:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

sistit - Olayın Tarihi: 26 Haziran 2007 - 26 Haziran 2007

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 11 Haziran 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 70
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: sistit
    Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2007 Saat 22:57
iyi akşamlar benim evlendiğimden beri sistit problemim var aslında balayı sistiti deniyor ama benim pek balayılık durumum kalmadı tam 3 yıl oldu antibiyotik tedaside sonuç vermiyor şikayetlerim:
en sıklıkla olan idrarda yanma,bazen idrarda kan idrar kültürüm temiz çıkıyor fakat bi türlü bu şikayetimden kurtulamadım
bol bol su içiyorum ancak öyle rahatlıyorum ama vücudum susuz kalınca yada azıcık üşütünce hemen nüksediyor yaz kış farketmiyor artık bıktım valla
benim gibi şikayeti olanlar varmı bana önerebileceğiniz bişeyler varmı?
herkese sağlıklı günler
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2007 Saat 23:30
seçgül,sen benim dediğim böğürtlen kökünü kaynat iç,ne sistittin kalır ne de başka iltihabın.Pekçok bitkiyi tanırım,kullandım ama bunun kadar etkilisini görmedim.
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Haziran 2007 Saat 23:47
ayyy sara valla bende sorun çok iltihapta var onuda atlamışım
ya bu böğürtlen kökünün bir zararı olmaz dimi bebek istiyorum herşeyden korkar vaziyetteyim
ama kullanmayı istiyorum ağrılarım çok(hemoroid)ten dolayı
teşekkür ederim canım
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2007 Saat 00:00
seçgül,kullanıp kullanmamak sana bağlı,çünkü çocuk isteyen bir insana etkiisini bilmiyorum.Benim dişimde iltihap vardı,çekilmesi gerekiyor.Bu sudan iötikten sonra iltihap kaybolmuş,ki ben önceleri antibiyotik,largopen 1 gram ve ornisid kullanıyordum.Böğürtlen kökünden sonra antibiyotik kullanmama gerek kalmadı.Makattaki ağrılar için sana bir numara ilaç olduğunu söyleyebilirim.Bu suyun dokuları sıkıştırıcı,yaraları iyileştirici,iltihapları kurutucu özelliği varmış.10 günlük böğürtlen kökü içiminden sonra eşim gözlerine inanamaz oldu,sana bir haller oldu,çok diinamiksin,yorulmuyorsun,ne yaptın,niye böylesin diye soruyordu.Gerçekten de ondan önce sanırım iltihaplar beni bitkin,yerinden doğrulamayan biri yapmıştı,eşimde böğürtlen suyu içtiğimi bilmediği halde bende ki değişikliği farketti.Eskiden afedersiniz klozete çakılır kalırdım,o da bıktım senin kabızlığından,ishalinden,bir düzgün halin yok mu derdi.Adamcağız haklıydı ama benim de hastalığım buydu.Şeytan kulağına kurşun,böğürtlen kökünü bana öğreten Allaha şükürler olsun,rahatım.Ben de laktoz intoleransı da var,yani oldum olası süt içemezdim,ya ishal ya kabız olurdum.Ama şimdi lıkır lıkır süt içiyorum.
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Haziran 2007 Saat 00:40
saracım teşekkür ederim yarın ilk iş gidip topluyorum inşallah bende faydasını görürüm
bu sıcaklarda dinamik olmayada ihtiyacım var hani
gelişmeleri yazarım
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Temmuz 2007 Saat 23:28
saracım merhaba tatil bitti ve ilk bugün böğürtlen kökümü  içmeye başladım
ama tadı berbat ağzım uyuştu resmen ama içicem sistit bir yandan hemoroid bir yandan canımı yakıyor birde üstüne regl sancısı....anlayacağın ağrılarla boğuşuyorum
sen nasılsıın?
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2007 Saat 01:49
denemediğim bitki kalmamıştır ama en içilebilir olanı böğürtlen köküydü,ama ben alışkınım değişik tatlara,hassas insanların kullanması daha zor olur.Hepsinden kurtulacaksın,ilk birkaç gün makatta kaşıntı olabilr,bu geçici bir durum,ne kadar rahatlayacağını sen de anlayacaksın.Regl sancısı için Evening primrose oil kullan,çuha çiçeği yağı,eczanelerde var,sancı için birebirdir.En etkili ilacıdır ayrıca.Benim de diş çektirmem lazım,korkudan gidemiyorum.Bak,herkesin sıkıntısıı farklı,Allah daha büyük dert vermesin.İyi geceler.
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Temmuz 2007 Saat 22:35
diş sıkıntın hala geçmedimi sara çok geçmiş olsun biran önce git kurtul bence atlattıkça diğer dişlerinde tehlikeye girer
bol şans......
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Haziran 2007
Gönderilenler: 85
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağutos 2007 Saat 16:01
ben de sistit olduğumda maydonoz suyuı içirmek istemişlerdi ama başaramadım içmeyi..tadı çok kötü..
ama maydonozu kaynatıp, kaynatılan kabın üstünü havlu ile kapatıp sıcağına oturtmuşlardı. 2-3 gün yaptık bunu..iltihap filan olduğu gibi aktı..aynı şeyi taş düşürürken de yaptmıştım..iltihapsız taş düşürdüm..tavsiye ederim..
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Haziran 2007
Gönderilenler: 283
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağutos 2007 Saat 16:54
pardon sistit ne demek oluyor acaba?
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 08 Ağutos 2007 Saat 17:00
idrar kesesi iltihabı..
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 09 Ağutos 2007 Saat 23:16
aylincim maydanoz suyunu çok ağrılı durumlarda bende kullanıyorum bol su içiyorum fakat uzun vadede etkisini gösteriyor ama maydonoz suyu kısa sürede idrar söktürüyor rahatlıyorum.
benim 3 yıldır sistitim var antibiyotik kullanırken bile geçmiyor sürekli nüksediyor.yakında doktora gideceğim tahlil ve idrar kültürü dışında ne gibi işlemlerden geçerim acaba ?idrar yolu sorunumdan hiç ultrasona bakmadılar ama çok korkuyorum inşallah ciddi bir problem yoktur.

