. Şimdi Türkiye’de çocuklar hiperaktif, otistik doğuyor.

 

Midenizde hazmedilmemiş yemek bırakmayın, onu kusun mutlaka.

 

Hayat çok kolay siz onu zorlaştırıyorsunuz.

 

Bugünkü yağların hepsi kolestorelü yükseltiyor çünkü yağ değiller, hepsi kimyasallaştırılmış. Saf sızma zeytinyağı kolestorelü yükseltmez. Zeytinyağı mübarektir.

Piyasada satılına margarin, mısırözü yağı, ayçiçeği yağı, fındık yağı bütün damarları tıkar.

 

Kabızlık bütün hastalıkların başı ve sebebidir. Mutlaka geçirmek lazım. Normal bir insan günde kere tuvalete çıkmalı. Sinameki mutlaka kullanın. Ama çay yaparak içmeyin işe yaramaz, nane gibi her yemeğin üzerine serpin. Karaciğer hasta ise kabızlık olur, karaciğeri temizlemek lazım.

 

Sinameki mübarek bir ottur. Hz. Muhammed (s.a.v) dört ot söylemiştir. Sinameki bunlardan biridir. Yemekten önce alınırsa kalp damarını açar, yemekten sonra alınırsa müshildir, bağırsaklara yardımcı olur. Kaynatarak çay gibi kullanmayın zararlıdır, nane gibi yemeklere kullanın. Veya bir çay kaşığı sinamekiyi suyla için.

 

Bitkileri kaynatarak kullanmamak gerek, çiğ veya döverek, kurutarak kullanılmalı.

 

Ağrı kesici asla kullanmayın, ağrıyı geçirmek mümkün değil, yasaktır, günahtır. Aldığınız ağrı kesiciler ile ağrılar geçmiyor, o bölgede ağrı bloke oluyor. Siz enin sonunda ama bu dünyada ama kabirde o ağrıyı çekeceksiniz. Ağrı ile vücut bağışıklık sistemine bilgi veriyor, sinyal gönderiyor. Bu bölgede sorun var diyor mesela kimyasal maddeler bu bölgede toplandı, bir şeyler yap diyor. Ama siz ağrı kesici alınca bağışıklık sistemine bu bilgi gitmiyor, önünü tıkıyorsunuz ve vücut tedavisine başlayamıyor.

 

Her hastalığa çare var. Ancak egzama, sedef, vikiluga, alaca, uyuz gibi deri hastalıklarını dışarıdan tedavi etmeyin. Bu hastalıkların vücudun savunma sistemi kendini iç hastalıklardan korumak için yapar. Siz ilaçlarla derideki bu hastalıkları iyileştireyim derken vücudu savunmasız bırakıyorsunuz. Vücut egzama ile içerde bir hastalık oluşmaması için bir şeyleri dışarı atmaya çalışıyor, siz ilaçlar ile bu yolu tıkıyorsunuz. Kendi kendinize zulüm ediyorsunuz.

 

Bütün hastalıkları haram, karışık ve zararlı yemek yapıyor, başka hiçbir sorun yok. Alerjilerin hepsinin sebebi budur. Güneş alerjisi olmak diye bir şey yoktur. Polen alerjisi, alerji değildir, tıkanmış vücut o mevsimde o polenler sayesinde dışarıya bir şey atmaya çalışıyor.

 

(Basur, hemoroid sorulur) basura sakın müdahale etmeyin, basur kanı ile vücut karaciğer ve dalakta birikmiş toksinleri atıyor. Basur kanaması durdurulursa siz belki kanser olacaksınız. Burada yapılması gereken basuru vücuttan kesmek değil, içerideki hasta organları tedavi etmek, boşalmaktır. İçerisi tedavi olduğunda dışarıdaki hastalıkların hepsi kendiliğinden vücudu terk ederler, çünkü onlara artık gerek kalmaz. Oruçlar, hacamat ve sülükler ile hepsi geçiyor. Burada tedavi olmuş olanlar var, onlara sorun.

 

Şimdilerde gençler evleniyor, birleşemiyorlar. Tek sebep cinlerdir. Tedavi ise haram yememek, oruç ve hacamattır.

 

Bugünkü doktorlar ilim sahibi değiller. Onlar batının bilim dedikleri bilgi ile eğitim alıyorlar. Bilim ise ilim değildir. İlim sadece İslam’dadır. Sadece Allah’ın kitabında ve Resullullah’ın sünSihirli İksirindedir. İslam’da her şey var. Bizler hepimiz ilim öğrenmeli ve öğretmeliyiz.

 

Artık deniyor ki, ben ne kadar zekiyim, kızım oğlum ne kadar zeki. Bu yanlış. Mümin akıllıdır, şeytan zekidir.

 

Bilim ile ilmi, akıl ile zekayı karıştırmayalım.

 

Siz tıbbi ilim deniyor buna aldanıyorsunuz, tıbbi ilim sadece İslam’da peygamberimizin sünSihirli İksiri ve Allah’ın kitabında vardır.

 

Allah kadını rahim için yaratmıştır, kadının erkekten tek farkı rahimdir. Kadının enerji noktası rahimdir. Rahmi alınmış kadın ölü gibidir. Rahmi alınan kadın tövbe etmeli.

 

Isırgan otu ve adaçağı ostrojen hormonu içerir. Kadınlar devamlı içmeli.

 

Bütün oruçlara niyetlenerek başlanır. Dinimizde 3 günlük açlığa izin vardır. İftar vaktinde bir yudum su iftar için yeterlidir. Hz. Muhammed (s.a.v) Hira dağında 40 gün ne yer ne içerdi. Abdulkadir Geylani hz.’leri 40 gün halvete çekildiğinde ne yer içerdi. Tamam onlar büyükler, biz onlar gibi olmayız. Ama herkes 3 günlük oruç tutabilir. 3 günlük oruçlar ile bütün hastalıkları vücut atar. Muhakkak niyet ediyoruz, niyetsiz oruç ve sağlık olmaz. Hücrenin (ve buna bağlı olarak insan vücudunun kendinde depoladığı) 40 günlük rızkı vardır. Yeni doğmuş çocuğu bırakın çöle 40 gün sonra gidip canlı bulabilirsiniz.

 

3 günlük oruçlarda ne kadar su içilmezse (ya da az içilirse) vücut birikmiş depoları çözer, kullanır, zararlıları vücuttan atar.

 

Romatizma diye bir hastalık yoktur. Bütün hastalıkların isimleri uydurulmuş. Yapılması gereken tek şey yemekleri kan grubuna göre düzeltmek, az yemek, oruç tutmak, hacamat yaptırmaktır.

 

Halsizlik ve çok uyuma hakkında sorulur. Ne kadar az yersen o kadar az uykuya ihtiyaç duyarsın. 3 günlük, 10 günlük oruç tutmuş gençler var aramızda sorun onlara.

 

Bağırsak gazları hakkında sorulur. Yeni Müslüman olduğum zamanlarda ben de sürekli bağırsak gazı oluyordu. Abdestim bozulmasın diye ben onu tutuyordum. Sonra çok dua ettim bu konuda. Bir süre sonra dikkat ettim bu gazlar normal çıkması gereken yerden değil, ağızdan çıkmaya başladılar. Ağızdan çıkınca abdest bozulmuyor biliyorsunuz.

Abdest çok önemli, en büyük koruyucudur. Abdest bir mümini her şeyden korur. Şeytan da abdesti bozmak için her şeyi yapar. Gaz oluşmaması için yemeklerin arasının çok olması ve karışık yememek lazım.

 

Bir gün Hz. Muhammed (s.a.v.) camiye gelir, Ebu bekir’i görür. Ne yapıyorsun der. Ebu Bekir çok aç olduğunu söyler. Peygamberimiz haydi filan kişinin evine gidelim der. Giderler kendilerine hurma ikram edilir. Sonra bir koyun kesilir, onu da yerler. Hz. Muhammed aleyhisselam Ebu Bekir’e “vallahi bu yediğimizin hesabı vardır” der. Sizler sürekli bir şeyler yiyorsunuz.

 

Her şey zihinde, bizler utanma hissini kaybettik. Yaptıklarımızdan utanmıyoruz artık. Haya, insanı her şeyden kurtarır.

 

Tedavi sadece peygamberimizin usulü olmalı. Yahudilerin tedavilerinden tedavi olmaz.

 

Çocuğu olmayanlarda kadında sorun varsa, kesin erkekte de vardır. İkisi birlikte tedavi olmalı. Birlikte oruç tutmalılar, sülükleri makata, rahim ağzına kapatmalılar. Makatta 100 tane akupunktur noktası vardır direk beyin ile bağlantılıdır, yine 100 tane akupunktur noktası böbrek ve buna bağlı olarak üreme organları ile bağlıdır. Her yaşta kadın erkek bunları yaparsa şifa bulur, örnekleri vardır.

 

Allah bebeği perdeli perdeli bir mekanda sır olarak yaratır. Bu bebeğin bakıcıları yıldızlardır. Kadınlar ne kadar hayasız oluyorlar, ağrım var diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Doktorlar kadın sussun diye serum veriyor. Serum ile kadına sentetik hormon verilmiş oluyor. Bu hormon rahimi patlatıyor, o zaman sezeryana mecbur kalınıyor. Her sezeryan kadın vücuduna, rahme saldırıdır. Kadının mutlaka tövbe, istiğfar etmesi gerekir.

 

İstatistiklere göre yurtdışında sezaryanla doğan çocukların % 70’i ileri yaşlarda şizofren oluyor. Yurtdışında zorunlu olmadıkça asla sezeryan doğum yapılmaz.

Kediler, köpekler hepsi kendileri doğum yapıyor siz niye hastaneye gidiyorsunuz. Allah insanı hayvanlardan daha mı aciz yarattı. Kadın için doğumdan daha doğal ne var. Ne diye hastaneye gidiyorsunuz. Eskiden kadınlar evde doğum yaparlardı. Doğumu küvette, ılık suda, 150 gr. Zeytinyağı içerek kolaylıkla yapabilirsiniz.

 

Doğum kontrol olarak spiral falan kullanmayın. Nar kabuğunu toz haline getirin, rahim ağzına koyun.

 

(Bir bayan lenf kanseri olduğunu, kemoterapi gördüğünü söylüyor) Kemoterapi ilacı aslında bir böcek ilacıdır. Böceği öldüren senin hem hasta hem sağlıklı hücrelerini de öldürecektir. Bana kanser teşhisi konulmuş olarak gelen hastaların % 97’si iyileşiyor. Demek ki bu hastalar gerçekten kanser değiller. Çünkü gerçek kanserin çaresi yok.

 

Dinleyicilerden bir bayan laboratuarda çalıştığını söylüyor. “Ben yıllarca kemoterapi gören kanser hastalarını gördüm. Ama iyileşen hiç görmedim” diyor.

 

Kansere tedavi yoktur. Kanser değilse iyileşir. Kanser gerçek ise ölür ama ölümünde şereflisi gerektir. Allah yolunda ölünürse şerefli olur. Şeytana yalvara yalvara (ilaçlı tedaviler) ölümün nesi şerefli.

 

Fıtıkları oruçlar ve hacamatlar vücuttan atar.

 

Hormon bozukluğunu yapan kullandığınız ilaçların kendileri. Kullandığınız bütün ilaçları bırakmalısınız.

 

İnsanların zihniyeti artık iyice bozuldu. Doğru diye bildikleri yanlışları yapıyorlar, artık uyanmak gerek.

 

Aybaşının hicri ayın başında olması gerekir ve en fazla 3 gün sürmeli. Şimdi artık 7 gün, 10 gün sürüyor. Normal değil bunlar.

 

Bütün ambalajlı yiyeceklerde ve temizlik malzemelerinde (deterjanlarda) ostrojen hormonuna benzeyen bir hormon vardır. Bunları kullanıyorsunuz o zaman vücudun hormonlarında dengesizlikler oluşuyor. Yapılması gereken yemekleri düzeltmek, ambalajlı, dışardan yemek almamak, detarjanları kullanmayı bırakmak, oruçları tutmak, hacamat yapmak lazım.

 

Namaz vakti gelir, ara verilir. Daha sonra Aydın hn. muayeneye başlar.

Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2007 Saat 23:57
 1. diyette kurubaklagil tüketilmesi kötüloesterolün düşüşünde rol oynar. Bu nedenle, kurubaklagiler 3 günde bir tüketilmelidir. Ancak pişirilirken, eti önceden pişirilmeli ve yağı süzüldükten sonra ilave edilmelidir

 

 1. kalsiyum da yine kötü kolesterolün düşüşünde olumludur. Kahvaltıda mutlaka 1 su bardağı süt tüketilmeli, diğer öğünlerde de yoğurt veya ayran tüketilmelidir.

