:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

saçların gürleşmesi - Olayın Tarihi: 12 Nisan 2006 - 14 Mayıs 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
utku Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Nisan 2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 10
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı utku Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: saçların gürleşmesi
    Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2006 Saat 13:36
ben saçlarımın gürleşmesi için bir sürü ilaç kullandım ama pek işe yaramadı artık modern tıbba güven duymuyorum çünkü hepsi rant peşinde önce para diyorlar.bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.SAYGILARIMLA
Yukarı Dön
diplomalıaktar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 20 Ocak 2006
Gönderilenler: 324
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Nisan 2006 Saat 19:16
Kullandığınız şampuana Çam terebentin katın. Birde ısırgan yağı ve sarmısak yağını deneyebilirsiniz. Banyodan 2 saat önce saçınıza sürün ve sonra yıkayın.
Ben bu işe gönlümü verdim :)
Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Nisan 2006
Gönderilenler: 52
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2006 Saat 14:01
Sarmısak yağı gerçekten çok etkili bende denemiştim.(birde kokusu olmasa) Arkadaşımın deneyip memnun kaldığı bir formülü yazıyorum. 1. 5-10 gr. civarında Entele Otu, 2. Badem Yağı (küçük şişelerde oluyo), 3. Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın (su= cezvenin 4/3) demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Daha sonra karışımı masaj şeklinde saç diplerine kadar uygulayın (iyice). Akabinde kafanıza naylon poşet geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dk. tutun. Biraz bekledikten sonra naylonu çıkartıp. Saçlarınızı yıkayın. Haftada bir yapmanız yeterli olur sanırım. Saçları gürleştiriyor
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2006 Saat 08:28
Entelenin kilosu 1755,00 ytl
Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2006 Saat 08:46
geçen sene 100gr. 10,00ytl demişlerdi. Yoksa o başka bir bitkimiydi?Entele otu ile bit otu aynı bitki diye biliyorum  faklımı yoksa???
Yukarı Dön
utku Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Nisan 2006
Gönderilenler: 10
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı utku Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Nisan 2006 Saat 12:57
ŞİMDİ BEN DE BE ALACAĞIMI ŞAŞIRDIM VALLA NE YAPACAM ENTELE Mİ ALCAM YOKSA BİT OTUMU?
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2006 Saat 09:08

1 gramı 17,00 oluyor. Eğer size o fiyatı demişlerse orjinal değildir. Muhtemelen karışıktır. Çünkü o bitki yurt dışından gelir. Siz yine bence bunu kullanın.

Orjinalini yazan: diplomalıaktar

Kullandığınız şampuana Çam terebentin katın. Birde ısırgan yağı ve sarmısak yağını deneyebilirsiniz. Banyodan 2 saat önce saçınıza sürün ve sonra yıkayın.

Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Nisan 2006 Saat 09:28
 haklısınız karışım olabilir sanırın yine en ideali çamterebentin ve sarmısak yağı(kokusunu hafifletmek için biberiye kekik susamve badem yağıyla karıştırmıştım)
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2006 Saat 08:42
Susam yağı kekik yağı tatlı badem yağı cevizyağı ısırgan yağı çam terebentin defne yağı okaliptus yağı saf zeytin yağı hint yağı acı baden yağı ve menekşe yağı. Hepsini karıştırabilirsiniz. Eğer saçlarınız yağlıysa biberiye ve limon yağı, saç diplerinde sivilce filan varsa mersin yağı da ekleyebilirsiniz.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2006 Saat 10:29

Susam yağı 50 cc, kekik yağı 20 cc, tatlı badem yağı 50 cc, cevizyağı 50 cc, ısırgan yağı 20 cc, çam terebentin 50 cc, defne yağı 20 cc, okaliptus yağı 20 cc, saf zeytin yağı 50 cc, hint yağı 50 cc, acı baden yağı 20 cc, ve menekşe yağı 20 cc.

