:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

MİGREN MİGREN MİGREN !!!!!!!!! - Olayın Tarihi: 22 Haziran 2007 - 22 Haziran 2007

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 20 Haziran 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı karakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: MİGREN MİGREN MİGREN !!!!!!!!!
    Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2007 Saat 09:35

Allah kimseyi bu derde düşürmesin.hanımımda bu illet var ve ben görmeye bile  tahammül edemiyorum.Çekenlerin Allah yardımcısı olsun.Bu formda görmüş olduğum karabiber- kolonya terkibini denedik ama maalesef hiçbir etkisi olmadı.Bu yüzden önemli bir mesele olması hasebiyle konuyu yeniden açmak ve sizlerle paylaşmak istedim.Olurki bir şey duyulur,bir şey söylenir...neyin neye vesile olacağını sadece Allah bilir. 

Yukarı Dön
karakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı karakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2007 Saat 10:16
OREYA denen bir manyetik başbandı var.hiç kullanan oldumu acaba?

Düzenleyen karakan - 22 Haziran 2007 Saat 10:17
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Haziran 2007 Saat 13:59
karakan çok çok geçmiş olsun. sevgili eşine de saygılar.tv de bi bayan çıktı migren nöbetlerini çikolatanın tetiklediğini ve ağrı başladığı zaman karanlık bi mekanda dinlenmek gerektiğini söledi..tabiki de siz bunları biliosunuzdur.ama aynı dr bayan migreni sadece kendisinin tedavi edebileceğini söyledi...valla adını hatırlamıom ama bu bayan ist mış.inanılmaz da çok müşterisi varmış herkez çok memnunmuş.böle garip bi aleti vardı seyanslar halinde tedavi edebiliodu ama ah keşke adını hatırlasamSihirli İksirten araştır belki bulursun.bende bidaha görür yada okursam sana ileticem saygılar çok geçmiş olsun:(
Yukarı Dön
karakan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı karakan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2007 Saat 09:24
İlgin için teşekkürler arkadaşım....araştıracağım
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2007 Saat 00:21
MİGREN . migren hastalığı
1- Ense. alın ve şakaklara buzlu havlu konur.
2- Anason. Misk. Gülkurusu. Sinameki. Safran. Karanfil ve Mürsafiden birer tutam alınıp toz haline getirilir. Saf balla macun yapılır. l’er çay kaşığı yutulur.

