:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

hayıt meyvesi - Olayın Tarihi: 04 Haziran 2007 - 04 Haziran 2007

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Üye
Üye

K.Tarihi: 16 Nisan 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 126
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ozlem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: hayıt meyvesi
    Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 12:57
    bitki uzmanı öncelikle sana sormak istiyorum bilen arkadaşlar da yazarsa sevinirim. ben bu hayıt meyvesinin bir çok şeye iyi geldiğini okumuştum.bir de arkadaşlara da yazmıştım öğrendiğim zaman tüy sorunu yaşayan arkadaşlarımız için. bu hayıt meyvesinin vücuttaki tüylenmeyi engellediği doğru mu acaba çayı falan da varmış.ne diosunuz :)
Yukarı Dön
bitki uzmanı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 03 Eylül 2006
Gönderilenler: 173
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 13:07

horman düzenleyici özelligi var horman bozuklugundan kaynaklanan bir tüylenme varsa faydasını görürsünüz.

Yukarı Dön
ozlem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ozlem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 13:13
    hımm tşk ederim doğruymuş yani:)
Yukarı Dön
Leydii Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 08 Nisan 2007
Gönderilenler: 181
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Leydii Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 22:02

özlemcim

Hayıt meyvesi (tohumu ya da)(VİTEX AGNUS -CASTUS
Kadınlarda hormon dengesini sağlar,Hormon dengesizliğini doğrudan hipofiz bezine etki ederek düzenler.vücuttaki kadınlık hormonlarını doğal bir şekilde dengeleyerek işlev görür. ÖSTROJEN  fazlalığının neden olduğu aşırı kıllanma ve sivilcelere (akne) karşı, hayıt meyvesi terapisi hormonları dengeleyerek yardımcı olabilir....miş.
VE  kadınlarla ilgili daha bir çok sıkıntı ve rahatsızlığa iyi geliyormuş Canım.

Düzenleyen Leydii - 04 Haziran 2007 Saat 22:04
Yukarı Dön
katre Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 31 Mayıs 2007
Gönderilenler: 33
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı katre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 22:13
nerden bulabiliriz acaba bu hayıt meyvesini?aktarlarda varmıdır
Yukarı Dön
Leydii Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Leydii Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 22:15

tabi vardır katre,  istersen kurutulmuş ya da kapsül halinde bulursun.

Yukarı Dön
ozlem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ozlem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2007 Saat 21:35
    saol Leydiicim:) katre aktarlarda bulunuyormuş leydii nin de dediği gibi kurutulmuş halde ve kapsül halinde ve de çay olarak satılıyormuş.
Yukarı Dön
matmazzel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 28
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı matmazzel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2007 Saat 23:16
çeşitli markalar altında işlenmiş ilaç haline getirilmiş olarak eczanelerde satılıyo. ama hem pahalı hemde doğalı varken niye tercih edesin ki. aktarlarda bulunuyor. ben meyve şeklinde olanı aldım. karabiber tanesi gibi sert bişey çiğnemesi yutması zor. mümkünse toz veya çay şeklinde olanı alın bence
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Haziran 2007 Saat 12:29
tedavi için düzenli kullanmak şar oldugu için ben kapsül şeklindeki bitkileri tavsiye ediyorum kullanana bilene bişey dedigim yok tabi sonuçta aynı sonucu veriyor hormanların düzelmesi zaman alıcak bi durum günde 3 kere aç karnına çayını içmeniz gerekiyor bence çay olarak kullanacaksanoz şu bitkileride beraberinde aktara çay olarak
hazırlatın aynı sefa aslanpençesi civanperçemi hayıt tohumu kullanamam dersenizde vitexi kullanın derim gnc firmasının ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 11 Haziran 2007
Gönderilenler: 70
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2007 Saat 14:37
Orjinalini yazan: Leydii

