:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

polikistik over&sara34seni arıyorum - Olayın Tarihi: 27 Nisan 2006 - 30 Haziran 2006

Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 19>
Yazar
Mesaj / Okunmamış Mesajları Gör
panzehır Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 29 Mayıs 2007
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 30
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı panzehır Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: polikistik over&sara34seni arıyorum
    Gönderim Zamanı: 04 Haziran 2007 Saat 16:03
arkadaşlar bu hastalık için ilk önce strestan uzak durmanız gerek biliyosunuzdur.
Yukarı Dön
matmazzel Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 04 Haziran 2007
Gönderilenler: 28
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı matmazzel Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Haziran 2007 Saat 19:54
mrb kızlar.bende aynı belirtilerle doktora gittim. kist çıkmadı. diğer tüm hormanlarım normal olmasına karşın prolaktin denilen süt hormonum oldukça yüksekmiş. bu hormon doğumdan sonra yükselirmiş ve annenin bebeği emzirirken tekrar gebe kalmasına engel olurmuş. kist için ulturasona girdim yanılma payı yoktur. özel bi hastaneydi dünyanın parasını verdim ve bütün testleri yaptırdım. ama tek sorun bu prolaktin çıktı. iyi de ben hiç doğumdan sonra kıllanan birini görmedimki. sizce de mantıksız değil mi? doktorun atladığı bişey olabilir mi acaba...
Yukarı Dön
betty2787 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 27 Ağutos 2007
Gönderilenler: 56
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 01:57
yasdıklarını okudum bende polikistik overliyim vede bu beni üsüo çok daha evli bile diilim
hiç adet göremiorum dogum kontrol hapı almassam yardımcı olur musun?
Yukarı Dön
silverblack Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Ağutos 2007
Gönderilenler: 23
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı silverblack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 02:15
polikistik over hakkında bilgi yazabilir misiniz acaba? konuyla ilgili deneyimli birinden bilgi almak her zaman en iisidirSmile
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 02:36
hmmm polikistik over bir yumurtlama sorunu yani yumurtaların yumurtalıgın içersinde belli bi düzeye kadar gelişio ama onları yumurtlama yaparak dışarı atamıosun ya da normale göre biras daha uzun aralıklarla yumurtlayabiliyorsun bu bir sendromdur nasıl ortaya çıktıgı bilinmes ve de belirtileri herkeste aynı şekilde görülmes tüylenme kilo aartışı adet düzensizligi başlıca belirtileri
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı silverblack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 02:41
aslında bu saydığın belirtiler guatrın belirtilerine de benziyo bana da geçen doktor polikistik over olabilir dedi doğum kontrol hapının kalıcı bi etkisi yokmuş sonuçta neyse betty sağol bilgilendirdiğin için çok geçmiş olsun inşallah çözüm bulursun

Düzenleyen silverblack - 27 Ağutos 2007 Saat 03:41
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 02:46
hadiii gerçektenmi sen guatr mısın benim annemde de var ve de bu geSihirli İksirik olabilir yutkunurken falan da zorluk yaşıyorum ben olabilirmi acaba?
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 02:48
ama son günlerde uzmanlar yumurtalık troid etkisi üzerinde çalışmalar yapıolarmış belkide birbirini etkiliyodurr ama benim tsh degerin normal çıkmıştı fakat serbest t3 biras yüksekti ne dersin?
Yukarı Dön
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı silverblack Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 02:56

ahahaa ne tesadüf benim annemde de guatr vardı tsh biraz yüksekmiş bende t3 t4 normal bencede guatr ve polikistik over arasında bi bağlantı var