Yukarı Dön
SAHTERE Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Nisan 2007
Gönderilenler: 102
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SAHTERE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2007 Saat 15:02
SELAMUNALEYKÜM
Kahtalı kardeş biraz açabilirmisin tariflerini tam olarak nasıl ne sekilde nazaman yapılacak
İlminden faydalanmayı isterim
Teşekkürler
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2007 Saat 22:27
aleykümselam.....estafurullah valla benim ilmim değil ben sitelerden baktım bilmiorum kii bu kadar yazıodu.ben teşekkür ederim
Yukarı Dön
SAHTERE Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SAHTERE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 01 Temmuz 2007 Saat 23:28
SORUN DEĞİL, HOCAM
AMA İLGİMİ ÇEKTİ.ENTERESAN Bİ KÜR MERAK ETTİM.
Yukarı Dön
kardelen86 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 19 Haziran 2007
Gönderilenler: 7
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kardelen86 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2007 Saat 14:47
Merhabalar,
Yaklaşık 1 yıl öncesinde migren teşhisi kondu çok ağır geçirmemekle birlikte ağrı nöbetlerim olduğunda dayanılmaz hale geliyor. Işıktan sakınıyorum ve gürültülü ortamlar. Doktorum migren başlangıcını sıkıntı sebep olduğunu söyledi moralimin yüksek tutuğumda bunu yenebileceğimi artık kalıtsal bir hastalık olmadığını söyledi. Bir müddet ilaç tedavisi gördüm ilaçlar beynimi uyuşturuyor sürekli uyuyordum ve daha çabuk sinirlenebiliyordum 3 ay sonra ilaçları bıraktım. Şuan küçücük bir sorunda baş ağrım başlıyor. karanlık bir odaya çekiliyorum sesten uzakta uyumaya çalışıyorum. Bu rahatsızlığı olan insanların çevresindekilere çok iş düşüyor tamamen moral ve motive. Benim nişanlım bu konuda çok yardımcı oluyor onun desteğiyle tamamen kurtulacağımı biliyorum.
Yukarı Dön
SAHTERE Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SAHTERE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Temmuz 2007 Saat 01:17
ÇÖREKOTUYAĞINA (20 CC)ÇAY KASIĞININ 4'TE 1 İ KADAR UDİ HİNDİ (TOZ OLSUN)
ATIN VE KARISTIRIN GÖNDE BİR DAMLA BURNUNUZA DAMLATIN.İLERLEYEN ZAMANLARDA FAYDASINI GÖRÜRSÜNÜZ İNŞ.
ALLAH ŞİFA VERSİN
sahtereahotmailSihirli İksir
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Temmuz 2007 Saat 00:35
karakan ve kardelen86,gazetedeki bu haberi sizin için kesmiştim,yazmak için şimdi vakit bulabildim,inşallah şifa bulursunuz,haberi aynen aktarıyorum:
MİGREN KRİZİNE GÜNDE İKİ ASPİRİN İYİ GELİYOR
Uluslararası Aspirin Ödülü,Bu yıl Alman Essen Üniversitesi Noroloji Hastanesi Başhekimi Prof.Hans-Christoph Dienerin oldu.Diener çalışmalarıyla aspirinin günde iki defa alınması halinde migren ağrılarına son verdiğini ortaya koydu.Diener ayrıca,aspirinin migren krizleri sırasında sese ve ışığa karşı görülen hassasiyeti ve mide bulantısını hafiflettiğini kanıtladı.Diener,"Ağır migren ataklarıyla acil servise gelen hastalara verebileceğimiz bir madde arıyorduk.Ben ve ekibim yıllar süren çalışmalarımız sonucunda günde 2 doz yani 1.000 miligram aspirinin migren ataklarıyla ses,ışık duyarlılığı ve mide bulantısı gibi hassasiyetlerin önüne geçildiğini gçrdük.100 yıldır ağrı kesici olarak kullanılan aspirinin damar içine verilmesi halinde migreni tedavi ettiğini ortaya koyduk." dedi.Ülser, ağır astım ile kanamalı hastalarda aspirinin kullanılamayacağını söyleyen Diener,hamilelikte ise 3 ile 6 ay arasında kullanılabileceğini sözlerine ekledi.460 makale ve 60 kitapta imzası bulunan nöroloji uzmanı Dinçer,inme üzerine yaptığı çalışmalarla da tanınıyor.
Yukarı Dön
maze Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 03 Mayıs 2007
Gönderilenler: 9
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı maze Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Temmuz 2007 Saat 16:54

benim denediğim yöntemde :

bir parça pamuğun arasına 1 çay kaşığı karabiber döküp üzerinede limon kolonyası döküyorsunuz bu parça pamuğu alnınıza ve şakağınıza koyup yarım saat dinleniyorsunuz çok iyi geliyor tavsiye ederim.Allah acil şifalar versin
Yukarı Dön
sayuri Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Kasım 2008
Gönderilenler: 16
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sayuri Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Kasım 2008 Saat 11:57
biberiye ile alakalı yazımda geçiyordu aslında ama buraya da yazayım..20 gün günde 3 defa biberiye çayı içerek migren sorunu kökünden çözülüyormuşşş..ısrarıma rağmen eşime içiremedim o uyuşturucu haplarını tercih etti.karaciğeri ifla edene kadar içsin bakalım nolcak
Yukarı Dön
vitaderman Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 23 Kasım 2008
Gönderilenler: 22
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı vitaderman Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2008 Saat 21:01
    arkadasım ılk once mıgrenın sebeblerını bulmak gerekıo. mıgrenın sebeblerını soyleyım eger omuzlarda kırecleme varsa. gözlerde gorme sorunu varsa. agız ıcınde curuk dıs varsa boyunda krecleme varsa bu saydıklarım mıgrenın sıddetını artırır. eger varsa goz ıle muayene olmasın ve dıslerınne baktırman gerekıo omuz ve boyunuda romatızma kremlerı ıle kasları damarları calıstırıp kreclemelerı dagıt bılırsın.ve sana tavsıyem melısa lımon otu karabas sarı kantaron ve kedı otu cıvan percemı karıstırıp sabah aksam bır su bardagı ıcmenız ve cın yagı kullanmanız agrı oldugu zaman sındıden gecmıs olsun
Yukarı Dön
Aydınlıkyolda Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 16 Ocak 2009
Gönderilenler: 2
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aydınlıkyolda Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Ocak 2009 Saat 02:51