 

 1. sarımsak da yine kan yağlarını düşürücü özelliğe sahiptir. Bu nedenle sarımsağın özellikle çiğ tüketilmesi önerilir. Her gün 1-2 diş sarımsak tüketilmelidir

 

 1. sebze ve meyve tüketimi önemlidir. Her öğün mutlaka sebze yemeği pişirilmeli veya salata olarak tüketilmelidir.

 

 1. yemek ve salatalarda zeytin yağı veya bitkisel sıvı yağ kullanılmalıdır. En iyisi yemeğe birini salataya diğerini kullanmaktır.

 

 1. yemek yapmada yağda kızartma işleminden sakınılır. En iyi yöntem fırında veya ocak üstünde kapalı olarak nemli ortamda pişirmedir.

 

 1. kıymalı dolma ve sarmalarda yemeğe ayrıca yağ eklenmez. Az kıyma konursa bitkisel sıvı yağ veya zeytin yağı eklenir.

 

 1. salatalar sofraya oturulacağı zaman hazırlanır.

 

 1. yemeklerde bol soğan, sarımsak ve yeşilliklerin (maydonoz, nane, yeşil soğan) yer alması yararlıdır.

 

 1. bütün sebzeler iyice yıkandıktan sonra, bekletilmeden yemek ve salata yapılır.

 

 1. çay şekerinin günlük 2 tatlı kaşığından fazla tüketilmemesi önerilir

 

 1. tuz alımı günlük 5 gr ı aşmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Silme 3 çay kaşığı kadar yeterlidir

 

 1. ek olarak balık yağı alımı kan basıncının düşmesinde etkilidir. Önerilir.

 

 1. tavuk, hindi ve diğer kanatlıların derisiz siyah eti tüketilmelidir

 

 1. zeytin yağlı kurubaklagil yemekleri önerilir

 

 1. kepekli ekmek, bulgur pilavı ve sebzeli bulgur pilavı önerilir

 

 1. yağsız süt ve yoğurt tüketimi önerilir.

 

 1. yağı alınmış sütten yapılan peynir çeşitleri önerilir

 

 1. portakal, mandalina ve greyfurt özellikle önerilir

 

 

SAKINILMASI GEREKENLER

 

 1. tereyağı, iç yağı, sade yağ, katı margarin, şekerli fındık, fıstık ezmeleri
 2. sucuk, salam, sosis, kavurma, yağlı koyun ve sığır eti, kızartılmış etler, kızartılmış tavuk ve diğer kanatlıların hepsi. Tavuk ve diğer kanatlıların derisi
 3. yağ ve şeker içeren her türlü unlu mamüller
 4. tam yağlı süt ve yoğurt, yağlı peynirler, kremadan yapılan dondurmalar, çikoılata eklenmiş tatlılar ve pudingler
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2007 Saat 23:58

Hazır yiyecek yiyenin fıtratı bozulur.

 

SırÇa parmak kalp ve rahimle bağlantılıdır.

 

Allah iki kişiye laSihirli İksir etti. Şeytana ve yahudilere.

 

Allah ilmi dileyene ve dilediğine verir. Bunun dışındakiler tahminlerle hareket ederler.

 

Zikir hastalıkları esir alır, vücutta gelişmesini engeller.

 

Nefes egzersizini hergün yap. 3 günlük aÇlık nefesi hemen düzeltir.

 

Her hastalığın temelinde yemek fazlalığı var. Bunu Resulullah söylüyor.

 

Nanoteknolojiyi araştırın. Bazı vitaminler, protein hapları mikro robotlardır. Nasıl programlandıysa sizi öyle yöSihirli İksirir. ‹reten ve yöSihirli İksiren Çok uzakta da olabilir.

 

Balık yağı geSihirli İksiriği değiştirilmiş somon yağıdır ve kapsülü de domuzdan üretilmiştir. 8 yıl önce deli dana hastalığı olduğunda ilaÇ firmaları resmen aÇıkladılar: Domuzda deli dana hastalığı olmadığı iÇin ilaÇlarda domuz ürünü kullanacaklarını.

 

Ateşlenince şükredin. çünka bağışıklık sisteminizin Çalıştığını gösterir. Kan sizi temizlemek iÇin ısınır. Modern tıp da ateşi engellemenin yanlışlığın kabul etti. çünkü bakteriler ancak ateşle vücuttan atılır.

 

Karaciğeri hasta olan soğuk suyu sevmez, kullanamaz. Karaciğer temizlemesi yaptıktan sonra kullanabilir.

 

Sağlıklı insan esnek olmalı, ağzının tadı güzel olmalı, sabah yataktan dinÇ kalkmalı.

 

Bazı bitkilerin kokusu melekleri, bazılarınınki cinleri Çeker. Cinler parfüm kokusunun peşinden gelir. Parfümler ve bütün aromalar Strasburg’daki şirketler tarafından üretiliyor. Bu şirketler yahudilere ait.

Subhanallahi velham..... tesbihini bir süre Çektikten sonra kızım Çok sevdiği parfümünün gerÇek kokusunu duydu ve onu Çöpe attı.

 

SaÇ boyası böbrekler ve beyin iÇin Çok tehlikeli. Kına cenSihirli İksir kokusudur, cinler ondan hoşlanmaz. Kına ve besma birlikte kullanılabilir.

 

İnsanlar zannediyor ki bir şey gelecek onları kurtaracak. Bütün hayır İslamdadır. İslamın dışındaki herşey bize karşıdır.

 

BahÇedeki sebze ve meyveleri abdest aldıktan 1 saat sonra okşayın. Bir kaÇ defa yaparsanız daha iyi. Okşadığınız bitkiler sizin terinizle attığınız toksinlerden vücudunuzun ihtiyacı olan neyse onun bilgisini alır ve sizin ihtiyacınız olan maddeyi üretir.

 

Yüksek sesle konuşmayın artarak yukarı Çıkar. AÇlık yapan insana sükuSihirli İksir lazımdır. Cevşen ağır gelir. Kur’an tam ihtiyacına cevap verir.

 

Hacamatta 0 kan gurubu olandan sarı su gelmişse Çok buğday ürünü kullanmış demektir. Buğday 0 kan gurubunda beyinde, eklemlerde ve ayaklarda, süt göğüste tıkanıklık yapar. Bunu kırmak iÇin 3 acı bademi 5-7-9 tatlı bademle hergün yemek gerekir. 0 grubu sütü ancak zencefil ve balla karıştırarak iÇebilir.

Buğday ürünleri ve patates 0 grubunda eklemlerde ve kaslarda ağrı ve sızlama yapar.

 

 

Huysuz kadınlar ve Çocuklar Pazartesi ve Perşembe günleri bol bol greyfurt suyu iÇerse huyu düzelir.

 

Bütün meyvelerin Çekirdeklilerini tercih edin. Greyfurtun sarısı makbul.

çekirdeksiz meyvelerin geSihirli İksiriği değiştirilmiştir.

GeSihirli İksiriği değiştirilmiş ürünleri yiyenlerin DNA kıvrımları 3lü 4lü 5li oluyor. İnsanlıktan Çıkıyor. 2012’ye kadar dünyada DNAsı iki kıvrımlı normal insan kalmayacak.

 

HiÇ aÇmadan oruÇ tutmaya 3 gün izin verildi. 3 günden sonra izin yok.

 

Tabiat ve gerÇek mizaÇ yalnız Çocuklarda görünüyor artık. çünkü yetişkinler hazır ve bayat yiyecekler yiyerek tabiatlarını bozdular. MizaÇ bozuluyorsa hastalıklar da geliyor demektir.

 

Sarımsak varsa neden onu yutmuyorsunuz da hap yutuyorsunuz.

 

AğaÇların yaprak dökmesi gibi saÇlarla, kıllarla ve tırnaklarla toksinler vücuttan atılır. SaÇ dökülmesi, yerine yeni saÇ geliyorsa iyidir. çünkü toksinler atılmasaydı vücutta kalacaktı. Yerine saÇ gelmezse kan Çok asitli ve saÇ diplerini yakıyor demektir. Bu Çok daha kötüdür. SaÇ dökülmesini önlemeye Çalışmak Çok yanlıştır. Toksinlerin atılmasına engel olursunuz. Bunun yerine toksinlerden kurtulmak gerekir

 

Aft, uÇuk, mantar ve yüksek volyumlu ve yankılı müzik DNA’nın kıvrımlarını Çözüyor.

 

Virüs sadece aÇlıkla gider.

 

El ve ayaklar soğuksa kan dolaşımı bozuk demektir. Sauna ve keselenmek iyi gelir.

 

Vücut hazır yiyeceklerle, bozuk yiyeceklerle pislik iÇinde kalmışsa kalp ve beyin nasıl sağlıklı Çalışacak.

 

çocuklarınızı hazır gıdalardan uzak tutun, zorla yemek yedirmeyin. VazgeÇmiyorlarsa aÇ bırakın. Ağlarlamalarına aldırmayın.

 

Doktora gitmemek iÇin bir yerden kuvvet almak gerekir.

Rahim düşüklüğü olursa vücut yerde, popo koltukta olacak şekilde yat. rahmi göbeğe doğru Çek ve Çarşafla sıkıca sar.

 

Her sabunda ve şampuanda aroma var. aroma geSihirli İksiriği değiştirilmiş bir üründür. mandalina ile biberi aynı dalda ürettiler. biber geni gezen gendir. bu bitkilerden insanlara da geÇebilir. hamile kadının Çocuğuna da geÇebilir.

 

Her hücre kimyasal ortamda Çalışır.

 

Hayy’la hayata başlıyoruz, hu ile bitiriyoruz. Manevi temizlik başlayınca ilk olarak akciğerler temizleniyor onun iÇin.

 

HıÇkırık mide ile akciğer arasında uyumsuzluk olursa meydana Çıkar. HiÇ iyi değildir, yemekler düzeltilirse geÇer.

 

Menapoz birden olursa güzeldir.

 

Ayakta yağ bezesi gibi şişlik yağ birikmesidir.

 

Mide hastalıkları iÇin narı sıktığın zaman kabuğun iÇinde kalan zarları ve Çekirdekleri kurut, ince öğüt, elekten geÇir, sabah akşam 1 tatlı kaşığı yut.

 

Acı kavun yaprağını döverek ağrıyan yerini oğ.

3 yaprak acı kavun yaprağını 1 bardak suda kaynat, beklet, ılıkken balla iÇ, 3 defa 3 gün ara ile. bu kusturur, balgam attırır.

 

Beyinde kan dolaşımı bozuksa hacamat yaptır ve misvak kullan.

HiÇbir kanı durdurmamak lazımdır. Kimse kan kaybından ölmez.

 

Kimyon ve kekik kum düşürür, böbrekleri temizler.

 

Semizotu herkes iÇin eliksirdir. Böbrekler iÇin en faydalısıdır.

 

Her meyveyi kabuk ve Çekirdeğiyle beraber ye. ‹zümün kabugu soğuk, iÇi sıcaktır, birbirini dengeler.

 

Siğil iÇin Cin ve Kariya Suresi okunur. Nasır iÇin Kariya Suresi 1 veya 7 defa okunur.

 

Şeytan aÇlıktan ve soğuk sudan kaÇar. Onun iÇin banyoda mümkün olduğunca soğuğa yakın ılık su kullanmak gerekir. Bunu yapamayan banyodan sonra yarım kova soğuk suyu başından aşağı birden döksün. Duş enerjiyi parÇalar. Onun iÇin kovadan yıkanmak daha iyi.

 

Karaciğer hasta ise auranın o bölgesinde boşluk vardır. Cinler rahatlıkla girer Çıkar. Diğer organlar da aynı şekilde.

 

Sıkılınca ibadete sarıl. Psişik hastalıklara karşı Sad Suresi 41, Müminun suresi 97-98, Saffat suresi 7. ayetler okunur.

 

Cinli hasta iÇin dua, tesbih ve karaciğer temizleme gerekir.

Vesvese tokluktan gelir.

 

Hasta bebeği rahim tutmaz. Ağır kimyasallarla Çalışan babanın spermleri hastadır.

 

Afrika’da aÇ kalanlar değil, dışarıdan gelen yiyecekleri yiyenler hasta oluyor ve ölüyor.

Ukrayna’da iki defa kıtlık oldu. Biz hep ağaÇ yapraklarını, otları yiyerek sağ ve sağlıklı kaldık. ÷len hayvanları ve insanları yiyenler hasta oldular.

 

Lazer kızgın ateştir. Şeytan da kızgın ateşten yaratılmıştır. Onun iÇin lazerle herhangi bir işlem yaptırmak yasaktır.

 

İtalyan buğdayı ve yeni mayalar 0 kan grubu olanlarda reflüyü artırdı.

 

Ceviz kabuklu alsanız daha iyi Çünkü yağlı olduğu iÇin havayla temas ettiğinde asitleniyor. İşlenmemiş kuruyemişi Mısır çarşısındaki Kurukahveci Mehmet Efendi’nin karşısındaki kuryemişÇiden alınabilir.