Düzenleyen silverblack - 27 Ağutos 2007 Saat 03:41
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 03:03
yaaa bencede öleee sendede adet düzensizlikleri var mı?
Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 14:00
betty,selam,burdayım,kusura bakma yaz günü olması nedeniyle evde fazla kalmıyorum,ama akşamdan akşama mutlaka siteye girip bakıyorum.Ben de senin gibi genç kızlığımdan beri pcosum,senin yaşadığın herşeyi,hatta yaşamadıklarını bile ben biliyorum,eğer yaşın 25 in altında ise sevin derim.Çünkü yaşam tarzına yepyeni başlangıçlar yapacaksın.Bekar isen de hemen evlenmeni tavsiye edeceğim.Çünkü her geçen dakika senin aleyhine işliyor,çünkü çocuk sahibi olmak bir süreç işi.Sen yumurtalıklarını düzene koyayım diyene kadar,bakıyorsun ki seneler uçup gitmiş.Üstelik düzenli cinsel hayatın da bir nebze katkısı var iyileşmeye,sivilcelerinden dolayı doktora giden bir arkadaşıma doktoru evlenmesini tavsiye etmişti,bu doğru. Ben zayıflayarak ve bugüne kadar ki bütün beslenme sistemimin yanlış olduğunu anlayıp,o yanlışları düzelttiğimde vücudumdaki değişmeleri farkettim.Diş için tedaviye başlamıştım,uzun süre fazla birşey yiyemeyince adetimin başladığını gördüm.Bunun üzerine kırmızı et yemeyi çok azalttım,tereyağ kullanmıyorum,ayçiçek yağını da kullanmam.Sızma zeytinyağı kullan herzaman.Ama bunu da abartıya kaçmadan kullan.Bol su içmeye gayret et.Düzenli multivitamin hapı kullan.Mayonez,ketçap,hazır turşu,konserve,salam,sosis,sucuk,çikolata,şeker,hazır meyve suları,cola,fanta,bilumum meşrubatlar,reçel,marmelat,gofret,paketlenmiş her üründen,katkılı her maddeden kaçın.Aslında bunlar her insanın uygulaması gereken şeyler,sadece biz pcosluların değil.Evde kızartma türü yiyeceklerden vazgeç,fazla salçalı,soslu,hamurişi yiyeceklerden uzak dur.Ekmek tüketimin 1-2 dilimi geçmesin.Bunları uygularsan ne kadar sade bir yemeğe,ne kadar sade bir yaşama geçmeye başladığını anlayacaksın.
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 14:13
Orjinalini yazan: sara34

betty,selam,burdayım,kusura bakma yaz günü olması nedeniyle evde fazla kalmıyorum,ama akşamdan akşama mutlaka siteye girip bakıyorum.Ben de senin gibi genç kızlığımdan beri pcosum,senin yaşadığın herşeyi,hatta yaşamadıklarını bile ben biliyorum,eğer yaşın 25 in altında ise sevin derim.Çünkü yaşam tarzına yepyeni başlangıçlar yapacaksın.Bekar isen de hemen evlenmeni tavsiye edeceğim.Çünkü her geçen dakika senin aleyhine işliyor,çünkü çocuk sahibi olmak bir süreç işi.Sen yumurtalıklarını düzene koyayım diyene kadar,bakıyorsun ki seneler uçup gitmiş.Üstelik düzenli cinsel hayatın da bir nebze katkısı var iyileşmeye,sivilcelerinden dolayı doktora giden bir arkadaşıma doktoru evlenmesini tavsiye etmişti,bu doğru. Ben zayıflayarak ve bugüne kadar ki bütün beslenme sistemimin yanlış olduğunu anlayıp,o yanlışları düzelttiğimde vücudumdaki değişmeleri farkettim.Diş için tedaviye başlamıştım,uzun süre fazla birşey yiyemeyince adetimin başladığını gördüm.Bunun üzerine kırmızı et yemeyi çok azalttım,tereyağ kullanmıyorum,ayçiçek yağını da kullanmam.Sızma zeytinyağı kullan herzaman.Ama bunu da abartıya kaçmadan kullan.Bol su içmeye gayret et.Düzenli multivitamin hapı kullan.Mayonez,ketçap,hazır turşu,konserve,salam,sosis,sucuk,çikolata,şeker,hazır meyve suları,cola,fanta,bilumum meşrubatlar,reçel,marmelat,gofret,paketlenmiş her üründen,katkılı her maddeden kaçın.Aslında bunlar her insanın uygulaması gereken şeyler,sadece biz pcosluların değil.Evde kızartma türü yiyeceklerden vazgeç,fazla salçalı,soslu,hamurişi yiyeceklerden uzak dur.Ekmek tüketimin 1-2 dilimi geçmesin.Bunları uygularsan ne kadar sade bir yemeğe,ne kadar sade bir yaşama geçmeye başladığını anlayacaksın.
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Haziran 2007
Gönderilenler: 283
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 14:15

ya var ya sara34 ben soledıgınden berı dusunuyorum cola fanta meyve suyu cıps onları kullanmıyordum sımdı sosıs sucuk ve cekırdek yemeyı bıraktım kendımı nedense cok mutlu hıssedıyorum saol:))))

