:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

polikistik over&sara34seni arıyorum - Olayın Tarihi: 27 Nisan 2006 - 30 Haziran 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 19>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 27 Nisan 2006
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 221
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: polikistik over&sara34seni arıyorum
    Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2006 Saat 08:55

pkos(polikistik over sendromu) rahatsızlıgına sahibim kullandıgım dogum kontrol

hapları ile adet görebiliyorum.son 1 yıl içerinde tüylenmelerim ve kilom arttı.

cildimde sivilcelenme ve kızarmalar,lekelenmeler başladı saçlarımda aynı oranda

zayıflayıp dökülüyor.yani bu hastalıkla mücadele için sadece hap yetmiyor bir

hastalıga baglı olarak bir cok sorun ortaya cıkıyor bu konuda ne yapılabilir:?

Yukarı Dön
dilara77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 18
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dilara77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2006 Saat 13:25
merhaba,aynı rahtsızlık bende de varönerebileceğiniz bitkisel bir ilaç var mı?
Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2006 Saat 16:08

dilara77 mutlaka bir tedavi görüyorsundur bende uzun yıllar gormeme ragmen

hep benzeri ilaçları aldım şuan yasmın adlı yan etkisi en az olan dogum kontrol

ilacını alıyorum.ama bu yeterlimi yetersiz mi başka neler yapılabilir bilmek

istiyorum  bu konuda bildiklerini bana aktarırsan sevinirim.tüylenmeler için ne

yapıyorsun bir cildiye uzmanına gorundunmu vs.

şimdiden teşekkurler

Yukarı Dön
diplomalıaktar Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 20 Ocak 2006
Gönderilenler: 324
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Nisan 2006 Saat 22:28
İstanbuldaysanız sizi bir yere yönlendirebilirim. Burdan yardımıcı olamam ama oradakiler yardımcı olabilir. Çünkü ciddi bir mevzu. Konyadan Elif hanım gönderdi derseniz yardımcı olurlar. Size gereken bir macun ve karışık bitki çayı.
Ben bu işe gönlümü verdim :)
Yukarı Dön
dilara77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dilara77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2006 Saat 08:43
merhaba,ben izmirdeyim:(önerebileceğiniz biri var mıdr?
Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Nisan 2006 Saat 08:49

elif hanım şimdiden ilginize teşekkür ederim.ben bursa da oturuyorum  ama bir

günlüğüne izin alıp gidebilirim beni bu konuda yönlendirirseniz cok sevinirim.

dediğiniz gibi çok ciddi bir sorun kısırlıga şeker hastalıgına ve gun geçtikce de

vucud deformasyonuna sebeb oluyor.çözüm konusunda paniklememin sebebi

bu çunkü gün geçtikçe iyiye degil daha büyük sorunlara gebe kalıcakmışım gibi

geliyor.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2006 Saat 11:39
Bahçeli evlerde Bğcılar caddesi çamlı kahvede ışıkların orda bir KEKİK BAHARAT var. Ülkü sokak olarak geçiyor. Ordakiler hakikaten işinin ehli. Ben sattığım ürünleri onlardan alıyorum. Emine hanımla, Leyla hanımla ya da Saim beyle görüşebilirsiniz. Telefonları 02125573974. Umarım sorununuz çözüme kavuşur.
Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2006 Saat 13:42

çok teşekkür ederim onumuzdeki haftalarda kısmetse orda olucam.inşallah

bir çözüm bulabilirim.gelişmelerden haberdar ederim  ki benim gibi o kadar cok

insan var ki onlarda bir çıkar yol olur böylece

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Nisan 2006 Saat 21:40
 İnşallah.
Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 03 Haziran 2006 Saat 09:18

selammmmm:)

test sonuclarımı aldım ve testesteron oranım tavan yapmış onun dışındaki

hormonlar yolunda.troid testleride yolundadır umarım.onlarda pzrt belli

olucak.şimcik bitkici amcama gittim bana ummadığım şeyler verdi.