 

İnsan olmayan yerde acı kavun yetişmez. İnsanlar yerleşmeye başlayınca onlar da yetişmeye başlar. Melekler ekiyor onu, insanlar iÇin. Sinirli ot ve hindibağ da aynı şekilde.

 

Şiddetli karaciğer temizlemeden sonra 3 günlük aÇlık yapmak gerekir.

 

Kalsiyum ekmikliği önce yüz kemiklerinden alır.

 

Karaciğer ve dalak mümin iÇin Çok önemlidir. Karaciğer ruh latifesinin, dalak sır latifesinin merkezidir.

 

çamaşırda yumuşatıcı yerine sirke kullanın.

 

Sindirim iÇin etin yağa, yağın ete ihtiyacı vardır.

 

Kabuklarıyla beraber sıkılıp iÇilen patates suyu mide, bağırsak hastalıklarına, vücutta bulunan her türlü tümör ve şişkinliğe iyi gelir.

 

Acı kavun suyu en kuvvetli balgam kırıcıdır. Hazırlanışı: 1 kaşık acı kavun suyu+3 kaşık zencefil suyu+1 veya 3 kaşık bal+1 litre suyu karıştır gün boyu yudum yudum iÇ. 3 gün arayla 3 defa yap.

 

Aloe Vera aslında Çok faydalı bir bitkidir. Fakat onun geSihirli İksiriğini değiştirerek elde edilen ürünler zararlıdır. Sarı sabır kurutulmuş aloe veradır. Eskiden bütün ilaÇlara sarı sabır konurdu. Sarı sabırı 0 grubu dikkatli kullanmalı. Ancak sarı sabırlı karışımı iÇebilir.

İnsan kulaklarına günde 3 veya 7 damla badem yağı damlatırsa beyin hastalıklarına yakalanmaz.

 

Hastalıkları uzun zamanda yaşayarak kazanıyoruz. Yaşayarak sabırla kurtulabiliriz.

 

Yemeğin insana enerji vermesi gerekir. Yemekten sonra halsizlik oluyursa o yemek zarar vermiş demektir.

Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2007 Saat 23:58

Tarhana mide asidini yükseltir. 0 grubu iÇin en iyisi sebze Çorbaları ve et suyudur.

 

Bebek düşecekse düşsün. Düşmesini engellemek Çok yanlıştır. çünkü hasta bebek düşer, sağlıklı bebek düşmez.

 

Bisküvi, hazır gıda, ilaÇ ve antibiyotik Çok kullanmış Çocukların vücutlarındaki kalıntılardan kurtulmaları iÇin aÇlık yapması gerekir. AÇlık yaparken kusarlar ve ateşlenirler. Bademcikleri şişer. Bunlara şükretmek gerekir. Ateş 40-41 dereceye kadar Çıkabilir. 40 dereceyi geÇince başına buz koymak gerikir. Ateşlendiklerinde yalnızca yıkamak yeterlidir. Her terlemeden sonra da yıkamak gerekir. Terlemeyle toksinler atılır. Beyindeki iltihaplar ancak 41 derecede kurur.

 

Rahim asla misvaksız düzelmez, kuvvetlenemez.

Rahimdeki hasardan ancak normal  doğumla kurtulunur.

 

Acı badem aÇlıklara hazırlar. Bademciklerin aşırı şişmesine engel olur.

 

Kulak arkasında yara, bademcik şişmesi, kulak akıntısı ve geniz akıntısıyla beyin temizlenir.

 

Kına cenSihirli İksir kokularının seyyididir.

 

çene yapısı dar olan misvak kullandığında dişler düzgün Çıkar.

 

Bazılarında boyun hacamatından sonra guatr nodülleri hemen kayboluyor.

 

(Kiraz, karpuz, vişne, semizotu, üzüm karında biriken suyu indirir.

Karında biriken suyu kurutulmuş öğütülmüş acı kavun kökü de indirir. Çay kaşığının 1/3 ü miktarı suyla yutulabilir. Dozunu herkes kendisi ayarlasın. Kusma ve ishal olabilir. Doğuda bunu her hastalık iÇin kullanırlar.

Karında su birikmesi iÇin: Kırmızı pancarı fırınla, kabuğunu soyup ez, sarımsak, soğan, safran, zerdeÇal, zeytinyağ ve limon ile karıştırıp ye. Kara lahanayı okları ve ÇiÇekleriyle yemek yap.

Beyaz lahanayı bol soğanla yemek yap. Lahana yapraklarnı ez karın üstüne koy, iki saat kalsın.)

 

En iyi kan sulandırıcı limon ve soğan suyudur.

 

Pelinotu acıdır, tatlandırarak iÇmenin faydası olmaz.

 

Koyun eti karaciğer ve böbrekler iÇin şifadır.

 

Düz taban olanlar evde yalınayak gezmeli. Toprakta da yalınayak gezmeli ki taşlar ve dikenler ayakları Çalıştırsın.

 

Marketlerdeki fındık yağı 1/10 oranında karışımdır. GerÇeğini bulursanız günde 1 kaşık iÇin.

 

Soğan suyu depoları boşaltmak iÇin gereklidir.

 

Organik gıda satan mağazaların hemen hepsi sahtekardır.

 

Migren başlayacağını hissedince hemen 1 elma yeyin. Elma bağırsaklardaki bakteri üretimini kontrol eder.

 

Domates ve ıspanakta bir asit vardır. Canlı yersen taşları eritir, pişirince taş yapar.

 

Alt ıslatma iÇin: ÷ğütülmüş havlican sabah akşam yarım Çay kaşığı iÇilir. Yeni öğütülmüş üzerlik tohumu sabah akşam yarım Çay kaşığı aÇ karna iÇilir. 3-5 gün iÇinde alt ıslatma kesilir.

 

Alzhemier iÇin önce ayakları, sonra başı, sonra omurgayı acı kavun yağı ile ovmak gerekir.

 

Biberiye kolestrole Çok iyi gelir.

 

Aspirin böbreği tahriş eder.

 

Dudaklar  Çatlaksa ince bağırsaklarda Çatlaklık vardır.

 

3 gün aÇlık yapamayan mümin olamaz

10 gün aÇlık yapamayan alim olamaz

21 gün aÇlık yapamayan arif olamaz

40 gün aÇlık yapamayan kamil olamaz

 

Peygamber Ef. (s.a.v.) az su iÇin diyor.

Her işte sayıların mübarek sayı, tek sayı olması önemlidir. 3, 5, 7 gibi.

 

Arı polenini Çam ağaÇlarının altına temiz bez serip, ağacı silkeleyerek toplayabilirsiniz.

 

Faranjit hazımsızlıktandır. Mide asidinin boğazı tahriş etmesindendir.

 

Isırgan dokuları düzeltir, zencefil bağırsak, sindirim ve kan dolaşımını hızlandırır.

 

HavuÇ sindirimi kuvvetlendirir, böbrekleri canlandırır.

 

Mide doluyken serum kullanmak Çok tehlikelidir.

 

Safra kesesi vücuttaki zehirleri toplar. Zehirleri atamazsa Çamur birikmeye başlar. Daha fazlalaşırsa taş oluşur. Safra kesesi alınırsa zehir vücutta serbestÇe dolaşır.

 

OruÇlu insan kuvvetli olur. OruÇluyken halsiz olurum düşüncesi ağırdır, o halsizlik yapar.

Maneviyat yüksek olsa hastalıklar kendiliğinden dökülür.

 

A ve AB grubu kansere yatkındır.

 

Toprağı sevene şeytan sağdan yaklaşamaz.

 

Bademcikler vücutta nöbetÇi görevi görür. Aldırdıktan sonra hastalıkları bekleyin.

 

Hidayet sahibi mutlaka akıllıdır. Aklımızı yemeklerle batırdık. Ancak aÇlıkla geri kazanabiliriz.

 

Hastalıklarla bağışıklık sistemimiz uğraşır, bizim vazifemiz değil.

 

En zor oruÇ Davud a.s. orucudur. Bir gün yer bir gün oruÇ tutardı.

 

Budistler 90 gün aÇlık yapabiliyorlar.

 

En ağrılı yerlerden hacamatta sarı su Çıkar.

 

Sülük toplar damarları aÇmak ve kalıntıları eritmek iÇin konulur.

Hacamat ise atar damarlar ve kılcal damarları aÇmak iÇindir.

 

Acı kavun olan yerde hastalık olmaz.

 

KestikÇe tekrar tekrar Çıkan otlar en şifalı olanlardır.

 

İnsanı insanlık sıfatından Çıkaranlar:

1-lazer

2-ilaÇlar, homeopati hapları, herbal life gibi bitki hapları nano teknoloji ile üretildikleri iÇin, sizi yöSihirli İksirir, yokeder.

3- yankılı müzik

4- aromalar, üÇ harflilere iter insanı.

 

Aromalar sırdır, kodları vardır. Bütün dünyaya yayılıyorlar.

Bağırsağımızdaki bazı mikroplar, protein ve vitaminleri üretir.

 

Peygamber ef. dağlamayı menederken lazerin, müziği menederken korkunÇ müziğin geleceğini biliyordu.

 

Allah 18 bin alemi bizim iÇin yarattı. Onlarla etkileşiyoruz.

 

Delilik dalakla ilgili bir hastalıktır.

 

Lazerle ameliyat olanlar veya herhangi bir şekilde lazer kullananlar 3 defa 3 günlük aÇlıktan sonra 3-5 defa 10 günlük aÇlık yapmalılar.

 

AÇlıkta 7. günden sonra şiddetli titremeler olur. Kökten iyileşme ancak böyle olur. Hücrelerin yenilenmesi sırasında titreme olur.

 

Acı kavun derin tabakalardaki toksinleri Çıkarır. Acı kavun olan yerde hastalık olmaz.

 

Hazır yiyecekler en Çok beli ve beyni etkiliyor, onun iÇin kısırlık artıyor.

 

Kılları Allah yarattı, bir vazifesi var. Lazerle kökten yoketmek Çok yanlış. Şeytanın vazifesi haramları güzel göstermektir.

 

Aşılama ve tüp bebek ile bebek sahibi olmak doğru değil. çünkü 5 milyon spermden yalnız biri yumurtayı döllemeye uygun vasıfta ve bu sırlı örtülü bir işlemin arkasından oluyor. Sperm ve yumurta kilitle anahtar gibidir. Birbirini ancak onlar aÇar. Kadın ve erkek de böyle. Ayet: çTemiz kadınlar temiz erkekler, temiz erkekler temiz kadınlar iÇindirç

Aşılama veya tüp bebekte herhangi bir spermle herhangi bir yumurta dölleniyor.

 

Rahimde bebeği her ay bir yıldız terbiye eder. 8. ayda terbiye eden yıldız kuru ve soğuk tabiatlı olduğu iÇin bu ayda doğan bebek yaşamaz.

 

Hamile kadının hangi organı hasta ise bebek başını o organdan uzakta tutmaya Çalışır. Son ana kadar böyle devam eder. Onun iÇin bebekler başaşağı dönmezler. Doğum yaklaşınca İnşikak suresini okumak gerekir. Bu suredeki secde ayetinden dolayı bebek döner.

 

Rahim düşüklerle kendini temizler, 2. 3. düşükten sonra daha kuvvetli olur.

 

Sperm yumurtaya gelince 11 gün hatta  2 hafta döllenmeden bekleyebilir. Onun iÇin ne zaman doğacağını kimse bilemez. Günüm geÇti denilemez.

 

Et 0 grubu iÇin bağışıklık sistemini kuvvetlendiricidir. Sofrada yeşillik olursa melekler gelir, şeytan yaklaşamaz.

 

Alerjiler hazır yiyeceklerden meydana Çıkıyor.

 

Bademcikler vücudun askerleri gibidir. Onları aldıranlar ikinci ameliyata da hazırdır: apandist. O da alınınca tümör ve kansere kapı aÇılmış olur.

 

Sol burun deliğinden pozitif enerji, sağ delikten negatif enerji geliyor. Vücutta bir enerji dengesizliği varsa vücut bunu geniz etiyle dengeler. Geniz etini aldırarak bu dengeyi bozmak vücut iÇin tehlikelidir ve vücuda haksızlıktır. Geniz eti sizi tehlikeden koruyor. Sebebi pankreastır.

 

Bir adamın ayak parmakları arasında akıntı vardı. Doktor doktor gezerek buna Çare aradı. En sonunda bir doktor akıntıyı kesti, adam gözlerini kaybetmeye başladı. Ayak parmaklarındaki bu noktalar gözle bağlantılı olduğu iÇin buralardan zehiri atıyordu, atması engellenince gözler zarar gördü.

 

Atardamar ve kılcal damarlardaki kalıntıları hacamat, toplar damar ve kılcal damarlardaki kalıntıları sülük temizler. Sülükler enzim vererek damardaki kalıntıları eritir. En ihtiyacı olan noktaları, akapunktur noktalarını bulur.

