Sayfayı Yazdır | Close Window

hemoroid

Nereden Yazdırıldığı: :: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ ::
Kategori: Sorununuzu burada Paylaşalım
Forum Adı: Ne tür bir rahatsızlığınız var?
Forum Tanımlaması: Bu bölümde sizlere alternatif tıb uzmanları yol göstercektir.
URL: http://www.sihirliiksir.com/forum/forum_posts.asp?TID=272
Tarih: 23 Nisan 2014 Saat 09:58
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.67 - http://www.webwizforums.com

Konu: hemoroid
Mesajı Yazan: kara
Konu: hemoroid
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2007 Saat 14:24
   merhaba arkadaşlar okuyucu olarak genellikle takipteyim ancak yeni yazma fırsatı buldum. ben sizlerden hemoroid için tavsiye isteyeceğim.tedavisi için ne önerebilirsiniz.şimdiden teşekkür ediyorum.(daha önce bu konuyla igili başlık varsa bile bulamadım.eğer ikinci defa açtıysam şimdiden özür dilerim.)   
   bir sorum daha var Ankara lı arkadaşlar genellikle hangi aktarı tercih ediyorsunuz

Cevaplar:
Mesajı Yazan: bitki uzmanı
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2007 Saat 15:49
ne zamandır var bu sıkıntı  sürekli mi oluyo şiddetli agrı ve kanama varmı sıkıntını anlatırsan yardımcı olurumm.....

Mesajı Yazan: kahtalı
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2007 Saat 21:55
babam geçen yıl çok kolay bir operasyon geçirdi korkma o dayandıysa herkez dayanır.ama umarım o noktaya gelmez rahatsızlığın.babam acının,zeytinin,asitli içeceklerin tetiklediğini söylerdi.yıllarca at kuyruğu bitkisinin çiçeğini kaynatıp içti,kimi yörelerde bu bitki sığır kuyruğu olarak geçiyor.suyunu içerken çok iyi süzgeçten geçirirdi,çünkü bu bitkide gözle görünmicek kadar küçük taneler insanı sistit(umarım doğru yazdım)yapıyormuş.çörek otu yağıda iii geliyor derdi.tekrarlayan bir rahatsızlık olduğu için dikkat etmeni tavsiye ederim.babam yıllarca bu bitkileri kullandı ama geçiçi bir çözüm olduğunu söylüyor.çok ilerlediyse bir doktora git.çok çok geçmiş olsun :( bys

Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2007 Saat 21:59
ben ankara'da yıldız kavşağının ordaki aktara gidiorum.ama ulus halinin ordaki sanki daha taze mal getirio gibi geldi bana?zati akköprünün içinede açıldı.papatya almıştım gayet iii çıktı ama pahalı biraz.ulusun fiatları daha uygun ama.sakaryadakinde de acayip çeşit var.iii alış verişler kara..

Mesajı Yazan: diplomalıaktar
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2007 Saat 01:10
At kuyruğu ve sığır kuyruğu ayrı şeylerdir.
O iyi gelen sığır kuyruğu.

Kesin çözüm var ama genelde karışım olarak etkilidir.
İsminde basur kelimesi geçen karışımlar kullanın. Macun şeklindedir.

-------------
Ben bu işe gönlümü verdim :)

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2007 Saat 15:00
bizim ailede kalıtsal olarak var.(umarım çocuklarıma geçmez )ben çok rahatsız olmasam da annem yaklaşık 40 yıldır rahatsız.kanama olmuyor ama kaşıntı , sızlama
ve yanma oluyor.aslında bir hafta on gün vücutta kırgınlık ağrı yapıyor genelinde.ameliyatla tedavi fikri tekrarlama ihtimali yüzünden pek cazip gelmiyor.yediklerimizde dikkat edeceğimiz şeyler yanında dıştan mı sürülüyor bu macun tarzı şeyler?
acı ,asitli kızartma tarzı haricinde nelere dikkat etmek lazım acaba.ilginize teşekkürler.

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2007 Saat 17:47
kara babamın dr u ankarada 1numara süper bi insan.düşün çoğu hastasından para bile almayan mesleğine saygı duyan biri.istersen adını vereyim nasıl olsa sende ankaradasın bi git yaaa

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2007 Saat 19:05
Hayır macun yemeklerden önce bir tatlı kaşığı yenir.

-------------

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2007 Saat 12:44
şimdi macunun adını istesem çok mu şey istemiş olurum?

