:: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ :: Ana Sayfa
Anasayfa Anasayfa>Sorununuzu burada Paylaşalım>Ne tür bir rahatsızlığınız var?
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  Forum Yardım Forum Yardım  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

laktoz intoleransi - Olayın Tarihi: 23 Aralık 2010 - 23 Aralık 2010

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

K.Tarihi: 23 Aralık 2010
Durumu: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı zitronen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Takvim Olayı: laktoz intoleransi
    Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2010 Saat 16:03
arkadarslar benim kardesim de bu rahatsizlik var laktoz intoleransi süt ve süt ürünlerini tüketteiginde hemen ishal oluyor ayrica fruktoz alerjisi var bazi meyve ve sebzelerdede ishal oluyor.bir tanidigi akrabasi bu rahatsizliktan olan ve bitkisel sorunu cözen varsa lütfen ama lütfen yardim etsin .doktorlar bir cözüm buamiyorlar hep makarna pirinc ve tavuk ymesi lazim.öylede ömürmü gecer. cevaplariniz icin simdiden tesekürler.
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

K.Tarihi: 05 Ocak 2009
Gönderilenler: 307
Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2010 Saat 18:06
foruma hoşgeldiniz,kardeşinizede geçmiş olsun
laktaz intoleransı laktaz enzim üretiminin yetersizliğinde ortaya çıkabilen bi rahatsızlık.
yurt dışında bu enzim eksikliğini gideren çeşitli bitkisel kapsüller var kullanılan,yemeklerden önce kullanıyorlar,süt ve süt ürünleride içsen bu kapsüller laktozu sindirebildiğinden bahsetiğiniz sıkıntılar oluşmuyor,Türkiye'dede varmı araştırmak lazım.
bu enzim eksikliğinin giderilmesi gerekiyor.
örneğin bendede bazı proteolitik enzim yetersizliği sebebiyle solgarın bromelain tabletini kullanıyorum ve sindirim sistemimden kaynaklı bütün problemlerim çözüldü diyebilirim.

bitkisel ne gibi ek tedavide kullanılan preperatlar var bi bakayım ben,sağlklı ve etkili birşeyler bulabilirsem yazarım buraya..

Düzenleyen nature - 23 Aralık 2010 Saat 18:09
Yukarı Dön
zitronen Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı zitronen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Aralık 2010 Saat 22:25
Cevabiniz icin tesekür ederim.ben yurtdisinda kaliyorum bitkisel bir ilac verilmedi daha Kendi capimda biseyler arastiriyorum ama daha bisey bulamadim .cevaplarinizi bekliyorum.tesekurler.
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Aralık 2010 Saat 23:52
Kardeşiniz doktor tedavisi gördümü peki?
ilaç tedaviside varmış,laktaz içeren ilaçlar ......

laktaz içeren takviyeler gerekiyor anladığım kadarıyla,çünki laktaz laktozu sindiren bir enzim vücutta üretilen bi enzim,bunun eksikliğinde "laktaz intoleransı" gelişiyor.
bitkisel ek bi tedavi araştırdığım kadarıyla yok
ancak bu enzimi indükleyici bişeyler olabilir dedim ama bilimsel bi çalışmaya rastlayamadım
doğal laktaz takviyeleri var,kapsül şeklinde,doktorunuza bi danışın derim.
Yukarı Dön
zitronen Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı zitronen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Aralık 2010 Saat 09:25
Cevabiniz Ecun tesekurler evet Doktor tedavisi oldu hemde kac Kere bitkisel bir cozum vardir diye dusundum ama yokmus Saolun yaniziniz icin.
Yukarı Dön
zitronen Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı zitronen Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2010 Saat 21:38
sara34 adli arkadasi ariyorum taniyan varsa bana ulasmasini sagliyabilrimi ondada bu rahatsizlik varmis ama bögürlen kökü ictikten sonra gecmis bi yazisinda okudum umarim ulasabilirim.

.Ben de laktoz intoleransı da var,yani oldum olası süt içemezdim,ya ishal ya kabız olurdum.Ama şimdi lıkır lıkır süt içiyorum. blue
Yukarı Dön
nature Açılır Kutu Gör
Yönetici Üye
Yönetici Üye
Simge

Aktiflik
Seviye
Deneyim
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Alıntı nature Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Aralık 2010 Saat 22:40
böğürtlen kökünün ishali kestiği bilgisi var,yabancı bi kaynakta böğürtlen kökü tentüründen 2-4 saat aralıklarla 1 çay kaşığı içilmesi şeklinde bi bilgi var.
laktaz intoleransına direk bi etkisi yok yanlız,laktaz intoleransı sebebiyle gelişen ishali kesici etkisi var ,bunu ayırd etmek lazım...
ben vakit buldukça bu enzim eksikliği ile ilgili rahatsızlığın doğal tedavi yolları varmı araştırıcam.

Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67