özlemcim

Hayıt meyvesi (tohumu ya da)(VİTEX AGNUS -CASTUS
Kadınlarda hormon dengesini sağlar,Hormon dengesizliğini doğrudan hipofiz bezine etki ederek düzenler.vücuttaki kadınlık hormonlarını doğal bir şekilde dengeleyerek işlev görür. ÖSTROJEN  fazlalığının neden olduğu aşırı kıllanma ve sivilcelere (akne) karşı, hayıt meyvesi terapisi hormonları dengeleyerek yardımcı olabilir....miş.
VE  kadınlarla ilgili daha bir çok sıkıntı ve rahatsızlığa iyi geliyormuş Canım.
leydi,
ötrojen hormonunun kıllanma yapmaması lazım bildiğim kadarıyla.ben 2,5 yıldır prolaktin tedavisi görüyorum ve östrojenim alt sınırlarda yinede kıllanma maksumum sınırlardaLOL
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Haziran 2007 Saat 14:39
leydi,
ötrojen hormonunun kıllanma yapmaması lazım bildiğim kadarıyla.ben 2,5 yıldır prolaktin tedavisi görüyorum ve östrojenim alt sınırlarda yinede kıllanma maksumum sınırlardaLOL
Yukarı Dön
ozlem Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ozlem Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Haziran 2007 Saat 17:00
      o halde senin kıllanma g-e-n-e-tik demek ki :D

Düzenleyen ozlem - 13 Haziran 2007 Saat 17:02
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2007 Saat 02:09
özlem bende öyle olmasından korkuyorum
şuan prolaktinim düştü inşallah bundan sonra tüyler dökülür dökülmezse dediğin
gibi g e n e t i k  sanırım

Düzenleyen seçgül - 21 Haziran 2007 Saat 02:12
Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Nisan 2006
Gönderilenler: 52
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2007 Saat 11:28
kıllanma testesteron(erkeklik hormonu) artışıyla görülür östrojen (dişilik hormunu) alakalı değildir
Yukarı Dön
Leydii Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Leydii Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Haziran 2007 Saat 15:19
seçgül  ve sıla

benim yazdığım ileti "bitkilerle ilgili "bir siteden alıntı ,yani kopyadır, zaten cümlenin sonun da "MİŞ" diye bir ek var. kendi kendime yazdığım bir yorum değil.
özlem'in,
"bu hayıt meyvesinin vücuttaki tüylenmeyi engellediği doğru mu acaba çayı falan da varmış.ne diosunuz :) "  iletisi için, hayıt meyvesi ile ilgili ,okuduğum bir siteden kopya yaptım sadece.
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2007 Saat 14:15
pekiii bu kistler ve regl bozukluklarınada ii geliomu acaba?bende bu hormon bozukluklarının :kıllanma,kg artışı,regl düzensizliklerine sebep olduğu ve ileride çocuk sahibi olamama gibi yan etkilerinin olduğunu duymuştum ne derece doğru bilemiorum da...bu hayıt meyvesi bunlarada ii geliomu acep?leydi ve bitki uzmanına soruyum da bilenlerinde cevaplarını bekliorum saygılar tenks:)
Yukarı Dön
Leydii Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Leydii Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2007 Saat 17:01
en iyisi buna, bitki uzmanı ya da diplomalı aktar cevap versin:)) beni aşar:)))
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Haziran 2007 Saat 23:14
leydi evet bencede

belki alıntı yaptığın yer yanlış bilgi vermiştir en iyisi işi bilene sormak
bende testesteronda yüksek değil anlamadım gitti prolaktinim düştü bundan sonra tüylerde dökülme olmazsa galiba g e n e t i k bir durum bendeki
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Haziran 2007 Saat 20:57
:)dediginiz gibi adet düzensizliginin ana sebebi genelde hormon bozuklugudur tabi başka hastalıktan olanlarıda var mesala guatr bazı bayanlarda adet düzensizligi bununla birlikte tüylenmede artış görülüyor özellikle bu şikayetleri olan insanların mutlaka doktara gidip tahlil yaptırmaları gerekli çünkü ilerde daha ciddi rahatsızlıklara yol açabilir yukarıda verdigim çay formülünü adet düzensizligi içinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67