ısırgan otu suyu ve enginar suyu birde içinde ne var bilmiyorum ama

karışık bir ot poşeti aç karnına bu çayı tok karnına ise ısırgan otu ile

enginar suyunu içicem.bu adamdan çok fazla şifa bulan var dilerim

bende onlardan olurum.kistlerimdekist bile denilemez ya folikülllerde

olduğu gibi duruyor.haplarımı bıraktım sadece bunları içiyorum umarım

bir kaç ay sonra olumlu gelişmeler olur:)

diplomalıaktar bu enginar ile ısırgan otu suyunun faydaları nedir?

bizi yine ışıgınla aydınlat:

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2006 Saat 08:54

Isargan kanı temizler kan yapar. Romatizma, karaciğer rahatsızlıkları ve daha bir çok hastalığa iyi gelir ama size ne için verdiklerini incemem lazım.

Enginarda karaciğeri kuvvetlendirir enzimlerini düzenler karaciğer tıkanıklıklarını açar ve yağlanmayı çözer. Ben her gün içiyorum onu.

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2006 Saat 08:56
Bunları sivilceler ve cilt sorunları için vermişlerdir muhtemelen ama hormon sorunuyla ilgi yok.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2006 Saat 08:57

Egzema ve egzemaya eşlik eden baş ağrılarıısırgan otu çayı ile iyileştirileilirler. Isırgan otu, böbrek ve mesane taşı oluşumuna karşı da kullanılabilir. Böbrek hastalıkları ve zorlu baş ağrıları genellikle bir arada görülürler. Egzemalar genellikle dahili bir nedene dayandıklarından, onları içerden, kan temizleyici bitkilerle iyleştirmek gerekebilir. Isırganotu, en başta gelen kan temizleyici ve aynı zamanda kan yaptırıcı bir bitkidir. Böylece, pankreas üzerinde de çok olumlu etkileri olduğu için, ısırganotu çayı ile kandaki şeker düzeyi düşürülebilir. İdrar yolları hastalıkları ve iltihapları, da bitki çayı ile iyileştirilebilirler. Aynı zamanda da dışkılama kolaylıkları sağladığından, bir ilkbahar kürü için özellikle önerilir. lkbaharda ve sonbaharda filizlendiğinde, onunla 4 haftalık bir çay kürü yapmak önemlidir. Sabahları aç karnına, kahvaltıdan yarım saat önce bir bardak ve gün boyunca 1-2 bardak çayı yudumlanarak içilebilir. Bu tür çay kürlerinden sonra kişi kendini anlatılamayacak kadar iyi hissedebilir. Ayrıca bu çayın lezzeti hiç de kötü değildir. Ama duyarlı kişiler, ona biraz papatya veya nane ekleyerek, lezzetini ve kokusunu değiştirebilirler.

Isırganotu, karaciğer ve safra kesesi hastalıklarında, dalak hastalıklarında, solunum sistemi balgamlanmasında, mide kramplarında ve ülserlerinde, bağırsak ülserlerinde ve akciğer hastalıklarında öncelikle önerilir. Değerli etken maddeleri (Potasyum tuzları, organik asitler-formik asit, histamin, asetilkolin ve Vitamin C) alabilmek için, çay hazırlanırken, yapraklar yalnızca haşlanır (kaynatılmaz). Isırganotu, koruyucu olarak da günde bir bardak içilebilir. Mikroplu hastalıklarda ve mikrop salgılanan hallerde de bitki çok iyi bir yardımcıdır. Belirli bir yaştan sonra bedendeki demir miktarı azalmaya başlar. Bu nedenle, yorgunluk ve bitkinlik halleri görülür, kişi yaşlandığını düşünmeye başlar ve verimliliği giderek azalır. Işte bu durumlarda, demir içerikli taze ısırgan otu ile çok olumlu sonuçlar alınabilir. Bir ısırgan otu küründen sonra, kişi kendini çok kısa bir süre içerisinde eskiye oranla çok daha rahat hisseder, enerji ve çalısma gücü geri gelir, dış görünüm olarak da belirgin bir düzelme başlar. Safrakesesi rahatsızlığı ve kansızlık durumlarında da bitki çayı fayda sağlayacaktır. Ödemlerde, ısırganotu bedendeki fazla sıvıyı emerek büyük yararlar sağlar. Kan yaptırıcı özelliği sayesinde, kansızlık solgunluklarında, alyuvarlar ekmikliğinde, anemi de yardımcı olur. Herhangi bir alerji rahatsızlığı çekenler (bahar nezlesi dahil) uzun bir süre ısırganotu çayı içebilirler. Bitki, soğuk algınlığına yatkınlığı önler, romatizma ve gut hastalıklarında yardımcı olur.

Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2006 Saat 08:30

hımmm adam beni görür görmez kansız olduğumu söylemişti sanırım bunları

onun için verdi.birde bu hastalıgın en büyük belirtilerinden biri insülin direnci

onumu aynı zamanda kırmaya çalıştı bilmiyorum.verdiği çayıda yazabilmeyi

isterdim ama içinde ne oldugunu bilmiyorum.cok sagol diplomalıaktar sende

olmasan yandık biz:))

Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı diplomalıaktar Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2006 Saat 08:55
Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2006 Saat 09:20

yupiiiiiiiiiiii

kullandığım bitkiler işe yaradı şükürler olsun.2 aydır ilaçlarımı kesmeme ragmen

vücudum yumurtalıklarım düzene girdi.

dünde bir toz aldım.2 farklı bitkiyi toz haline getirip bana verdi aktarım buda

başka bir aktar aile dostumuz.21 günde verdiği paketi içicem daha doğrusu

yutacağım:)buda kistleri dökmek için faydalıymış.benimkiler kist bile degil ama

bu her türlü kisti dökermiş 5 kür devam edecekmişim.birde hormon düzenleyici

çay aldım.zayıflatıcı çayda aldım.:)))

kilo vermemde devam ediyorrr.allah herkesi sağlıgına kavuştursun.

Yukarı Dön
dilara77 Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dilara77 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2006 Saat 10:54

dileksel,

şu kullandıklarının adını sanını açıkça yaz da biz de faydalanalım dimi:))

Yukarı Dön
dileksel Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı dileksel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Haziran 2006 Saat 11:14

valla diloş çayın ne oldugunu bilmiyom .

bende regl sorunu vardı .hapsız olmazdı bu enginar suyu , ısırgan otu suyu ve

verilen çay sayesınde gunu gunune oldum.

dün akşam aldıklarımı da yazamam ne oldugunu bilmiyom ama sen iste ben sana

burdan yollarım .ben denemedim daha en fazla 5 kürde kistlerden eser

kalmayacakmış.denemedim istersen hemen yollarım beraber deneriz

Yukarı Dön
revoluation Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 01 Ağutos 2006
Gönderilenler: 25
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı revoluation Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağutos 2006 Saat 15:13
ya benim de polikistikover sorunum var çok uzun yıllardır çok az regl oluyorum vücudum sürekli şiş sinirli ve unutkanım sanki yıllar geçtikce zeka seviyem düşüyo şişlik için kısa bir süredir lasix içiyorum unutkanlık ve aptallık için ginko bloba ve ginsek korea yıllardır her sabah 1 er tane alıyorum bunlar ilk başlayınca 10gün pırıl pırılzihin yapıyor sonra gene aynı bide üstüne ginsengin çarpıntısı var tabi hep yorgun ve uykuluyum diplomalı aktar ne dersin benim bu çıkmazıma önereceğin  bişey varmı( tabi kilom ve iştahım da fazla canım sık sık tatlı istiyo bu belirtiler polikistiktenmidir ?)

Düzenleyen revoluation - 04 Ağutos 2006 Saat 15:14
Yukarı Dön
ccerence Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Nisan 2006
Gönderilenler: 596
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı ccerence Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 04 Ağutos 2006 Saat 16:11
 yaw size bişiy diyim mi ben bu başlıgı ve konuyu yeni gördüm :)))
aynı sorun ben de var.dileksel senin bana yolladıgında mı burdan..şimdi çıkmam lazım.ama akşam eve döndügümde detayları okucam..
ayrıca her 8kadından 3ünde mi-5inde mi ne bu problem..
*** BİR DOSTUN DERDİNE HERKES ÜZÜLEBİLİR,BU ÇOK KOLAYDIR.BİR DOSTUN BAŞARISINA SEVİNEBİLMEKSE SAĞLAM BİR KARAKTER GEREKTİRİR ***

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  123 19>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67