 

Makatta beyinle bağlantılı 100den fazla akapunktur noktası var. Beyin sağlığı ve akıl da bu noktaların temizliğiyle bağlantılıdır. Hayvanlar yavrularının makatlarını sık sık temizlerler.

Şeytan zeki, mümin akıllıdır. çocuklarınızın zekasıyla övünmeyin. ÷nemli olan akıllı olmalarıdır.

 

Ultrasona girmek tehlikelidir. Zaten mantığı da yoktur, bebek sakat görünürse aldıracak mısınız?

 

Sarımsağı ikiye bölerek vajinaya koyduğunuzda bebek veya myom yoksa sarımsağın kokusu ağıza gelir, varsa gelmez.

 

Enam Suresi 146. ayette İsrailoğullarına tırnaklı hayvanların eti ve yağı yasaklandı. A grubu olanlar Musa a.s. soyundan gelenlerdir. Onların et ve sütü hazmetmek iÇin hazım sistemleri yoktur. Hergün yediklerinde kanser, sedef, alaca hastalığına yakalanırlar. Müslüman olduğumuz iÇin 40 günde bir ve kurban bayramında et yiyebilirler. Koyun eti olsa daha iyi. Süt hiÇ yok, peynir ve yoğurt yiyebilir.

 

A grubunda hemoglobin ve troid enzimi daima daha düşüktür. Bu normaldir, eti hazmedecek enzimleri olmadığı iÇin.

 

0 grubuna süt ve ekmek kansızlık yapar. Kansızlık karaciğer ve yiyeceklere bağlıdır.

Kendini sağlıklı hisseden bazı insanlar gerÇekte hasta olabilirler ve tedavi olurken ağrıları hissederler.

 

Magdalena Hz. İsa’ya baktığında ilk defa yüzünde şehvet olmayan bir erkek görmüştü. Ve onun yüksek ruhuna aşık olmuştu.

 

İnsan kalıntıları Çıkartmak iÇin ateşlenir. Ateş düşürücü verildiğinde bağışıklık sistemi zayıflar, organlar zayıflar. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek ve normal doğum yapmak iÇin 3 günlük aÇlıkları yapmak gerekir.

Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Nisan 2007 Saat 23:59

Dünyayı 5 duyumuz varediyor. Aslında dünya bir hayalden ibaret. Gözümüzün görmediğini, kulağımızın duymadığını, elimizin hissetmediğini, dilimizin tat almadığını, burnumuzun koku almadığını farzedersek dünyadan geriye ne kalır?

 

Cezayir menekşesi kanser, yapışkan out yatıştırıcı, ebegümeci böbrekler iÇin şifalıdır.

 

Klorlu deterjanlar, Çamaşır suyu, lavabo aÇıcılar beyin ve akciğerlerde hastalık ve kısırlık yapıyor. ÷zellikle pril kısırlığa sebep oluyor.

 

Nanoteknoloji ile Çamaşır makinaları üretildi. çamaşırlarda 1 ay koku olmuyor, Fakat daha sonra ne oluyor?

 

SaÇ boyası bütün hücreleri etkiliyor. Kına da aynı şekilde müsbet yönden etkiler. Doğal maddelerle boyayın: Meşe kabuğu, ceviz kabuğu, kına, soğan kabuğu, kahve, zeytinyağ kullanın saÇ iÇin. Durulama suyuna sirke ve limon suyu katılabilir.

SaÇta kepek ve yara varsa sirke ve limon Çok iyi gelir.

 

Rastık Çok zararlı. Göze faydalı gümüş, ceviz ve sürmede vardır.Cevizi yakıp isi toplanarak sürme yapılabilir.

 

B grubu iÇin en iyi ilaÇ papatya. çay olarak veya öğüterek iÇilebilir.

Bitkileri öğleye kadar toplamak gerekir. çünkü o zamanda zikrederler, gölgede kurutmak gerekir, şifa sıfatlarını muhafaza iÇin. 

Papatyayı ele, demle, balla karıştırıp buzdolabında beklet, isteyince iÇ.

 

Böğürtlen diyabet iÇin Çok iyidir. Yaprakları, kabukları, kendisi.

 

Vişne ve kiraz sapları idrar söktürür. 1 gece ıslat kaynat iÇ. AÇ karna.

 

Meyveleri sıcak su ve fırÇa ile yıkayamalı üzerindeki ilaÇlardan kurtulmak iÇin.

 

B grubunun genellikle böbrekleri ve idrar yolları problemlidir.  Devamlı böbreklerini korumaları gerekir. Böbrekler iÇin yabani semizotu ve tohumları, vişne, kiraz, mürdüm eriği, siyah üzüm Çok iyidir. Vişne dondurucuya da konabilir Çiğ olarak..

 

Başağrısı iÇin, özellikle B grubuna. Lavanta ÇiÇeğini saksıda yetiştir. Hazır gübre kullanmadan. çeÇeklerini ve taze yapraklarını yatak odana koy. çiÇeğini demleyerek iÇ.

 

Taze bitkiyi hemen demlemeyin. 1-2 gün sonra ölünce kullanın. Aloe verayı 21 gün sonra kullanın.

 

Sol elle yiyenlerde negatif enerji yükselir. Kimse solak değildir, sonradan olur. çocukların elini bağlayarak alıştırabilirsiniz.

 

Boğazda nodüller iÇin Çene altına, şakaklara ve kulak arkasının altına kavanoz kapatın.

 

Acı kavunu 0 grubu yılda 1 defa kullanabilir. Yılda bir defa da omurgaya masaj yapılabilir.

 

Ameliyatlarda enerji yolları kesilirse bir daha düzelmez.

 

Sinameki karaciğeri kuvvetlendiri, damarları aÇar. Pelinotuyla kullanılabilir.

 

Kolestrolü yüksek olanlar kullansın. Sinameki karaciğeri kuvvetlendirirken depolar aÇılır, kolestrol vücudu terketmeye başlar. Bu sırada tahlil yapılsa yüksek Çıkar depolar aÇıldığı iÇin. Bu önemli değildir.

Genital mantara yeşillik ile pansuman iyi gelir. 0 grubu buğdayı keserse geÇer.

 

Sülük sedefe ve saÇ dökülmesine Çok iyi.

0 grubunun el ve ayak Çatlaklarının sebebi buğday ürünleri. Sedef kaşınırsa sirke ve zeytinyağ sürün. Kaşıyın, kanatın. Tereyağını suda kaynat, soğuyunca üstünden topla tekrar kaynat tekrar topla yaraların üstüne sür. Eller ve ayaklar iÇin Çok iyi.

 

0 grubu iÇin arpa ve pirinÇunundan ekmek Çok iyi. çörekotu kat, lezzetli olur, hazmı düzeltir.

 

Sülükler 1 hafta arayla konur. O bölgede kiraz Çıkana kadar konur. Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim aylarında.

Böbrek hastaları iÇin makata sülük koymak iyi gelir.

 

Sedef ve egzama iÇin: acı kavun yaprağı, incir ve ceviz yaprağı bastırarak sürmek, hatta kanatarak sürmek Çok iyi. EGZAMAYA SARIMSAK TUZLAYIP S‹R‹N.

 

SAç İçİN KETEN TOHUMUNU İYİCE KAVUR, İNCECİK ÷–‹T, ZEYTİNYA–I İLE KARIŞTIRARAK SAç DİPLERİNE YEDİR. ISIRGAN VE ç÷REKOTU DA AYNI ŞEKİLDE.

 

SaÇta şampuan yerine kepekli ekmek kalıntılarını bir gece önceden ıslatarak kullan. Taze yumurta sarısı, yoğurt suyu ve kırmızı pancar veya yaprağının suyu da temizleyicidir. Durlamak iÇin limon ve sirke.

 

İdrar yolları zayıf olan doğurgan olmaz. ‹reme yolları ile birlikte Çalışır. Böbrekler iÇin doğum Çok iyidir.

İdrar da şifadır. Bütün hormonlar idrara iner. İÇince bağışıklık sistemine bilgi gider. İdrarda bütün bilgiler vardır. Fakat biz müslümanız, başka şifa kaynaklarımız var.

 

Börek taşları iÇin en etkili ilaÇ: Yumurtadan civciv Çıktığında yumurta kabuğunu yıkayın, ezin ve suyla karıştırarak yutun.

 

AvuÇ iÇinde enerji noktaları var. Şifa iÇin herkes kendi ailesi iÇin kullanabilir fakat başkalarına yalnız izinli olanlar kullanabilir. İzinli olmayanların hastaya okuması kendisi iÇin tehlikelidir.

 

7 sayısı batın iÇin bir anahtardır. Batına emir verildiğinde herşeyi yapabilir. O meleğe kilit aÇtırır. Fakat bunlar caiz olmayan işlemlerdir.

 

Yoga ve meditasyonda da şifa vardır. Fakat biz müslümanların yogası namazdır. Gözlerinizi kapatın Allah, Bismillahirrahmanirrahim, Fatiha yazın gözlerinizle. Alnın ortasına Beytullah’ı alın, karşınızda Hacerül Esvedi görün.  ÷nce nefes verin: Hu, sonra alın: Hayy.

 

Herşeyi kendimiz kazanacağız. çalışana da Çalışmayana da rızık var, fakat Çalışanınki daha helal.

 

Enerji en Çok gözden kaybedilir. Bunun iÇin ikinci bakış haramdır.

 

Karışık yiyen her zaman aÇ, tek Çeşit yiyen doyar. çünkü hazım 4 aşamada gerÇekleşiyor. Midede, karaciğerde, kanda ve hücrede. Karışık yenen yemekler midede ve karaciğerde hazmolsa bile kanda hazmolamıyor, bu sebeple hücrelere besin gitmiyor. Hücreler aÇ olduğu iÇin de hep aÇlık hissi oluyor. Tek Çeşit yemek bunun iÇin Çok önemli.

 

Biz her gün bütün vücudumuza, bütün hücrelerimize karşı binlerce kez günaha giriyoruz. Onlara fazla besin yükleyerek, veya karışık yemek dolayısıyla hücrelere besin göndermeyerek gibi.

 

Düz tabanlılık sel gibi geliyor. Peygamber Efendimiz ahir zamanda düz tabanın artacağını söylemişti.

 

Bel bölgesinde yağ, kilo birikmesi kalp krizi ve şekerin habercisidir.

 

Acı kavun kokladıktan sonra akıntı olmazsa, akıntı dışarı Çıkamayıp ödem yapmış demektir.

 

FelÇli hasta iÇin: 200 gr halis zeytinyağı+30gr ince karabiberi kızık ateşte 5 dakika kaynat. 12 saat beklet ve süz. FelÇli yere sür.

Kara hardal ince öğüt, ılık suyla lapa yap. FelÇli yere sür. Yağlı kağıt kapat, 15-20 dakika beklet. 7 defa tekrarla.

 

Makata koyulan sülük bütün hastalıkları Çeker.

 

Sıhhatli insan tam kilosundadır, ne az ne Çok.

 

Sinirlerin etrafındaki kabuk yağ dokusundan oluşur. Deterjanlar kiri ve yağı nasıl eritiyorsa sinir Çevresindeki yağ dokusunu da eritir. Böylece sinirler kısa devre yapar. Emes hastalığı gibi beyin hastalıklarının en önemli sebebi budur.

 

Dolunayda yani hicri 13-14-15. günlerde dünyadaki sular harekete geÇer. Vücudumuzda da yanı şekilde. Bu insanı Çok etkiler. Onun iÇin o günler oruÇlu olmak önemlidir.

 

Her hastalık bir varlıktır. AÇlık yapan bunların kendisini terkettiğini farkeder.

 

Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Nisan 2006
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 52
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Nisan 2007 Saat 18:30
hoşgeldinz hamdi bey, yazılarınız için teşekkür ederiz. Allah razı olsun. Benim size bir sorum olacak. ÜÇ günlük açlık orucunu duymuştum ama tam olarak nasıl yapıldığını öğrenemedim. Rica etsem tarif edermisiniz?
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:07

teşekkür ederim sıla. hoşbuldum.

başlayacağın akşam yemekten önce sinamekiyi yoğun olarak içip mide ve bağırsakları boşaltıyoruz. karın bölgemizde hiç bir fazlalık olmuyor. sonra oruca başlıyoruz. toplamda 36 saat. başlama saatini sen belirliyorsun. ama normal oruç gibi sahurdan başlatırsan da olur. amaç 36 saat hiç bir şey yememek ve içmemek. sonraki 3 gün hafif besleniyordun. meyve suyuyla açıyorsun mesela orucu. bir kaç saat sonra sdebze çorbası. ilk gün böyle idare edip sonraki 3 gün gene hafif olmak üzere yiyorsun. sonra 36 saatlik oruca bir daha başlıyorsun. bunu 7 hafta boyunca yapıyorsun. bir çok derde deva oluyor.
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:35
arkadaşlar bende eşi zor bulunur bir materyal var. paylaşmak için bu site sanırım en doğru yer. kısım kısım geçeceğim. inşallah işinize yarar.