Selamün aleyküm kardeşlerim...Migrenin kesin çözümünü söylesem bana inanmayacaksınız...Ama ben size Allah rızası için anlatacağım..Öncelikle migrenin ırsi olup olmadığını bilmemiz gerekiyor..Irsi olan hastalıklar tam iyileşmiyor..Bu nedenle;Irsi olmayan migren için sizlere tavsiyem şudur:5gr söğüt yaprağı10 gr. olgunlaşmış selvi kozalağı(tek kozalaktan parçalanmış olacak)10gr.karanfil20gr.Andız kökü25gr.melisa otu.(limoni tadı ve kokusu olanından)15gr.karabaşotu20gr.enginar yaprağı15gr.enginar kabuğuBunları bir tencerede 4 litrelik suda 5 dk.kaynatılır..Kaynatılırken karıştırılır..Daha sonra dinlenmeye alınır...Bilhassa geceleri yatarken 1 su bardağı içilir...Sabah kalkınca da yine aç karına 1 su bardağı içilir...Göreceksiniz, büyük rahatlama hissedeceksiniz...Bu terkibi kullanırken evvelinde ve ahirinde başka bir şeyler yiyip içmeyiniz...Bir de süt içmeyiniz..Şifa Allah'tandır..Dua ediniz...Bu aynı zamanda kalbin tam dostudur...Uykusuzluklara çaredir...Beyin yorgunluklarına da çok iyi gelir..

Düzenleyen kahtalı - 18 Ocak 2009 Saat 19:31
Yukarı Dön
sima Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Şubat 2009
Gönderilenler: 6
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sima Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Şubat 2009 Saat 14:32
MERHABA ARKADAŞIM, LÜTFEN BANA SÖYLERMİSİN BU YAZDIĞINI SÜREKLİMİ YAPMALIYIM?    
Yukarı Dön
asliuzun Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 27 Nisan 2011
Gönderilenler: 5
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı asliuzun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Mayıs 2011 Saat 00:52
Migren ağrıları günümüzde bir çok insanın sorunudur ve çzöümü henüz bulunamamıştır fakat azaltıcı bir çok doğal besin  bulunmaktadır.Bunların içinde en etkilisi Arı Sütü Doz 1  dür.Düzenli günük kullanımda  migren sorununu büyük ölçüde engellemiştir.Arı Sütü Alırken yetişkinde olsanız mutlaka çocuklar için üretilen  Arı Sütü Doz 1 alın bu en doğalıdır nedeni çocuklar için olduğundan ciddi kontroller yapılarak piyasaya çıkarılır yetişkinlerde istedikleri gibi kullanabilirler
Migren Ağrısı Hakkında

Migren, çoğunlukla ataklar halinde gelen bir baş ağrısı tipidir. Ataklar 4 saatten 72 saate kadar değişen uzunluklarda olabilir. Kişi ataklar arasında kendini tamamiyle normal hisseder, ancak bir sonraki atağın endişesi içindedir. Eskiden "sadece bir baş ağrısı tipi" olarak görülen migren, artık başlı başına bir nörolojik hastalık olarak kabul edilmektedir.

