:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Denenmiş Bitkisel Reçeteler>Tecrübe ettiğiniz ilaçları bu bölümde paylaşın
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

tüy dökücü - Olayın Tarihi: 24 Nisan 2006 - 08 Temmuz 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 72>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
nurcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Nisan 2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 81
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nurcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: tüy dökücü
    Gönderim Zamanı: 24 Nisan 2006 Saat 16:06
ben bu konuyu özellikle diplomalı aktara sormak istiyorum.kayseride bir aktar kendi hazırladıkları bir ürün olduğunu ve bu ürün tüy döküyormuş.çıkmıyormuş tekrar.sizce olabilirmi.sizlerin bu konuda bildiğiniz bişeyler varmı?
Yukarı Dön
diplomalıaktar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 20 Ocak 2006
Gönderilenler: 324
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2006 Saat 08:58

Benim şu anda üzerinde çaliştığım bir konu bu. Şu an kendimede deniyorum ve yer yer madeni para boyutunda dökülmeler oldu. Ve daha 3 kere kullandım. Doğrudur yapabilirler. Bu konuda bulunması zor ollan şeyler de var kolay olanlarda. Ama genelde ana maddesi zırnık denen yakıcı bir maddedir.

Ben bir deneyin derim.

Ben bu işe gönlümü verdim :)
Yukarı Dön
gunselis Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 27 Nisan 2006
Gönderilenler: 10
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı gunselis Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2006 Saat 14:40

merhaba diplomalı aktar,

bu zırnık'ı nasıl kullanıyorsun?yakıcı bir madde oldugunu soylemissin,birseyle karıstırıyor musun?

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2006 Saat 22:24
Ben bir şeylerle karıştırıyorum ama onu burda söyleyemem. Zırnığı tüyler alındıktan sonra ıslatarak sürün ve iki dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Bir diş fırçası ile sürebilirsiniz. Çok faydasını görürsünüz.
Yukarı Dön
ccerence Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2006
Gönderilenler: 596
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ccerence Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 18 Mayıs 2006 Saat 18:19

duydugum bişeyi paylaşmak istiyorum dogrulugunu ya da geçerliliğini bilmiyorum...

yeni dogan çocuga 'karınca yumurtası sürersen tüy çıkmazmış''... (tabi dogru yere sürmeli gidipte kafasına sürüpte çocuu saçsız bırakmamalıApprove )

sadece paylaşmak istedim yoksaaa bizden geçti artık bi yirmi sene kadar 

babayyy Star

Düzenleyen ccerence
*** BİR DOSTUN DERDİNE HERKES ÜZÜLEBİLİR,BU ÇOK KOLAYDIR.BİR DOSTUN BAŞARISINA SEVİNEBİLMEKSE SAĞLAM BİR KARAKTER GEREKTİRİR ***

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Mayıs 2006 Saat 08:17
Doğrudur. Karınca yumurtası, tavşan kanı... Bunlar hep işe yarayan şeyler. Amaaaa karınca yumurtası kolay bulunan bir şey değil, vebalide büyük.
Yukarı Dön
SEYMEN_EFE Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 22 Mart 2006
Gönderilenler: 5
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SEYMEN_EFE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mayıs 2006 Saat 19:25

Ben zırnığın direk tüylere sürüldüğünü de duymuştum ama nasıl kulanıldığı hakkında bir bilgim yok. Nasıl ve ne şekilde kullanılıyor.

Diplomalı aktar bilgilerini bizimle paylaşırsan sevinirim.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 08:53
Direk sürüldüğü zaman sadece üstteki tüyleri öldürür. Ama aldıktan sonra kıl diplerine sürdüğünüz zaman kıl diplerini öldürür ve zamanla bir daha oralarda tüy çıkmaz. Tecrübeyle sabit. Bir veya birbuçuk sene içinde tamamen kurtulabilirsiniz.
Yukarı Dön
ccerence Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ccerence Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 11:13