Fazla yemek: Çok yemek yenildiği zaman midenin daha çok enzime ihtiyacı olur. Enzimleri yapmak vücut için çok güçtür ve kıymetli maddeler gerektirir. Normal bir insan için 250 gr yemek yeterlidir. Bunu hazım ettirmek için kalp hiç zorlanmadan rahat çalışır. 2 kat yemek yenirse, kalbin yemeği hazım ettirmesi ve fazlalıkları çıkarttırması için 4 kat daha fazla çalışması gerekir. Bu da kalp için çok ağırdır. Mesela bir araba düzgün bir yolda hiç zorlanmadan harcadığı benzinin 2 katını taşlı, bozuk, dik yolda harcar. Mesafe aynı ama harcadığı benzin farklıdır. Böyle zorlanarak devamlı çalıştığında motor harap olduğu gibi insanın kalbi de devamlı ve çok çalışmaktan harap olur ve çabuk eskir. Genç insanlarda organlar kuvvetli olduğu için yenilen yemekleri hazım edebilir ve fazlalıklarını çıkarabilir. Fakat organların üzerine fazla yük bindiği için çok çalışmaktan çabuk eskir, kuvvetini kaybeder, zamanla fazlalıklarını çıkaramaz olur, depo yapar, vücudu yağ ve kireç toplamaya başlar.

Bazı insanlar çok yemelerine rağmen hep zayıf kalır ve bu durumlarının iyi olabileceğini düşünür. Hâlbuki hal öyle değildir. Çok yiyip zayıf kalanlar çok yiyip şişmanlayanlardan daha kötü durumdadırlar. Çünkü şişmanlar karışık ve yanlış yedikleri yemekten oluşan zehirlerin bir kısmını, vücudun topladığı yağlarda depolayarak, bu zehirlerin organları tahrif etmesini kısmen önleyebilmektedirler. Ancak çok yiyerek zayıf kalanlarda zehirli maddeler sürekli vücut içinde dolaşır. Böylece damarlarda, eklemlerde, organlarda ve kaslarda depolama yapar. Bu insanlar genelde sinirlidirler, sık hastalanırlar ve uyku bozukluğu yaşarlar.

 

. Karışık yemek: Birbirine uygun olmayıp, hazım için ayrı enzim isteyen yemekler karışık yenirse hazım olunmaz çürür veya mayalanır. Örnek olarak karbonhidratlar ve proteinler birbirine zıt düşer. Çünkü bunların parçalanabilmesi için her ikisinin ihtiyaç duyduğu enzimler birbirine zıttır. Bu zıtlık her iki enzimin birbirini yok etmesini sağlayarak, hazmın gerçekleşmesini engeller ve böylece hazım yapılmayınca çürüme başlar. Hazım olunamayan yemek, bağırsakta toplanır ve zamanla bağırsağı genişleterek cepler oluşturur. Bu ceplerin içinde dışkısal taşlar toplanır ve yıllarca orada saklanır. Böylece bağırsağın duvarları kanalizasyon boruları misali zehirli artıklarla kaplanır. Buna bağlı olarak bağırsak ağırlaşır, hareketi yavaşlar ve sonuçta kabızlık meydana gelir. Bu durumda vücudun intokmikasyonu katastrofik şekilde büyür. (vücutta toksin birikmesi katlanarak artar) Vücut çok halsiz kalarak yorulur, gaz ve uyku meydana gelir. Çürümüş yemekler bağırsağı zehirleyerek kana karışır. Kandan bütün organlara ve hücrelere yayılarak onları zehirler ve hastalıklara yol açar. Çürümüş ve mayalanmış yemeklerden oluşan tuzlar vücutta kireçlenme yapar.

 

Çok sık yemek: Yemeğin hazmını beklemeden bir şeyler yemektir. En hafif yemek 4 saatte hazım olunabilir, yemeğin ağırlığına göre hazım süresi 6–10 saate kadar uzayabilir. Bu zamandan önce bir şey yemeye başlayınca mide hazmını tamamen değiştirir ve midedeki diğer yemekler, karışık yemek gibi, hazım olmadan çürümeye başlar ve hemen gaz ve şişkinlik oluşur.

 

Ters yemek: Proteinli yiyecekler (et, yumurta, peynir vs.) midede uzun zamanda hazım olunur. Karbonhidratlar, tatlılar, beyaz undan yapılmış yemekler, patates, meyve vs. midede çok durmadan bağırsağa geçerek orada hazmedilir. Su direk bağırsağa geçer. O yüzden önce su içmeli sonra meyve veya tatlı yenilmeli. Sonra sebze ve proteinli yiyecekler yenilmeli. Önce yemek yenilip, sonra meyve veya tatlı yenilirse, meyve hazım olmak için bağırsağa geçemez mayalanır, bütün yemek bozulur, çok gaz olur. Yemekten sonra su veya çay içilirse, yemekten ayrılmadığı için mideyi genişletir ve hazmı zorlaştırır. Midede mayalanmış veya çürümüş yemek helal olmaz.

 

Bekletilmiş eski, ısıtılmış ve hazır yiyecekler: Taze sebze ve meyveler güneşten aldıkları enerji ile dopdoludur. Vücuda çok enerji verirler ve hazmı kolaydır. Pişirilince güneşten aldıkları enerjiyi tamamen kaybederler. Bu yemekler eskiyince (2–3 saat geçince) hiç bir enerjisi kalmaz toprak gibi olur. Eskimiş ve doğal olmayan hazır yiyeceklerin hazmı çok zor veya imkânsızdır. Yemekler piştikten sonra soğuk olarak yenilebilir (et, yumurta, sebze yemekleri, tatlılar ). Fakat fayda beklememelidir. Beklemiş zeytinyağlı yemeği tekrar ısıtmak mümkün değildir. Mikro dalgalı fırında ısıtmak ise daha tehlikelidir. Fırın çalıştığı sürece mikro dalgalar, dışarıya sızarlar ve insan vücuduna zarar verirler.

 

Zararlı düşünceler ve hareketler: Zararlı düşünceler vücutta fazla miktarda hormonlar çıkarır. Bu hormonlar kana karışarak zararlı zehirler çıkmasına sebep olur. Bu zehirler beyindeki su havuzlarını bulandırarak çok sinir yapar ve pmikolojik ve diğer hastalıklara sebep olabilir. Sinirli olan insanlarda, karaciğer sertleşmesi, çeşitli kalp hastalıkları ve dalak hastalıkları meydana çıkmaya başlar.

 

Çiftçilikte kullanılan ilaçlar: (Hormonlar, suni gübreler, D.D.T ve başka zehirli maddeler) Bu ilaçlar ve D.D.T, kullanan insanların vücudunun hücrelerinde toplanarak bütün hayatı boyunca etki yapıyor. En çok da karaciğer, yumurtalıklar ve beyne zarar veriyor. Belki şimdi D.D.T kullanılmıyor fakat 35–40 yaşlarından büyük insanlarda D.D.T’den meydana gelen hastalıklar hâlâ var. Çünkü önceden kullanılan D.D.T hiç bir şekilde etkisini kaybetmez, bütün hayatı boyunca vücut onu çıkaramaz ve çocuklara da anneden süt ile geçer; çocuklara zarar vermeye devam eder.

 

Ev temizliğinde kullanılan temizleyici ve deterjanlar: Ev temizliğinde kullanılan deterjanlar, mikroplara ne kadar zarar veriyorsa akciğer, karaciğer ve beyne de aynı şekilde zarar verir. Bütün hastalıklara, ayrıca mantara yol açar. Klorlu deterjanlar (Tuz ruhu, çamaşır suyu, kezzap) bağırsak kanserine ve ağır akciğer hastalıklarına sebep olur. Bu kimyasal maddeler nasıl vücudu yıpratır zarar verirse hastalıkları tedavi için kullanılan bütün kimyasal ilaçlar ve haplar da (Ağrı kesici dâhil) vücudu yıpratıyor ve zehirliyor.

Bu yanlışlıkların hastalıklara yol açma sebepleri:

Bozulmuş, çürümüş ve mayalanmış yemekler bağırsağa inince bunların meydana getirdiği zehir kana karışır, organlar alarma geçer. Vücudu korumak için bademcikler şişer, o zaman bademcikle mücadele ve onu aldırmak yanlışlık ve haksızlıktır. Zaten yemekleri düzeltince bademcik şişmesi olmaz.

 

Çürümüş yemekler bağırsağa inince, bağırsağın içindeki artıkları, zehirleri kana karıştırmadan çıkarma görevi yapan kılları çürütür. Bağırsakta kısım kısım kelleşme olmaya başlar. Kılların dökülmesiyle kelleşen yerlerdeki yaralar koruma görevi yapamayıp faydalılarla birlikte zararlı bütün zehirleri kana karıştırmaya başlar. Bağırsaktan zehirleri toplayan kan direk karaciğere geçer. Görevi kanı temizlemek, oradan kalbe, akciğere ve bütün hücrelere yaymak olan karaciğer kandaki pisliği, yağları ve zehirleri kendinde toplar ve büyümeye başlar. Kanı temizleyemez hale gelir. Hayat boyu vücut zehirli kanla çalışır. Dolaşan pis kan hücreleri kirletir. Allah’ı zikirden vazgeçer, zikirden ayrılan hücreler hasta olur.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:35

HZ. ADEM’E VERİLEN YİYECEKLER

 

Su: En güzel su, akarsular, bataklıktan gelen sular ve buzdan eritilmiş sudur. Su buzluğa konulup pet şişede dondurulur. Erittikten sonra suyun üzerinde ve dibinde kirler oluşur. Üzerinden biraz boşaltılıp ortası içilmeli, dibinde kalan kirler yine bırakılmalıdır. Buzdan eritilen su 12 saat canlı sudur, sonra ağırlaşır. Bu sular hafif sulardır, vücudun bunları hazmında bir zorluk yoktur. Bu suların formülü vücudun suyunun formülü ile aynıdır. Kaynatılmış, durgun ve dükkândan alınan sular çok ağırdır. Vücut bu suları diğer sular gibi hafifletmek ve hazmetmekte zorlanır (Formül değiştirir). Her abdest alındıktan sonra su içmek sünSihirli İksirtir. Sabah kalkıp abdest alındıktan sonra 3 yudum su içilirse bağırsaktaki kalıntıları indirir ve hemen büyük abdest gelir. Büyük abdest sorunu olanlar 3 yudum yerine 1 bardak su içmelidir.

 

Bal: En güzel ve şifalı bal, donmuş olan baldır. (Taze ve hakiki bal 3 haftadan sonra donar.) Eritilmiş ve hiç donmayan bal şifa değildir. Bal yemek sünSihirli İksirtir ve şifalıdır. Peygamber efendimiz, “Her sabah bal şurubu içenler hasta olmaz” buyurmuştur. Balın fazlası da zararlıdır. Günde 1–3 çorba kaşığı yeterlidir.

 

Meyveler ve Sebzeler: Çiğ olan sebze ve meyveler insanın beslenmesi için mükemmeldir ve yeterlidir. Bunların proteinleri aynen vücudun proteinleri gibidir, hazmı çok kolaydır. Meyve ve sebzeler içinde organik asitler vardır, vücut için temizleyici ve şifa vericidir. Bu organik asitler sadece çiğ olan sebze ve meyvelerde çok kıymetlidir. Mesela elma ve ıspanakta bu asitler çok kıymetlidir. Elma çiğ olarak veya sirkesi yapılarak tüketilse vücut için çok şifalıdır. Ispanak: Çiğ olarak yenildiği zaman bütün vücudun kireçlerini temizleyicidir. Pişirildiği zaman vücutta şiddetli kireçleme yapar.

 

Süt: Anne sütü iki yaşına kadar gerekli tek yemektir. Anne sütü olmazsa o zaman koyun veya keçi sütü insana inek sütünden daha uygundur. Bütün sütleri özellikle inek sütünü sağıldıktan sonra ılık içmek şifalıdır. Bekletilip ve kaynatıldıktan sonra içilirse yemek gibi olur şifası olmaz.

 

Pastörize sütlerin ise faydasından çok zararı vardır. Çünkü midede sütü hazım için sistem yoktur. Süt bağırsakta ve oradaki mikroplar ile hazım olunur. Eğer insan antibiyotik ile tedavi görmüş ise antibiyotik zararlılar ile beraber bağırsaktaki faydalı mikropları da öldürdüğü için süt hazım olunamaz. Balgam, kireçleme ve bütün damarlarda tıkanıklığa sebep olur. Yine de pastörize süt içilmek istenirse zencefil ile kaynatıp biraz ılıklaşınca bal ile karıştırarak içmektir. Zencefil sütün hazmını kolaylaştırır.