Hepsini alıp karıştırın ve dediğim gibi banyodan 1 saat önce sürüp bekletin. Sonra yıkayın. İlk kullanımda hemen dökülmeyi keser. Saçları güçlendirmeye başlar, sonra tekrar bir dökülme olur çünkü ölü olanları atıp yeni saç çıkarma işlemi başlar. Kaşıntı olsa bile kullanımı kesmeyin çünkü saç çıkarıyordur.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Nisan 2006 Saat 10:33
Benim geçen sene yüzüme çakmak patladı (sigaranın zararları işte  ) Allahtan deriye bir şey olmadı ama şaçlarım sıfırlandı kaşlar kirpikler hep gitti. Şu an saçlarımı gören ne kullanıyorsan bana da ondan ver diyor. Bu yağlarla hem saçlarımı hem de kaş ve kirpiklerimi düzelttim ben. O yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Yukarı Dön
ccerence Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2006
Gönderilenler: 596
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ccerence Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2006 Saat 11:09

Orjinalini yazan: diplomalıaktar

Susam yağı kekik yağı tatlı badem yağı cevizyağı ısırgan yağı çam terebentin defne yağı okaliptus yağı saf zeytin yağı hint yağı acı baden yağı ve menekşe yağı. Hepsini karıştırabilirsiniz. Eğer saçlarınız yağlıysa biberiye ve limon yağı, saç diplerinde sivilce filan varsa mersin yağı da ekleyebilirsiniz.

Diplomalı aktar saçlarım yaglı her gün yıkamaktan bıktım artık yukarıdaki tavsiyeni uygulayım mı sence? Saçlarımın dipleri yağlı uçları kuru karma saç yani..Birde boyattıgım için eski ipeksi-pırasa saçlarım pek kalmadı.Tekrar ipeksi ve canlı hale getirmem için bi önerin var mı ?

Hoşçakal  Star

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2006 Saat 19:45
Uygulay1n. 0çine de biberiye yag1 ve limon ya1 ekleyin.
Yukarı Dön
OYSAL Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 14 Mayıs 2006
Gönderilenler: 1
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı OYSAL Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2006 Saat 15:40

VİCHY NİN ÜRÜNÜNÜ (DERCOS) KULLANDIM PEK FAYDASINI GÖREMEDİM. BİR YIĞIN DA PARA VERDİK BİR DE BUNU MU DENESEK ACABA   ASLINDA DOĞAL ÜRÜNLERİ KULLANMAKTAN YANAYIM.

Yukarı Dön
alparslan Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 22 Ekim 2006
Gönderilenler: 4
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı alparslan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Ekim 2006 Saat 01:04

zeytin yağı ve badem yağını karıştır saçını yıkadıktan sonra sür 1 1,5 saat bekle  ve  sacını yıka ama her yaptıgında devamlı aynı sampuanla yıka

Yukarı Dön
lara Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Ekim 2006
Gönderilenler: 18
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı lara Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Ekim 2006 Saat 16:20
bide susam yagı oda iyi gelir arkadaş unutmuş yazmayı
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Ekim 2006 Saat 21:30
Susam yağı sadece parlaklık verir. Birde nemlendirir.
Yukarı Dön
lutfiyetosun Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 01 Ekim 2006
Gönderilenler: 8
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı lutfiyetosun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2006 Saat 23:07
Banyodan sonra saç diplerine menekşe yağı sürmekde çok iyi geliyor.Merak etmeyin uçucu olduğu için rahatsız etmiyor.Bana doktor tavsiye etti.Çok memnun kaldım.Ama diplomalıaktarın formülünü de deniyeceğim.
Yukarı Dön
smoon06 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 30 Eylül 2006
Gönderilenler: 15
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı smoon06 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2006 Saat 23:24
arkadaşlar inneov fermete diye saç dökülmesini önleyen ve saçları güçlendiren bitkisel bir hap var günde 2 adet alıyorsunuz.içten destek verdiği için gerçekten faydasını göreceksiniz.eczanelerden temin edebilirsiniz.
Yukarı Dön
setbyemre Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 12 Mayıs 2007
Gönderilenler: 1
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı setbyemre Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Mayıs 2007 Saat 00:28
diplomalıaktar kardeş cc ne manaya geliyo anlayamadım 
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  12>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67