iltihap konusunda bende ebegümeci bitkisini aynen kaynatıp buharına oturmuştum yapanlar iltihabı akıtıyor dedi ama bende hiç bir etkisi olmadı.aylin aktığını gözlerinle gördünmü inanamıyorum çok iyi ya!
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Ağutos 2007 Saat 14:53
Seçgülcüm, ben çok uzun yıllar sistit, nefrotik sendrom ve böbrek taşıyla uğraştım. Maydonoz buharından fayda gördüm. rahatlattı beni ancak herkeste aynı mı oılur bilemem gerçekten. Taş düşürürken bile iltihap olmadı..ama tabi bunun yanında antibiyotiklerimi ve diğer ilaçlarımı da kullanıyprdum.

Size tavsiyem, ihmal etöeyin tahlil, kültür, ultrason sonuçlarınızı mutlaka alın..böbrek en hassas organ olduğundan, zamanında müdahale edilmeyince, sonra tedavisi çok zor olabiliyor. Sizi korkutmak istemem ama bence korkun arkadaşım..neden mi? bizler korkmadan endişelenmeden dr.a gidemiyoruz da ondan..

çok geçmiş olsuyn dileklerimle
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağutos 2007 Saat 23:54
aylin teşekkür ederim ben hiç ihmal etmedim ama yanlış tanımı desem yanlış ilaç tedavisimi antibiyotiklere artık cevap vermiyor.kronikleşmiş olmasından korkuyorum en yakın zamanda üroloğa gidicem ihmale gelmez gerçekten
maydanozuda denemekte yarar var

Yukarı Dön
muratseko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 26 Ağutos 2007
Gönderilenler: 316
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı muratseko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ağutos 2007 Saat 23:58
ya üzerime vazife olmadan atladım kusura bakmayın eger özel degilse bu sistik ne oluyor ?
Yukarı Dön
Aylinn Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı Aylinn Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ağutos 2007 Saat 10:09
Seçgülcüm...gittin mi üroloğa..merak ediyorum durumunu..
Yukarı Dön
seçgül Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı seçgül Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2007 Saat 00:24
aylincim hayır yaaa henüz gitmedim
gelişmeleri yazıcam canım bu aralar pek  n e t e  giremiyorum ama yazarım
iyi geceler arkadaşlar
bu arada muratseko sistit idrar kesesi iltihabı demek hiç bilmesen daha iyi allah kimseye yaşatmasın çok can sıkıcı ve ağrılı durumlar :) erkeksen korkmana gerek yok!....:)

Düzenleyen seçgül - 02 Eylül 2007 Saat 00:26
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2007 Saat 00:27
seçgülcüm selammm...onu çocukken yaşadım ben çok fena bişey..üşütmeyle ilgiliydi benimki çok zor geçti.umarım en kısa zamanda kurtulursun
Yukarı Dön
asyyaa Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 29 Ağutos 2007
Gönderilenler: 25
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı asyyaa Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2007 Saat 00:43
ben de maydanoz cok faydalı dıe duydum:))
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 02 Eylül 2007 Saat 00:59
hoşgeldin asyyyaaa bende mısır püskülünü çok içmiştim zamanında
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67