En güzel en sağlıklı olanı sütten yoğurt yapmaktır. Yoğurttaki mikroplar sütü hazmeder. Mikroplarla hazım olunmuş süt yoğurt olur ve vücut onu çok rahat hazmeder. Yoğurt sütte bulunan bütün faydaları taşır ve zararlarını yok eder. Yoğurt bir gün sonra biraz ekşiyince yenilmelidir. Mayalandıktan hemen sonra hiç ekşimeden yenilirse, süt sonuna kadar hazım olunmadan yenilmiş olur. Kefir ve kültürmelk de yoğurt gibi şifalıdır. Hatta kefir ve kültürmelk daha şifalıdır, çünkü onlarda bağırsakta bulunan faydalı mikroplar daha fazladır. Sabahları aç karna içilirse gazın yok olmasına ve bağırsakların çalışmasına yardımcı olur. Peynir yoğurtun suyu alındıktan sonra yapılır. Yoğurdun en şifalı sıfatlarını kaybeder, hazmı en ağır kısmı kalır. Peynirin hazmını kolaylaştırmak için domates salata gibi şeylerle birlikte yenilirse, bu sebzeler hafif sular taşıdığı için peynirin hazmına yardımcı olur.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:36

FAYDALI YİYECEKLER

 

Meyveler yemekten önce veya ayrı zamanda, sebzeler yemekler ile yenilebilir. Sadece karpuz yemekten önce, sonra ve arasında yenilebilir. Bütün sebze ve meyveler tuz ve şekerle alerji yapabilir, sebze ve meyvelerin şifalı olması için karıştırmadan tek çeşit ve kesinlikle hiçbir şey eklemeden (şeker, kaymak) yenilmelidir.

 

Meyveler aynı cinsten olsa rengi de benzese yenilebilir. Mesela portakal greyfurt ile greyfurt mandalina ile portakal limon ile veya vişne kiraz ile yenebilir. Fakat aynı cinsten olduğu halde rengi farklı olsa, mesela biri beyaz biri kırmızı o zaman beraber karıştırarak yenilmemelidir, şişkinlik ve gaz yapar.

 

Limon: Limonun suyu suyla karıştırılıp aç karnına içilirse çok büyük şifadır. Kan asidini yok ediyor, bütün kireçleri eritiyor, taşları parçalayıp düşürüyor. Akciğerden balgamı çıkartıyor. Şeker veya tuzla yenilirse zehirdir.

 

Kavun: Yemekten ayrı yalnız yenilirse şifadır. Yemekten önce de yenilebilir. Yemekten sonra yenilirse çok zararlıdır.

 

Domates: Domates taze ve kabuklu yenilirse şifadır, ilaçsız ve tarladan yenildiğinde kansere karşı etkilidir. Piştikten sonra bekletilerek yenilirse vücutta taş yapar.

 

Patates: Çiğken kabuğuyla suyu sıkılıp, biraz su ile karıştırılarak içilirse bağırsak ve mide kanserlerine karşı etkilidir. Kabuklu olarak haşlanır veya fırında pişirilirse faydalıdır. Kabukları soyulup kavrulursa zararlıdır. Kalıntıları toplar, damarlarda tıkanıklığa sebep olur, varis ve basur yapar.

 

Anason: Böbrek, mesane, rahim, karaciğer ve dalak tıkanıklıklarını açar. Baş ağrısı için, safravi hastalıklar için çayı faydalıdır. Ezilmiş anason gül yağı ile birlikte kulak hastalıkları için iyidir. Hayzı söker, süt ve meniyi çoğaltıcı, zehrin zararını gidericidir.

 

Hindistan Cevizi: Gözü, karaciğeri, dalak ve mideyi kuvvetlendirici, idrar getirici, toplardamarları temizleyicidir.

 

Tarçın: Göz perdelenmesi ve kararmasını giderici, nezleyi, öksürüğü def edicidir. Yüzdeki siğillere, titremelere, baş ağrılarına faydası çoktur. Karaciğer tıkanıklığına, rahim ve böbrek hastalıklarına faydalı, her bozukluğu düzeltici ve kalbi açıcıdır.

 

Zencefil: Karaciğere, mideye, bağırsağa çok faydalıdır. Devamlı zencefil kullananlarda kanser olma riski azdır. Bağırsak hastalığı olanların hepsi zencefil kullanmalıdır.

 

Keten Tohumu: Diş etlerindeki, yüzdeki, ses tellerindeki şişkinlikleri giderir, ses bozukluklarını anında yok eder. Böbrek ve mesane taşlarını düşürür. Meniyi çoğaltır, idrarı çoğaltır, doğumu kolaylaştırır (tesiri şehveti kamçılamaktır)

 

Kimyon: İdrar zorluğunu giderir, gaz çıkmasına yardımcı olur, taşları düşürür ve yaraları yapıştırır.

 

Kereviz: Karaciğere, böbreklere, dalağa, mesaneye faydalıdır. Kolesterolü (kanın yağını) düşürür.

 

Badem: İdrarı tutar, öksürüğü giderir, karaciğer ve dalak tıkanmalarını açar.

 

Kekik: İdrar yollarına çok faydalıdır. Mideyi, gözü kuvvetlendiricidir.

 

Karanfil ve Reyhan: Kalbi kuvvetlendiricidir. Basuru giderir. Koklanırsa uyku getirir.

 

Kepek: Yumuşatıcı ve temizleyicidir, bal ile beraber bağırsak problemlerini giderir. Dövülmüş badem ve bal ile boğaza ve öksürüğe çok faydalıdır. Sivilcelere ve saç dökülmelerine iyidir. Kırmız pancar, havuç, elma rende yapılıp kepekle karıştırılarak, zeytinyağı ve limon suyu eklenir. Bu salata kadınların güzelliği ve sıhhati için en güzel kahvaltıdır.

 

Nar: Kan temizleyicidir. Yeşili çok idrar yapar. Ekşisi mideye, iltihaplı hastalıklara faydalı, diyabete ilaçtır. Tatlısı boğaz ve göğüs hastalıklarına iyidir. Ateşli hastalıklara ve her derde iyi gelir. Yemeklerin en güzelidir.

 

Buğday ve Arpa: Arpa suyu bal ile göğüs hastalıklarına, öksürüğe, yüz sivilcelerine, yaşlılara, ameliyat geçirenlere, kalp hastalarına ve bağırsağa çok iyidir.

 

Çimlenmiş Buğday ve Arpa: Bir miktar dövülmemiş buğday veya arpa yıkanıp kırılmış olanlardan ayıklanır ve ıslatılır. 3 saat suyun içerisinde beklettikten sonra suyu süzülerek, üzerine ıslak bez kapatılır. Karanlık ve ılık yere koyulur. 24 saat sonra küçük filizleri çıkar, güzelce yıkanıp bal ile karıştırılarak 2-3 çorba kaşığı yenilir, kilo yaptığı için kilolu olanlara 1 çorba kaşığı yeterlidir. Yalnız olarak yemek yerine yenilmeli, yemekten önce de yenilebilir. Bütün ne hastalık olsa şifadır. Sinir sistemi hastalıklarına, bağırsağa, yaralara çok şifalıdır. (Filizleri daha büyük olana dek bekletilirse yemek zor olabilir.) 3 veya 5 gün bekletilerek filizleri uzatılmış buğdaylar eskimiş yaralar için mükemmel bir ilaçtır. Bu buğdaylar filizleri ile dövülüp beze sarılıp yara içine veya üzerine koyulur, günde 2-3 defa değiştirilmelidir. Buğdaylar ezilirken biraz ılık su ilave edilebilir. Buğdaylar kullanılmadan önce muhakkak yıkanmalıdır. En eski yaralar kısa zamanda kapanır.

 

Sarımsak: Kan temizleyici ve bütün hastalıkları yok edicidir. Kurtları döker ve bitleri öldürür. Günde 1-3 yutulması şartıyla.

 

İncir: Bütün meyvelerin faydaları içinde toplanmıştır. Kanı dondurucu, kan eritici, balgam sökücüdür. Yaraları iyileştirir, yemek borularını açar ve boşaltır, bütün hastalıklara şifadır. Elma sirkesi içerisinde sulandırılmış 3’er incir (taze veya kuru) yiyen ateşli hastalıklardan kurtulur, safradan zarar görmez. Karaciğer, dalak, böbrek, mesane tıkanıklıklarını açar.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:36

EŞSİZ İLAÇLAR

 

İncir, sarımsak, tarçın, anason, zencefil, keten tohumu, elma sirkesi, zeytinyağı, limon, nar, patates suyu, çimlenmiş buğday, çörek otu, misvak, sinameki, kimyon bütün hastalıklar için eşsiz ilaçlardır. Her evde bulunmalıdır.

 

Limon ve gliserinli ilaç: Orta boy 1 limon iyice yıkanıp yeni kaynatılmış sıcak suyun içerisine batırılarak 5 dakika bekletilir. Kabukları ile beraber, tahta çatalla veya robotta ezilir. Aynı miktar bal ile ve 100 gr gliserin ile karıştırılır (eczanede bulunur). Bebekler için 1 çay kaşığı 2-3 defa, küçük çocuklar için 1 tatlı kaşığı 2-3 defa, büyükler 1 çorba kaşığı, aç karnına öksürük bitene kadar yutulur. Çok güzel balgam sökücüdür.

 

Elma sirkesi: Elmalar kabukları ile güzelce yıkandıktan sonra doğranır, sadece çekirdekleri alınır. Cam kavanozun yarısına kadar doldurulur üzerine 1-2 parmak geçecek kadar su doldurulur. Bir kaşık maya olarak elma sirkesi konulur. Daha keskin olması istenirse 1 litre sirkeye 1 yemek kaşığı bal konulur. Ağzı kapatılıp güneş ışığı görmeyecek loş bir yere koyulur (tezgah altları olabilir), sadece haftada bir gün açılarak üzerinde mantar olmuşsa alınır. Sirke kokusu gelip olmaya başladığı zaman süzülür, yani elmaları çıkartılır, daha keskin istenirse biraz daha bal ilave edilir. Maya koyulan sirke 40 günde, maya koyulmadan yapılan 2 ayda olur. Elmaların tüm artıkları sirke için kullanılabilir. Ne kadar çok kabuk olursa sirke için iyidir.

 

Uykusu kaçan sıkıntılı olanlar için: 24 tane limon suyu sıkılıp 350 gr sarımsak dövülür, cam kabın içine koyulup mutfak dolabında, üzeri bezle kapatılarak 1 hafta bekletilir. Sonra da buzdolabına koyularak sabah akşam 1 yemek kaşığı bitene kadar içilir (Çok yiyenler unutkan ve sıkıntılı olur).

 

Herkes için faydalı sos: 100 gr kırmızı pul biber gerekli miktarda limon suyu, zeytinyağı, sarımsak dövülüp karıştırılır ve bütün yemeklerle yenilebilir. Kırmızıbiber bağırsakların iyi çalışmasına sebeptir.

 

Erkekler için faydalı sos: Tane kimyon öğütülüp tuz haline getirilir, tahinle karıştırılır, zeytin yağı, limon suyu, sarımsak koyularak karıştırılır. Bütün yemeklerin yanında ekmek üzerine sürülerek yenilir.

 

Yanlış beslenme, bozuk yemekler ve ilaç kullanmalar sonunda sindirim sistemi bozulur. Sindirim yerine çürüme olur ve kabızlık başlar. Kabızlık bütün hastalıkların başı ve hastalıkları davet edicidir. Vücut için çok büyük zarardır. Onun için önce yemekleri düzeltmeli, sonra bağırsağı harekete geçirmelidir.

 

Bağırsağı çalışmayanlar için her akşam yemekten 1.5 saat sonra bağırsak temizleyici olarak sinameki çayı veya İngiliz tuzu (Magnezyum sülfat, magnezyum oksit) kullanılmalıdır (Sabah kullanmak daha kolaydır). Bağırsaklar tam çalışmaya başlayana kadar devam edilmeli, bağırsaklar düzelince yine haftada 1 defa kullanmaya devam edilmelidir.

 

Magnezyum sülfat (İngiliz tuzu) ilaç olarak kullanılıyor. Sinameki, miktarı azaltılarak bütün hayat içilebilir, sünSihirli İksirtir. Göz, saç, cildi parlatıcı ve kan temizleyicidir.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:38

DİKKAT EDİLECEK YİYECEKLER

 

Beyaz ekmek: Beyaz undan yapılan bütün ekmeklerin hazmı ağırdır, kanda asit yapar, toplardamarda tıkanıklığa sebep olur (varis). Mayalı ekmek kat kat ağır ve zarardır, sıcak yendiğindeyse tam zehirdir. Bütün hastalıkların meydana gelmesi için mayalı sıcak ekmek yeterlidir. Sağlıklı ve vücuda hayat veren ekmekler kepekli undan yapılan yufkalar veya natürel mayayla (Ömer otundan) yapılan ekmeklerdir. Bunlar yapılamazsa hamur turuşla da yapılabilir. Hamur turuş: Mayalanmış hamurdan bir parça ayrılıp bir daha hamur yapılıncaya kadar saklanır. Tekrar hamur yapılacağı zaman maya olarak bu parça kullanılır. Bu hamurdan da bir parça saklanıp tekrar hamur yapana kadar bekletilir. O zaman zararı tam kaybolmaz fakat azalır, hamur turuşla yapılan hamur biraz geç kabarır.