EE peki bu 'zırnık' denilen şey her bölgeye uygulanabiliyor mu? Diplomalıaktar fiyatı nedir bunun bak merak ettim şimdi:) 'tüy çıkmaz' falan deyince...bi de cilde bi zararı falan olur mu acaba? direkt sürüyoruz öyle mi yaw ben zırnıkı hiç görmedim ne bu sıvı bişiy miQuestion

teşekkür ederim şimdiden cevaplar için:) hoşçakalın.

babayyy Wink

*** BİR DOSTUN DERDİNE HERKES ÜZÜLEBİLİR,BU ÇOK KOLAYDIR.BİR DOSTUN BAŞARISINA SEVİNEBİLMEKSE SAĞLAM BİR KARAKTER GEREKTİRİR ***

Yukarı Dön
mkolcu Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 16 Aralık 2005
Gönderilenler: 84
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı mkolcu Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 11:16

Düzenleyen mkolcu
Büyük Yarış Bilmem Nerde Saat Kaçta?Tabutumun tahtası bilmem hangi ağaçta?
Yukarı Dön
SEYMEN_EFE Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

K.Tarihi: 22 Mart 2006
Gönderilenler: 5
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı SEYMEN_EFE Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 13:48
Peki zırnıkta da diğer tüy dökücüler gibi tüyü sertleştiriyomu tüylerin üsüne sürdüğümüz zaman. yoksa normal uzamasına devam mı ediyo. Verdiğin cevaplar için de çok teşeşkkür ederim Diplomalı aktar.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 15:28

Zırnık bir tozdur. Kilosu 15 ile 20 arası değişiyor. Tüyler alındıktan sonra ıslatılarak sürülüyor. En fazla 5 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Fazla bekletirseniz cildinizi yakar ve yara yapar. Dediğm gibi zamanla tüylerde azalma ve incelme yapıyor. Sonra da sabrınız varsa ve devamlı kullaırsanız yok eder.

Her bölge mevzusuda sizin cesaretinize kalmış.

Zırnık beyaz renkli bir toz. Başka renkleri de varmış ama ben görmedim.

Düzenleyen diplomalıaktar
Yukarı Dön
ccerence Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ccerence Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 15:38
 '' bi zırnık bile koklatmam'' gibi laflar nereden geliyo diplomalıaktar? bu bitkinin özelliği ne böyle yakıcı v.s.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 19:12

Kokusu iğrenç olduğu için bu laf çıkmış sanırım.

Bitki değil kimyasal bir şey olması lazım ama tam olarak neden yapıldığını bilmiyorum. (her şeyi de bilemem ya)

Yukarı Dön
nurcan Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 12 Nisan 2006
Gönderilenler: 81
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nurcan Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 21 Mayıs 2006 Saat 23:40
cilde zararı yokmudur bunun Belki hemen değil ama zamanla cilt kanseri yapabilir.kullanan kişiler vardır sonuç ne bilemeyiz tabiki.bide bazı pazarlamacılar tarafından saılan ürün vardı sanırım o zırnıktır bilmiyorum anlattığınız özellikler var iğrenç kokusu var evde durulmaz onu yapınca ben kullanmıştım ama sürekli kullanmadım belki buyüzden sonuç alamadım incelmesi konusunda .
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2006 Saat 08:47

O konuda bir şey söyleyemem.

Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Nisan 2006
Gönderilenler: 52
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2006 Saat 09:28

Zınık Na2S dür(arsenik) bitkisel değil kimyasal bir maddedir. deri tabaklamada fungus(mantar) oluşumunu önlemek, kibrit yapımı vb kullanılır. üç çeşidi bulunmaktadır. Gri zırnık tüyleri yok etmek için beyaz zırnık şaç çıkarmak için (vazalinle karıştırıp sürülür ) kırmızı zırnık hat sanatında mürekkep yapımında kullanıldını biliyorum havayla temasında H2S oluştuğu için kötü kokar

Yukarı Dön
ccerence Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ccerence Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mayıs 2006 Saat 10:42

diplomalı aktar ve sıla teşekkür ederim cevaplarınız için.mersiiiiTongue

babayyyWink

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2006 Saat 07:41
Sağol sıla.
Yukarı Dön
sıla Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Nisan 2006
Gönderilenler: 52
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sıla Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mayıs 2006 Saat 08:18
rica ederim
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 72>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67