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2007 Saat 13:32
Tamam bir araştırmasını yapayım size bir kaç isim söyleyeyim

-------------

Mesajı Yazan: kartal000027
Mesaj Tarihi: 18 Mart 2007 Saat 12:52
sevgili kara,maalesef basur bir çok hastalıkta olduğu gibi kalıtsal.Öncelikle bir doktora gidip basor olduğundan emin olmalısın.Çünkü o bölge de aynı özellikleri gösteren bir sürü rahatsızlık var.(fistül,fissür,kanser v.b.)kesin teşhis konduktan sonra zaten doktor ilaç yazar bunun yanında acılı şeylerden uzak durmalısın.kabız olmamaya çalışmalısın.bazı yararlı otlar ve macunlar kullanabilirsen.Ama ilerlemişse ameliyat olman lazımdır.bir çok genel cerrahi uzmanı yağıyor ama maalesef tekrarlama görülebiliyor.bu tür operasyonlardan en başarılısı lazerle ameliyat dedikleri onuda ankara kocatepe caminin karşısında mevlüt topbaş hoca yapıyor.10 dakika sürüyor.

Mesajı Yazan: help
Mesaj Tarihi: 25 Mart 2007 Saat 15:04
bizde bi ot kullandık ama aldığımız kişi adını söylemiyo parada almıyor.Otu 3 çay bardağı su ile 5 dakika kaynatıyoruz sonra 6 gecede içilip bitiyo baş dönmesi ve ağız kuruluğu yapıyo zayıf bünyelilere vermiyo otu. Acaba bir fikri olan varmı bu ot hakkında kullanıp 1 ayda perhiz yapanlar çok memnun.

Mesajı Yazan: green diet
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2007 Saat 09:53
merhabalar, benimde hemoridim vardı, uzunca bir süre ilaç tedavisi vs bir şeyler deneyerek kurtulmaya çalıştım. size tavsiyem lifce zengin gıdalar tüketmeniz, yani bol sebze, ve bazı meyveleri yemeniz...ayrıca idrarın da dengeli tutulması lazım gerekiyor. yani kesinlikle kabızlık ve ishal olmayacak. ben çare olarak şöyle bir yol izliyorum yaklaşık üç yıldır...kanamalı hemoraidim için, bağırsakları normal dengede çalıştıran ve ilerleyen zamanlarda da tedavi eden bir doğal besin var onu kullanıyorum. kanamalarım kesildi, meme de ortadan kayboldu, tabi tamamiyle iyileşmedim ama eskisine göre çok daha rahatım. ağrılarımda kayboldu, düzenli kullanırsan fayda göreceğinden eminim. ayrıntı için sana benim kullandığm besinin site adresini ve ve telefonlarını veriyorum. kesinlikle yanlış bir şey deneyipte mikrop kapacak yada parazite sebep olacak bir şey deneme malum çok hassas bir bölge...faydalı olması dileğiyle acil şifalar
0212 292 60 43-44
yasamSihirli İksir

Mesajı Yazan: lale
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2007 Saat 15:02
Homoroit için bir tedavi yöntemi de benden.
6-7 adet patlıcanın sapını kaynatıyorsunuz. sabah aç karna akşam da yatmadan bir bardak içiyorsunuz. Bir hafta bu tedaviye devam edin hiç bir şeyiniz kalmayacak. Bu arada homoroitin 3 şekilde çıkış nedeni var. 1 Aşırı soğuklar 2) aşırı sıcaklar, 3) Stres
Homoroit hastalarına bu rahatsızlık görülmeye başladığında sıcak suya oturmaları söylenir. Hem de hekimler tarafından. Bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çünkü daha da azdırıyor. (Tıpta kendini yenilemeli değil mi?) Ameliyat olanları da biliyorum. Bu ezberlenmiş yöntemlerin dışında yeni çalışmalar ne yazıki bu alanda yapılmıyor. Aylarca acısını çeken insanlarımız var. Ankara'da Kocatepe Cami'nin orada bir doktor varmış. Bu doktor. 15 dk. da operasyonu bitiriyor ve hastalar hiç bir acı duymadan yürüyerek oradan ayrılıyorlarmış. Sizlere kartınıbulmaya çalışacağım. Zira bunu da bana bu doktordan ameliyat olmuş bir arkadaşım önermiş ve kartını varmişti.
Sevgiler