 

Kızartılmış yağlar: Yağ gliserin ve organik asitten oluşur. Yağ kızartıldığı zaman asit ayrılarak serbest kalır ve zehir olur. Karaciğer hastalıkları ve bağırsak kanserine sebep olur. Bütün kızartılmış yağlar kanserojendir. Patates kabuğu ile birlikte, hiç kullanılmamış yağda kızartılıp hiç bekletmeden bazen yenilebilir. 1.5 saatten sonra zehir olur. Kızartma yağını 1 defadan fazla kullanmak mümkün değildir.

 

Kavrulmuş kuru yemiş de zararlıdır çünkü kuru yemişlerin içinde bol yağ olduğu için kavrulduktan sonra kızartılıp bekletilmiş yağ gibi kanserojendir. Tuzlu olursa daha zararlıdır fakat taze tüketilen kuru yemiş vücut için hem çok faydalı hem şifalıdır.

Kavrulmuş kahve de kuru yemişler gibi en şiddetli kireç yapıcıdır. Taze kahve kullanılabilir (yeşil) veya taze kahve kavrulup öğütülür ve hiç bekletmeden kaynatılırsa içilebilir.

Kahve içmek isteyenler için, taze kahve bile olsa yemekten önce ve yemekten sonra içmek mümkün değildir, ayrı zamanda içilmelidir.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:48

GAZ: Gaz olmaması için yemekleri düzeltmek, yemek aralarında uzun mesafe koymak (en az 6 saat) gerekir. Yine de gaz olursa onu tutmamak lazımdır, gaz kaybolmaz kana karışır. Gazı ve büyük abdesti tutmak kabızlığa sebep olur. Gaz tutmak yerine az yemek daha iyidir. Gazı rahat çıkarabilmek için su içmek ve çömelerek oturmak en güzeldir. Bu hareket kızlar ve kadınlar için çok faydalıdır, kolay doğum yapmaya sebep olur (eskiden kadınlar bütün işlerini çömelerek yaparlardı ve doğumda hiç problem olmazdı). Bu hareket büyük abdest için de yardımcıdır.

 

Gaz toplanmasına karşı:

1 çorba kaşığı limfro (keten çekirdeği), 1 su bardağı kaynar su ile karıştırılıp, havluya sarılarak 4-5 saat bekletilip demletilir. Uykudan önce çekirdeklerle birlikte aç karnına 2 hafta içilir.

Veya 2 çorba kaşığı buğday kepeği kaynar süt ve zencefil ile ıslatıp yarım saat bekletilir. Sabah kahvaltısı olarak veya akşam yemeği olarak yanında başka bir şey yenilmeden yalnız yenilir.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:50

BAĞIRSAK TEDAVİSİ: Mide, bağırsak hastalıkları ve kabızlık sorunu olanlar için. Akşamları bağırsak ağrısı için yapılan kepek veya keten çekirdeğini kullanıp, sabahları kabukları soyulmadan çiğ patatesin suyu sıkılır 4’te 3’ü patates suyu, 4’de 1’i su olacak şekilde suyla karıştırılıp (başka hiç bir şey yenilmeden) öğleye kadar 3 bardak içilir. Ne kadar eskimiş ve yıllardan beri sürüp gelen mide, bağırsak hastalıkları olsa 3 hafta içerisinde tedavi ediyor. Bu hastaların beslenmesi şu şekilde olmalıdır:

 

Sabah: Patates suyu öğleye kadar içilir.

Öğlen: Salata veya yoğurt ile 1 çeşit yemek yenilir, yemekten önce veya sonra 3 diş sarımsak su ile yutulur.

 

Akşam: Bağırsak ağrısı için hazırlanan kepek yenilir veya keten çekirdekleri çayı içilir veya kaşıktan 3 kaşığa kadar çimlenmiş buğday yenilir. 3 hafta bu şekilde beslenmeye devam edilmeli ve 3 haftadan sonra karaciğer temizlenmelidir.

 

Herkesin kendi bağırsağının durumunu anlayabilmesi için 1 tane kırmızı pancar (100–150 gr) rende yapılıp, limon suyu, sarımsak, zeytinyağı ile istenirse başka sebzeler de eklenilerek salata yapılır. Ekmek ile birlikte yemek olarak yenilir. Bu yemekten 3 saat sonra idrar kontrol edilmeye başlanıp, 36 saate kadar kontrol etmeye devam edilir. Bağırsak sıhhatli olursa, kımızı pancarın rengini kana karıştırmaz ve idrara çıkarmaz. İdrar normal renkte olmalıdır. Hasta bağırsak pancarın rengini kana karıştırır, idrar da kırmızı olur. Pancar vücuttan tamamen çıkana kadar (24–36 saat) idrarın rengi kırmızı olabilir, o zaman bağırsak bozulmuş demektir. İdrar ne kadar kırmızı olursa bağırsak da o kadar bozulmuştur. Hafif kırmızı olursa normal sayılır, idrar bir kaç saat kırmızı olup, ara ara temiz olursa bağırsak kısım kısım bozulmuş demektir. Bağırsak bozulmuş ise bağırsak tedavisi muhakkak yapılmalı, bol sarımsak, limon, zeytinyağı ile pancar salatası kırmızılık geçene kadar devam edilmelidir. Muskat cevizi her gün kullanılmalıdır. 1 muskat cevizini parçalayarak 5–6 günde bitirmek gerekir. Yemekten önce, yemekler ile beraber veya baharat olarak kullanılabilir. Tereyağı su içinde kaynatılır. Yağın içinde ne kalıntı olsa dibine çöker, üzerinde kalan yağı alınıp ılık olarak aynı miktar zencefil ile karıştırılır. Birinci gün yarım çay kaşığı, ikinci gün 1 çay kaşığı, üçüncü gün 1,5 çay kaşığı alınarak 2,5 çay kaşığına kadar devam edilir. Sonra tekrar iki kaşık alınarak indirilmeye devam edilir ve on günde bitirilir. 1–2 kaşık yenileceği zaman ağır gelirse üçe bölünerek yenilebilir veya ekmeğe sürülebilir.

 

Bu ilaçla muskat cevizi sırayla kullanılır. Bu ilaçlara bazen ara vererek yıllarca kullanılabilir.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:51

KARACİĞER TEMİZLEMESİ

 

Ağır hastalar ve 40 yaşından sonrakiler karaciğer temizlemeden önce 3 hafta hazırlık olarak bağırsak tedavisi yapmalıdırlar.

 

Gençler ve normal insanlar ise temizlemeye başlamadan önce 2 hafta aşağıdaki şekilde hazırlık yapmalıdırlar.

 

Bu 2 haftada et, süt, yumurta, peynir, tuz, şeker yememeli, yemekleri düzeltip, karışık ve ters yememelidir.

 

Sabah: Öğleye kadar meyve veya meyve suları (en güzel limon, portakal veya greyfurt veya patates suyu). (Veya 2 gün sadece meyve suyu veya havuç suyuyla geçirmek.) Öğle: Salata veya yoğurtla bir çeşit yemek. Akşam: Sebze veya meyve veya kavun karpuz veya bal ile karıştırarak bitkisel yeşil çay ve sinameki çayı içmelidir. DİKKAT! 2 hafta siyah çay, kahve ve çikolata kesin olarak kullanılmamalı.

Çok önemli: Temizlemeye başlamadan önce akşam magnezyum sülfat veya sinameki çayı içerek bağırsak temizlenmeli ve temizlemenin 1. sabahı 2–3 defa büyük abdest yapmak lazımdır.

 

1. gün: 40 yaşından büyükler greyfurt ve limon suyu, 40 yaşından küçükler elma suyu (en güzel yeşil elma), hamile ve çok zayıf olanlar portakal suyu da içebilir. Meyve suları taze sıkılmış olmalıdır ve bekletilmeden her defasında içileceği zaman sıkılarak, 1 bardağın 4’te 3’ü meyve suyu 4’te biri su karıştırılıp içilir. En az 1,5 litre olmak şartıyla 3 litreye kadar içilir.

 

2. gün: Aynı birinci gün gibi devam edilir. Çalışan iş yerinde portakal ve greyfurt suyu içebilir veya elma yiyebilir. Meyve yiyenler muhakkak aksam magnezyum sülfat içmelidir (en güzeli portakal veya greyfurt suyu içmek ).

 

3. gün: Meyve yenilmez. Sadece meyve suyu içilmeli. Saat 5’e kadar aynı şekilde meyve suyu içmeye devam edilir. Akşam 5’ten 7’ye kadar hiç bir şey yenilmez. Saat 7’de sağ tarafına ılık torba koyularak yatılır. 50 gr zeytinyağı (rafine olmamış) 50 gr limon suyu karıştırılıp 15 dakika arayla içilir. Tamamı 250 gr zeytinyağı 250 gr limon suyu 500 gr olmalıdır, (yani ikisinin karışımı 5 çay bardağı içilmiş olacak.) Limon suyu her defasında içilirken sıkılmalıdır. Genç ve zayıf olanlar için 200 gr içmek yeterlidir. Zeytinyağı ve limon karışımını içmek 9’a kadar muhakkak bitmelidir. 7’den 11’e kadar ılık torbanın üzerinde yatılmalı, büyük abdest dışında kalkılmamalıdır. Kalkarsa mide bulantısı olup kusabilir. Bu karışımı kusmuş olsa temizleme olmaz. Gece 11-12 arasında büyük abdest gelmesi lazım (2-3 defa) gelmezse saat 2’ye kadar beklenilmeli 2’de de gelmezse lavman yapılmalıdır (lavman ve bağırsak boşaltıcı alet eczanede bulunur) lavman bulamazsa 3. gün 12’de büyük abdest gelmesi için 5’te magnezyum sülfat içilmeli. Sabah 7’de muhakkak lavman yapmak lazımdır. Lavman olmazsa gece magnezyum sülfat içilir. Çıkan şeyleri görmek için lazımlık kullanılmalıdır.

 

Bu temizleme ile karaciğer ve safra kesesindeki taşlar, kurtlar, pislikler çıkar.

 

En son gelen büyük abdest yeşil veya yeşile dönük olmalıdır. Yeşil olmazsa temizleme tamamlanmamış demektir ve 3 haftadan sonra tekrarlamak lazım. Sonraki günde büyük abdest yeşil olup olmadığı kontrol edilmelidir.

 

DİKKAT! Akşam 7’de ılık torba koymak, sağ tarafa yatmak ve lavman yapmak çok önemlidir. Sıcak torba konulsa karaciğerdeki pislikleri hapis edebilir.

 

Sabah ilk olarak yağsız ve tuzsuz pirinç lapası yenmelidir. Temizlenen karaciğeri kapatmak için bunu muhakkak yemelidir (3-5 kaşık yeterlidir).

 

Temizlemeden sonra 3 gün karaciğeri muhafaza için, hafif yemekler yenmeli, ağırlıklı meyve suyu içmeli. Et, peynir, yumurta, siyah çay, kahve, şeker, tuz, konserveler kullanılmamalıdır. Karaciğer temizlendikten sonra, ağrı, sancı, bulantı olsa hâlâ taşlar düşüyor demektir, meyve suyu içmeye devam etmeli, ishal olsa endişe edilmemeli. 2 günden sonra geçmezse ishal tedavisine başlanmalı.

Kireç temizleme: Diş diplerinde kireçleme (diş taşı) olması vücudun kireçlenmesinin işaretidir. Vücudu çok kireçli olanların temizleyebilmesi için karaciğeri temizledikten 2 hafta sonra aksam veya sabah 1 çorba kaşığı magnezyum sülfat suyla karıştırılıp içilir, 100 gr limon suyu, 200 gr greyfurt suyu, 400 gr portakal suyu 1,5 litre su karıştırılıp akşama kadar bu karışım içilir, istendiği kadar içilebilir normali 3 litredir. 3 gün bu şekilde devam edilir. Sonra önce meyve ve sebzeden başlanılarak normale dönülür. (3 gün şiddetli ishal olması lazım çünkü bütün kireçler eriyip çıkar).

 

Böbrek ve mesane taşlarını temizleme: Kireç temizlemeden sonra havuç tohumları öğütülür. 1 gr sabah, öğle, akşam olmak üzere 3 defa suyla içilir. 3 gün temizleme boyunca meyve suları ile birlikte 3 defa içilir.

