:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

yağ bezesi( lipom ) - Olayın Tarihi: 04 Şubat 2005 - 14 Temmuz 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 7>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
balabadi Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 01 Şubat 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı balabadi Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: yağ bezesi( lipom )
    Gönderim Zamanı: 01 Şubat 2007 Saat 09:35
Başımda yağ bezesi bulunmaktadır.Yaptırmış olduğum ultrasonografi Sihirli İksiricesinde"yapılan yüzeysel doku US"de cilt altı dokuda 3x2,5 cm boyutlarında hipoekoik düzgün sınırlı color ve doppler inceleme ile içerisinde vaskülarite elde olunamayan öncelikle lipoma ait olduğu düşünülen solid lezyonlar izlenmiştir."şeklinde bir rapor verildi.Başımdaki bu cismi aldırmam bir sorun teşkil edermi.Saygılar.

Düzenleyen balabadi - 01 Şubat 2007 Saat 09:36
Yukarı Dön
byramses Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Şubat 2007
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı byramses Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Şubat 2007 Saat 17:09
Cry

aynı sorun bendede var ..... fakat korkuyorum ve doktora gidemiyorum.bitkisel çözümünü bulduysanız bana mail atarmısınız.
Yukarı Dön
asya Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Ocak 2007
Gönderilenler: 7
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı asya Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Şubat 2007 Saat 13:30
ben yağbezelerini bir estetisyene aldırdım.hiç sorun çıkmadı.çok basit bir işem.para bile almadı:))
Yukarı Dön
bulent Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye

K.Tarihi: 17 Kasım 2005
Gönderilenler: 32
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bulent Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Şubat 2007 Saat 23:41
merhaba arkadaşlar ,
uzun bir süre sonra bu konuyla ilgili bir tecrübemi yazabilirim. (aylar önce konuya ilk cevabıda ben vermiştim.)
 düzenli olarak "propolis" kullanımında birçok yağ bezesine karşı olumlu sonuçlar aldık. Aldım demiyorum çünkü bir çok kişi denedi değişik rahatsızlıklarla birlikte .(Aftlar,bronşit,yoğun balgam,bademcik iltihabı,akne vb.)
 piyasadaki propolislere gelince; genellikle tablet halinde satılıyorlar ve yeterince etklii olamayabiliyor. ayrıca mailyeti de yüksek oluyor.Kovandan çıkarılan ham şeklinde ise tokmik etki, allerji yapabiliyor(kurşun oranı test edilmeli). Benim kullandığım ise sıvı formuydu.(propolis katı ve yapışkan bir maddedir).
 Sabırlı olacak ve düzenli kullanacak kişiler propolis konusunu araştırsın. Sıvı halde bulamayan olursa da yardımcı olabilirim
Yukarı Dön
durdinle_s84 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 13 Mart 2007
Gönderilenler: 15
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı durdinle_s84 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 13 Mart 2007 Saat 20:05
ben 19 yasındayım yüzümde sivilceler var bide kulak mememde sert yağ bezeleri var ne kullanarak bunları yok edebilirim bir de sigara içmek bunları etkilermi?lütfen cevaplarmısınız
Yukarı Dön
brc_kry Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 17 Mart 2007
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı brc_kry Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Mart 2007 Saat 22:03
Boğazıma dokununca elime fındık gibi küçük bir şey geliyor. Biraz oynayınca acıyor(çok değil ama). Yağ bezesi olabileceği söylendi. Yağ bezesi acır mı? Ne yapmalıyım? Cry
Yukarı Dön
durdinle_s84 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 13 Mart 2007
Gönderilenler: 15
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı durdinle_s84 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mart 2007 Saat 23:35
arkadaşımın yaşı 19 ve yağ bezeleri ve cildinde beyaz sivilceler var doğal yöntemlerlen nasıl atlatılabilir yağ bezeleri erirmi ısırgan otu ve benzeri ... yardımcı olursanız sevirim murat
Yukarı Dön
bitki uzmanı Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 03 Eylül 2006
Gönderilenler: 173
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı bitki uzmanı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2007 Saat 10:07
engimar suyu ve biberiye kremi kullansın
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2007 Saat 15:58
selamlar...bi ara abur cuburu arttırmıştım.cipsler çikolatalar...tam kaval kemiğimin üstünde çeviz büyüklüğünde bişey oluştu.yağ bezesi olduğunu söylediler.özellikle kötü huylu yağlarında etkisi varmış oluşumunda.tamamen abur cuburu kestim.bitki çaylarına yöneldim.ısırgan suyu içmeye başladım bahçede yetiştiriyorum:).beyaz sivilcelere gelince:bizzat yaşadım.bi çok arkadaşımda da var.güzellik merkezinde yapılanı anlatayım.küçük toplu iğneyi ısıtıyolar ve tam beyaz noktanın merkezine batırıyolar.küçük bir sıkma işlemiyle çıkartıyorlar.elmacık kemiklerimde vardı 4tane geçtiler bi dahada çıkmadılar.iz falan kalmıyor.kendim sıkmaya çalıştığımda sadece kocaman bir sivilceye dönüşüyordu.çünkü sıkınca çıkmayacak kadar sert oluyorlarmış.şimdi çıksada merkeze gitmeye gerek yok işlem çok basit.bi çok arkadaşımda böle kurtuldu.işlem ilkel gelio ama inanın böyle yapıolar.tabi sonrasında cildi temizliyorlar.işlem sırasında sadece kızarıklık oluo evde yapıncada aynısı oluo.ama olay iğreyi doğru batırmakta galiba:)   geçmiş olsun bys
Yukarı Dön
deniz_88 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 06 Nisan 2007
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı deniz_88 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Nisan 2007 Saat 13:19
ben 19 yaşındayım kulağımda minik minik yağ bezeleri var birde yüzümde azda olsa sivilceler var daha çok alın bölgemde fazla.ne yapmalıyım bu sivilcelerden kurtulmam için birde bu yağ bezelerini nasıl eritirim penisimdede var yardımcı olabilirmisiniz kulaktan duyma bilgilerime döre bir kaç bitki yardımı ile eriye biliomuş..sigarada kullanıyorum
Yukarı Dön
lancelot Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 28 Haziran 2006
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı lancelot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Nisan 2007 Saat 17:56
Bulent nick li arkadaş bu propolis i nereden temin edebilirim.Teşekkürler.
Yukarı Dön
hrnsfk Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 24 Nisan 2007
Gönderilenler: 2
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı hrnsfk Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2007 Saat 18:04
Bu propolis'in kullanımı nasıl olacak bilgisi olanlar lütfen anlatabilir mi?
Yukarı Dön
lancelot Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 28 Haziran 2006
Gönderilenler: 3
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı lancelot Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Mayıs 2007 Saat 22:39
Merhabalar,bende bu rahatsızlıktan müzdarip insanlardan biriyim.Son 1 aydır Selenyum takviyesi alıyorum.Ve Lipomların büyüme oranlarının yavaşladığını söyleyebilirim.Dikkat ettiğim 2 durum var.Birincisi azda olsa alkol aldığımda,İkinciside sinir seviyemin yükseldiği zamanlarda lipomlarda bir hareklenme olduğu.Büyük olanlarda yavaşta olsa bir hareketlenme (pıt pıt atış) gözlemliyorum.Alkol bu Lipomların hareketine hız kazandırıyor inancındayım.Selenyum takviyesi alıyorum dedim.Günde 1 tablet ve daha sakin bir insan olmaya başladım diyebilirim.Bende çok araştırdım.Tıp bunun bir tedavisi olmadığını ve sadece Lokal Anestezi ile çözülebileceğini söylemekte.Ama Lokal Anestezi ile aldırmakta çare değil,nitekim çoğalarak tekrar geri gelmekteler!Bu denediğim Lipom rahatsızlığıma çere değil belki,daha etkili tedavi yolu denemiş arkadaşlar ile sohbet etmeyi çok isterim.
 Teşekkürler.
Yukarı Dön
vedat Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 10 Temmuz 2007
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı vedat Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2007 Saat 10:55
ya arkadaşlar ben yüzme huvuzu na gittikten 1 gün sonra bademciklerimin yanın da bir yağ bezesi cıktı ve elimi dokundurduğumda ağrıyor sizce bana önereceğiniz bir durum söz konusu olabilirmi . cevap icin teşkür ederim. Wink