Migren ağrısı genellikle orta şiddette ya da şiddetlidir ve kişinin normal aktivitelerini engelleyebilir; hem migren yakınması olan kişinin hem de yakınlarının yaşam kalitesini bozabilir. Baş ağrısı zonklayıcı, ateş yanar tarzda, matkapla deler gibi ya da nabızla birlikte atan şekilde hissedilebilir ve başın tek bir yanında olabileceği gibi çift taraflı da yerleşebilir. Bulantı, kusma, ışığa veya sese karşı aşırı hassasiyet baş ağrısına eşlik edebilir.

Migren, kadınlarda erkeklerden daha sık görülür; kadınlarda %18.6 ve erkeklerde %6.5 oranında görülmektedir. Yapılan çalışmalarda bir hekim tarafından tanı konulmamış olan migren hastası oranının kadın hastalarda %59 'a, erkeklerde ise %70 'e ulaştığı gözlenmiştir.

Birçok kişide ağrı ve diğer semptomlar o kadar şiddetlidir ki, sadece karanlık bir odada yatıp uyumak isterler. Bu da günlük yaşantıyı aksatır. Migren tedavisinde ilaçlar kullanılmaktadır. Kullanılan ilaçlar migreni tedavi etmez. Atak sıklığını azaltabilir ve ağrı sırasında kullanılanlar ise atağın daha kolay atlatılmasını sağlayabilir.

Günümüzdeki bir görüşe göre Migren bir Epilepsi çeşididir. Bu nedenle Migren profilaksisinde (atakların önlenmesi için) antiepileptik ilaçlar kullanılmaktadır. Ayrıca atakların oluşmaması için yavaş salınımlı düşük doz antidepresanlar da kullanılmaktadır. Migren atakları esnasında sakinleştirici ve ağrı kesici içeren enjeksiyonlar acil müdahale olarak hastanelerin acil servislerinde yapılır.

Migren Tedavisi

Nöral terapi yaklaşımı migrene tamamen farklı bir bakıştır. Almanya çıkışlı, batı tıbbı içinde bilim dalı olarak yer alan nöral terapi, hastalıkların çıkış noktası yani etiolojisi ile ilgilenir. Bu yaklaşımda migren sadece başağrısı olmaktan çıkar otonom sinir sisteminin çalışmasının aksaması (disfonksiyonu) olarak değerlendirilir. Disfonksiyona neden olan bozukluklar hastanın öyküsünden tespit edilir ve düzeltilir. Bu duruma geçirilmiş ameliyatlar, özellikle tonsillit vb çocukluk enfeksiyonları, diş tedavileri neden olabilir. Nöral terapi sonrası migrende etkin ve kalıcı tedavi sağlanır. Bu tedavi yaklaşımı özellikle ilaç tedavisine cevap alamamış hastalarda başarı ile çözüm sağlamaktadır.

Kaynakça:Gazi Üniversitesi

Yukarı Dön
arda74 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 13 Temmuz 2011
Gönderilenler: 2
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı arda74 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2011 Saat 17:02
Allah'ın izniyle migren için en iyi tedavi sünnet olan hacamat dır.
bölge olarak alından yaptıracaksınız.
zaten ilk seans da farkedersiniz .

arabi ayın 17 19 21 23 25 27 sinde yaptırılabilir.

18 temmuz  arabi ayın 17 sine geliyor..
www.hacamatci.net
Yukarı Dön
derya07 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 13 Temmuz 2011
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı derya07 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Temmuz 2011 Saat 19:10
arkadaşlar migren rahatsızlığı olanlar bu yaz mevsiminde denize gidip deniz suyunu burunlarından iyice çeksinler ve dalabiliyorsanız kulaklarınız acıyana kadar yanı basıncı hissedenekadar dalın bu sinslerdeki zamanla birikmiş iltihapları söktürüyor ve ayrıca bunu her denize gittiğinizde tekrarlarsanız baş ağrısı migren  nezle vb . hastalıklarla karşılaşmıyorsunuz her zaman denerim  bir hafta kadar burbunuzdan nezle tarzı akıntı oluyor ve genzinizde acı bır tat ve yanma olabılır ama bu hatsafhada değil sonrası bol şifalar arkadaşlar Smile
(başarı başarısızlık korkusunu yenebilmekle başlar)
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67