1 limon suyu yarım bardak ılık su ile karıştırılıp 3–4 defa içilir. Taşların büyüklüğüne ve hastalığın şiddetine göre 7 defaya kadar içilir. Havuç suyu, kırmızı pancar suyu, salatalık suyu ve su aynı miktarda hazırlanıp karıştırılır ve 3 defa içilir (3 su bardağı). 1 günde sırayla 1 defa limon suyu karışımı 1 defa diğer sebzelerin karışımı en az 7 defa, en çok 14 defa içilir. 3 gün bu şekilde devam edilir.

 

Veya: Havuç tohumları yerine karpuz kabukları kurutulup öğütülür, sabah, öğle, akşam 1’er çay kaşığı 3 defa suyla yutulur ve istediği kadar karpuz suyu içebilir veya çekirdekleri ile beraber 3 kilo karpuz yenilir. Buna da 3 gün devam edilir (suyu yerine kendisi yenilir).

 

Bu 3 gün içerisinde çıkanları görmek için her gün idrarını bir kavanoza toplamalıdır. 3 gün içerisinde ne kadar taş olsa hepsi dökülür. 2 temizleme şekli de çok etkilidir.

 

Bütün temizlemeler için en kolay ve güzel olanı Arabî (kameri) ayların 1. gününe denk getirilmesidir.

 

Böbrek hastası olanların bütün hayatı boyunca böbreklerini koruması lazımdır.

 

Korumak için: Mısır püsküllerinden çay yapılıp içilir. Dereotu, tere, anason çayı: 1 çorba kaşığı anason 1 su bardağı su ile yavaş yavaş 10 dakika kaynatılır. 2 ye bölünüp yarım su bardağı sabah kahvaltıdan önce, yarısı akşam yemekten önce içilir. Akşam içilen tekrar ısıtılmaz, sıcak su ile karıştırılıp içilebilir veya anis çekirdekleri baharat olarak kullanılır. 3 ayda bir 2 hafta böyle yapılır.

 

Devamlı limon suyu, portakal, greyfurt suyu, maydanoz, kereviz ve yaprakları, kavun, karpuz, çilek, kabak, püskülü ve alt ince yaprakları ile kaynatılmış mısır yenilmelidir. Bu mısırın kaynatılan suyu da şifalıdır. (Bütün hayatı boyunca peynir, et, yumurta, tuz, şeker ve konserveleri yemesi yasaktır. Kurban eti hariç… Kurban eti 40 günde bir yenilebilir).

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:52

AKCİĞER TEMİZLEME: Çok peynir ve süt sevenler, margarinli yemekler kullananlar, saçları mat ve seyrek olanlar, herhangi bir çeşit akciğer hastalığı olanlar akciğer temizlemesi yapmalıdırlar.

 

Ilığa yakın sıcak su ile karıştırılmış limon suyu öğleye kadar içilmeli, limon suyu içemeyen greyfurt veya portakalla karıştırarak limon suyu içebilir. Günde 10 taneye kadar içebilir. Öğleden sona meyve veya sebze yenilebilir. Akşam bal ile bitkisel çay içilir. 2 hafta bu şekilde devam edilmelidir. 2 hafta sonra ballı gliserinli ilaç ve limon suyu yerine de elma sirkesi içmeye başlanır. Gliserinli ilaç 2 hafta kullanılır sonra ara verilir, bu şekilde balgam tamamen bitene kadar devam edilir. Fakat limon suyu ve elma sirkesine hiç ara verilmeden her gün içilir. Bu tedavi sırasında balgam çok çoğalıyor ve çıkıyor bundan endişe edilmemelidir, tedavi için bu çok güzeldir.

 

Bu tedavi süresince 2 günde 1 defa 12 bardağa kadar omzuna bardakları kapatıp 14 gün devam edilir. Yani 7 defa bardak kapatılmış olacak, balgamın çıkmasını çok kolaylaştırıyor.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:55

KAN VE DAMARLARI TEMİZLEME: Yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, karaciğer hastalıkları, yüksek kolesterol olanların kan ve damarlarını temizlemeleri için; nar mevsiminde öğleye kadar çekirdekleri ile beraber nar yenilmeli veya suyu içilmeli ve haftada iki gün sadece narla geçirilmelidir.

 

Veya: sabahtan öğleye kadar elma yenilmeli veya suyu içilmeli ve haftada 2 gün sadece elma ile geçirilmelidir, iki veya dört hafta bu şekilde devam edilir. Soğan rende yapılarak suyu sıkılır. 1 bardak soğan suyu 1 bardak bal ile karıştırılarak aç karnına günde 3 defa 1 çorba kaşığı içilir.

 

Kalp ve organlarda spazm olanlar, nefes darlığı çekenler için en güzel temizleyici: 1 bardak rafine olmamış zeytinyağı, 1 baş dövülmüş sarımsak ile karıştırılıp 1 gün buzdolabında bekletilir. Her gün bir kaşık bu ilaç, 1 kaşık taze sıkılmış limon suyu karıştırılıp 2-3 defa içilir (aç karnına) veya akşamları 30 gr bu ilaç 30 gr limon suyu karıştırılıp içilir. Beyin, kalp ve bütün damarları genişletir, nefes alıp vermeyi rahatlatır.

 

Sarımsak, yeşil çay, ısırgan otu, maydanoz, kuş burnu kan ve damarları temizleyicidir.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 15:58

YÜKSEK TANSİYON: Fazla ve karışık yemek sonucunda yemekler hazım olmayıp çürüyor, bunlardan meydana gelen zehirler kana karışıyor. Kan çok koyu ve köpüklü bir hale gelerek ağırlaşıyor. Vücut bu kanın organlara ve hücrelere dağılmaması için damarları sıkıyor, zehirleri daha şiddetli çıkarabilmek için damarlara baskı yapıyor ve kan hareketini hızlandırıyor. İnsanlar bunun üzerine ilaç kullanmaya başlıyorlar.  Kullanılan ilaçlar damarları genişletiyor ve zehirler vücutta kalarak depolanıyor, hastalığı daha çok ilerletiyor.

 

Yüksek tansiyon olmaması için karışık ve fazla yememeli. Aksam yemekten 1,5 saat sonra sinameki çayı içilmeli. Yüksek tansiyon olanlar yemekleri düzeltse, tansiyon hemen düzeliyor. Az yemek yiyen ve her akşam sinameki içenlerde yüksek tansiyon olmaz.

 

Tansiyon yükselse hemen lavman yapıp soğuk su ile gusül abdesti alınmalıdır ve limon suyu içilmelidir. Bu hastaların muhakkak karaciğer temizlemesi yapması gereklidir. Aç karnına bol bol limon veya greyfurt suyu suyla karıştırılarak içilmelidir ve biberiye çayı kullanılmalıdır. Biberiye olmazsa onun yerine her gün yarım çay kaşığı tarçın kullanılır (Bal ile karışık).

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 16:00

KALP HASTALIKLARI: Doğuştan olan kalp hastalıklarının dışındakiler yani sonradan olanların hepsi bozuk yemeklerden kaynaklanıyor. Karaciğer hastalanıp sertleştiği, kanı temizleyemez hale geldiği zaman kirli kan kalbe gelerek kalp damarlarını kirletir. O zaman tedavi için ilk yapılacak şey önce yemekleri düzeltmek, bağırsakları çalıştırmak ve karaciğeri temizlemektir. Daha sonra kalp için tavsiye edilen ilaçlar kullanılır.

 

Kalp için ilaçlar: Tarçın baharat olarak kullanılır veya günde 3 defa ağza karanfil alınıp çiğnenir. Kanı sulandırmak için, kalp damarlarını temizlemek ve açmak için limon suyu kullanılmalıdır.

 

10 tane limonun suyu ve tahta havanda dövülmüş 10 baş sarımsak, 1 litre bal ile karıştırılıp cam kavanoza koyulur. Ağzı 3 kat beyaz bezle kapatılıp, karanlık ve serin yerde 7 gün bekletilir. Sonra kapak kapatılıp buzdolabına koyulur. 1 çay kaşığı ağzına alınarak dolandıra dolandıra eritilir, bu şekilde 4 çay kaşığı yutulur. Her gün aynı saatte aç karnına bütün karışım bitene kadar yutulur. Bu ilaç senede bir defa kullanılmalıdır. Kalp ve beyin damarları için mükemmel bir ilaçtır. Bu ilaçtan sonra kan ve damar temizlemesinde yazılmış olan sarımsaklı zeytinyağına limon suyu ile devam etmelidir. Kalp krizi geçirenler bunları muhakkak yapmalı, bundan sonra da 1 günlük, sonra 3 günlük, sonra 10 günlük oruçları yapmalıdır. Sonra doktora gidip kalp kontrolü yaptırarak sonucu görebilir.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
hamdicewik Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2007
Konum: Türkiye
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 49
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hamdicewik Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 16:00

TÜMÖR VE KANSERLER: Kanserin başlama sebepleri çok çeşitlidir fakat en çok yemek bozukluklarından meydana geliyor. Burada yemek bozukluğundan olan kanserden bahsedeceğiz. Yetişkin insanlarda kanser ve tümör oluşması genelde vücuttaki kireçleme 20 kiloyu geçince başlar. Kireç 15 kiloyu geçince tümörler 20 kiloyu geçince kanser başlar. 

 

Çürümüş yemekler bağırsağa inerek bağırsağı zehirler ve kana karışır. Zehirden korunmak için bademcikler şişer. Bademcikler sık sık şişince yanlış bir uygulama olarak ameliyatla aldırılıyor. Bademcikler alınınca çürümüş yemekler bu sefer apandistin şişerek iltihaplanmasına sebep olur. Gene yanlış bir uygulama olarak ameliyatla apandisit aldırılıyor. Apandistin görevi bağırsak için gerekli mikropları üretmektir ki bu mikroplar tümör hücrelerini yok eder. Apandisit ameliyatından sonra tümör hücreleri kontrolsüz kaldığı için kanla birlikte bütün organlara gider ve tümörler oluşmaya başlar.

 

Rafine olunmuş yemekler: Beyaz un, şeker, rafine olmuş yağlar yenilince vücut çok enerji kazanır ve onu kullanamaz. Enerji ise vücutta hiç toplanamayan bir şeydir. Vücut onu muhakkak harcamak zorunda olduğu için, hücre ve çekirdeklerine gönderir. Hücre çekirdeklerini bozarak enerjisini kullanır ve tümörler oluşur. Kızartılmış ve bekletilmiş yağlar, kahve, kakao, bisküvi, kavrulmuş kuru yemişler de kanserojendir.

 

Kanser için gereken tedavi: Yemekler düzeltilmeli, bağırsak temizlenip çalıştırılmalı. Karaciğer temizlenmeli sonra 3 günlük oruç 7 gün arayla 7 defa yapılmalı, sonra 10 günlük oruç 1 defa yapılmalıdır. Sonra 3 ay haftada 1 gün oruç tutmaya devam edilmeli, 3 ayın sonunda tekrar 10 günlük oruç yapılmalıdır. Sonra doktor kontrolü yapılabilir. Bu zaman içerisinde tümörler küçülebilir, aynı durumda kalabilir veya daha büyümüş olabilir hiç korkulmamalı çünkü oruçlar başladığı andan itibaren tümörün zararı durmuştur, zamanla geçer. Bazen 10 günlük oruç 3 ay ara ile 3 defa yapılmalıdır. Bu arada 1 günlük oruçlara devam edilmelidir.

 

Tümör ve kanser olanlar için en güzel yemekler: Sabahtan ikindiye kadar hiç bir şey yenilmeden su ile karıştırılmış patates suyu içilir. İkindiden sonra herhangi bir sebze yiyebilir; en güzeli çiğ sebze ve salatadır. Akşam yalnız meyve yenir.

 

Ağır kanser hastası olanlar pişmiş yemek değil, çiğ sebze ve meyve yemeli, bağırsak kanseri olanlar meyve dahil hiç bir şey yemeden sadece meyve ve sebze suları içmelidir.

 

Kırmızı pancar suyuna devam etmeli, 50 gr.dan başlayıp 400 gr.a kadar yükseltilir. 2 hafta patates suyu 2 hafta kırmızı pancar suyu sırayla devam edilir.

 

Akşam yemeği olarak yalnız çimlenmiş buğday veya bal ile karıştırılmış yeşil çay veya çiğ ve kabuklu domates (tarladan ilaçsız olması en güzelidir) veya limon suyu, taze sarımsak ve soğan yenilmeli. Solfaser ve besbase de çok güzel. Bu yiyecekler aynı zamanda kansere karşı mükemmel ilaçlardır.

“Tefekkür ibadetin yarısı, az yemek ise ibadetin ta kendisidir.”
Hadis-i Şerif


Az yemekten başka hiçbir şey yoktur ki tamamen faydalı olsun ve içinde zarar olmasın.
İmam Gazali
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67
Powered by Web Wiz Forums
Copyright ©2001-2010 Web Wiz
Türkçe Çeviri Hakan Tekgöz

Bu Sayfa 0,609 Saniyede Yüklendi.

web stats