Düzenleyen vedat - 10 Temmuz 2007 Saat 10:56
Yukarı Dön
gülse Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 16 Haziran 2007
Gönderilenler: 365
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı gülse Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Temmuz 2007 Saat 11:40
malum havuzlar denızler gıbı hıjyenık hıcbır zaman olamaz.bence hemen doktora gıt bır muayne ol vedatcım çünkü bu bir çeşit iltihap olabılır geciktirmeden git.
Yukarı Dön
muratseko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 26 Ağutos 2007
Gönderilenler: 316
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı muratseko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Ağutos 2007 Saat 22:33

BEN 20 YASINDAYIM YAKLAmik 3,4 SENEDİR Kİ AKNE VE YAG BEZESİ MEVCUT NE YAPTIYSAM GEÇMEDİ BİR ARA BAYA GÜCLÜ BİR İLAÇ KULLANDIM OO DAHA KÖTÜ YAPTI ARAMIZDA BU SORUNU YASAMIS VE GEÇMİS ARKADASIMIZ VARMI YARDIMCI OLACAGINIZA İNANIYORUM. TŞK

Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Haziran 2007
Gönderilenler: 283
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 00:44
pekı yag bezesı nerde? bı tane mı var yoksa mınık mınık butun cıldınde mı ama acıklama yapmamıssın.
Yukarı Dön
asimalko Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 10 Mayıs 2007
Gönderilenler: 67
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı asimalko Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 01:14
murat bey bende 2 sene once aynı sorunu  yasadım. sakın fazla kafaya takıp oynamayın bezeyı o zman hem cogalıyor hemde buyuyor.. benım kullandıgım FUCİDİN adlı krem aksamları yatarken surdum baya kuculttu  ve bırkacını yok ettı. sımdı bıtane var onunda zarı kalın oldugu ıcın krem etkı edemıyor mus cildiyeci öyle dedi. yalnız bunun da caresı var plastik cerrahi ye gıdersenız bezenın ıcıne ıgne yapıyorlarmıs ve beze zamanla kendı kendıne yok oluyormus. bunu daha denemedım cunku hastaneye gıdcek fırsat bır turlu olmadı. istersen bi cildeyeye gıt yada plastik cerrahiye ordan kendın gereklı bılgıyı al. en fazla bu kadar yardımcı olabılrıım. fucidini ise eznaeden alabilirsin..
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Haziran 2007
Gönderilenler: 283
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 01:17
benım de gozumun cevresınde bı beze vardı mesela cılt bakımı yaptırırken bayan elıne bı alet aldı kurutucu mu neymıs bıraz canın acıcak bezenı kurutcam dedı ben takmıyordum bıle valla kullandı sankı yenıden cıktı gb oldu baslarda ama nasıl olduysa yok olmus gram bısey yok uc ay gectı ustunden.. bence durumunu daha acık anlatsan daha yardımcı olabılrız..

Düzenleyen sim;) - 27 Ağutos 2007 Saat 01:24
Yukarı Dön
kahtalı Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Aralık 2006
Gönderilenler: 921
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı kahtalı Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 13:48
dizimle kaval kemiğim arasında çıktı geçen kış çeviz kadar dı acayip korktum.ama dr a gitmedim dr lardan çok korkarımda......:)))çok abur cubur ve sağlıksız beslenmeden dolayı olduğunu yada sivilceleri tam sıkmadığımız için oluştuğunu söledi çevremdekiler....ben hiç bişey yapmadım.sadece abur cuburu kestim...zor oldu:(((4 ay sonra küçülerek aşağıya yayıldı ayak bileğime kadar 1 tane büyük varken 4 tane küçük oldu.veeee şimdi yok:)))) nasıl olduda çıktı nie çıktı...nie kayboldu hiç bi fikrim yok
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 7>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67