Yukarı Dön
sara34 Açılır Kutu Gör
Üye
Üye

Gönderilenler: 161
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sara34 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 15:01
gelelim yiyeceklerine:)SABAH: 2 bardak ılık su,2 dilim ekmek,domates,salatalık,ya da 2 domates,2 biber,1 tatlı kaşığı sızma zeytinyağı ve bir minik yumurtadan müteşekkil menemen,yeşil çay,çay veya kahve,az tuzlu zeytinden 3 adet,lor peyniri,şekersiz,kendin hazırlayacağın müsli(içine ceviz,kuru kayısı,yulaf ezmesi,ısırgan tohumu,keten tohumu,bir fincan kuru üzüm) karıştırıp bu müsliden az bir miktar tüketebilirsin.Bu yazdıklarımı bir öğünde yemiyeceksin elbette.1-2 sini tercih et.Dönüşümlü kullan.Marul,maydanoz,roka,dereotu her zaman sofranda bulunsun.Ben ekmeğin üzerine hakiki bal sürüp üzerine arısütü,polen ekip,biraz da tarçın serpip yiyorum.Bu da aklında bulunsun.Bir dilimi geçmesin.Balın hakiki olmasına dikkat et.Meyve seviyorsan öğleye kadar olan süre içerisinde,yemekten önce veya yemekten iki-3 saat sonra ye,ben sabahleyin 7 de kahvaltımı yaptıktan sonra saat 10 da meyvemi yiyorum.Tabii çok tatlı meyvelerden uzak dur ya da porsiyonunu çok küçült.

Yukarı Dön
yosuun Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Temmuz 2007
Gönderilenler: 91
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı yosuun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 15:20
sara bu sorun  kısmen ben de de  var  ben diane 35  kullanıyorum dr  vermişti  .şimdi  iyiyim ama  bırakınca  tekrarlıyor:( bu kiloyla  dogru  orantılımı? ben 48 kg ama yinede  düzenli  olamıyorum  her ay  bir önceki  aydan geç  yada erken oluyorum bunun için özel bir bitki varmı?birde  ben meyvayı çok  yerim gündü 1 kg  desem  abartmış olmam hatta  fazlası bile  oluyor.anladıgım kadarıyla  oda  sakıncalı...bende  bir ara  ısırgan çayı  içmiştim  birde  kekik  suyu  duydum  ne kadar dogru  bilmiyorum...off ya  ilerde  çocuk sahibi  olmak istedigimde  bir sorun çıkıcak  diye  ödüm  kopuyor  bu yüzden 1  yıldır  dr  bile  gitmiyorum :( bende  apandist diye  gittim  yumurtalık  sorunu  çıktı çikolata  kisti  diyorlar beslenmeme  dikkat  ederim  ama  ekmek arasını çok yerim odamı sakıncalı?e ben  ne yiycem boyuna  salatalıkmı:( hiçte  sevmem:)dometes ,yumurta yiyemiyom alerjim var  valla  şaşırdım  ne yiycemi  bu aralar  yagsız  yogurt  yiyorum . sen ilaç  kullandınmı?
Yukarı Dön
yosuun Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 15 Temmuz 2007
Gönderilenler: 91
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı yosuun Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 15:53
tamam  yarın hamur  işini  ve ekmegi  kesiyorum yok kesemem  azaltsam günde  2  meyva  yeme  hakkım varmı?:) ay valla  zor olcak  nefsimizi  yene bilsek  eşine  bravo  herkes başaramaz  seni de tebrik etmek  lazım  başarmışsın   darısı  başıma   bugün kandil  herkesin beraat  kandilini  kutluyorum benim içinde  dua  edin .
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 16:08
su arada çokkkkkkk teşekkür esrim sara çok saol bilmeyen anlamıo ben çok muzdaribim benim çevrem çok büyüttüümü düşünüoo:(
Yukarı Dön
sim;) Açılır Kutu Gör
Üye
Üye
Simge

K.Tarihi: 21 Haziran 2007
Gönderilenler: 283
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı sim;) Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 16:09
cevrene kulak tıka salla mılletı:) bız bu sıtede bırbırımıze destek olmak ıcın burdayız..
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 16:12
evet yaaa saolun çok bak her hastalıkta moral önemlii benim burda moralim düzelio yaa çok sevdim ben burayı
Yukarı Dön
Üye
Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı betty2787 Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 27 Ağutos 2007 Saat 16:20
yaaa bişi daha bu hayıt tohumu nasıl bişi kuşburnuna mı bensio görünüş olarak
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz Sayfa  <12345 19>

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67