Mesajı Yazan: sara34
Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 14:52
böğürtlen kökünü kaynatıp sabahları aç karnına bir su bardağı için,hiçbir şeyiniz kalmayacak,ağrı,sızı,kaşıntı,kanama tarihe karışacak

Mesajı Yazan: seçgül
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2007 Saat 02:32
sara ne kadar süre kullanmamız gerekiyor?
ne kadar gıcık bir rahatsızlık anlatamam yedilerimizle çok alakalı biraz dikkat edince hafifliyor ama stres yada iş yoğunluğundan dikkat edilmedii zaman hemen nüksediyor
keşke tamamen kurtulabilsek

Mesajı Yazan: gülse
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2007 Saat 02:50

çok çok geçmiş olsun benım annemde bu hemoraitten müzdaripti yıllar önce amelyat oldu ama cok zor bır amelıyat bunu untmayın.Annemın bağırsağı komple dikişli..lazer falan dıyorlar ondada canının yandıgını soyleyen tanıdıklarım var.hepsı boşş.6 ay kadar cok afedersınz tuvalete cıkamıyorsnz ve sürekli kuşlar gibi bağırıyosnz cok kotu bır rahatsızlık.dedıgnz gıbı yedıklernz cok onemlı. size önerim cok acı ve baharatlı yiyecekleri çok az tüketin.karabiber yameyin.arkadaslar yukarıda bırseyler önermis onları bir deneyin zarar gelmez sonuçta.

Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2007 Saat 01:37
seçgül ben 10 gün kullandım,ben de dış meme vardı,Çok şükür o gün bugündür yok.Anal fissür,yani çatlak için de birebir.
Arkadaşımın 1,5 yaşında bir oğlu var,4-5 günde bir tuvalete çıkıyormuş,tabii kanama oluyormuş ve çocuk feryat figan ediyor.Cerrahiye sevketmişler ve ameliyat denmiş.Ben bir kavanoz böğürtlen kökü suyu verdim.Çocuk olduğu için çay bardağıyla içirmesini söyledim.Bir hafta sonra karşılaştık,kadıncağız bana ne dualar ediyor.Şimdi gayet sağlıklı.Seçgül,ne kadar berbat olduğunu biliyorum.Böğürtlen kökünü dediğim gibi 10 gün kullan,hiçbirşeyin kalmayacak.Ama arada unutmak veya içmemek yok,düzenli kullanmalısın.

Mesajı Yazan: erdoğan
Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2007 Saat 10:45
arkadaşlar herkese geçmiş olsun diliyorum.ben 43 yaşındayım geçmişe dayalı hemoroit basur problemim vardı uzun yıllardırda çekiyorum baharatlı ve kızartma agırlıklı yemekleri yiyemiyorudm çünkü ertesi gün azıyordu ve kanamam oluyordu şimdi ise bir arkadaşın tavisyesi üzerine hemoxin tablet diye bir ürün kullandım çok şükür şimdi baharatlıda yesem kızartmada yesem bir sıkıntım olmuyor.mutlaka kullanın derim incelemeniz için saftabiat adlı interSihirli İksir sitesinde detaylı bilgi var mutlaka okuyun ve kullanın.ürün çok pahalı bir ürün değil piyasada 25 ytl size söylediğim sitede 20 ytl bilginiz olsun.ürün tarım bakanlığı izinli bir ürün öyle uyduruk bir ürün de değil.

Mesajı Yazan: aslanytu
Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2007 Saat 16:21
merhaba arkaaş;
senın önerdiğin tedavi yöntemi gayt iyi görünüyor ancak biraz daha açıklasan. bu böğürtlen kökünü nereden buluruz.DeadDead
ayrıca ne kadar suya nekadar böğürtlen kökü katarak kaynatalım.her sabah ayrı ayrımı kaynatalım yoksa birr mıktar kaynatrak bir kaç gun kullanalımmı?ittikçe yenıden kaynatırız...

şimdiden teşekkür ederim

Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2007 Saat 16:56
Orjinalini yazan: sara34

seçgül ben 10 gün kullandım,ben de dış meme vardı,Çok şükür o gün bugündür yok.Anal fissür,yani çatlak için de birebir.

saracım ben ormanlık bir alana yakın oturuyorum oradan toplasam olurmu?birde miktarı ne kadar olacak su ve böğürtlenin ve sabahmı akşammı aç mı tokmu olacak?benim sorunum anal fissür

Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2007 Saat 22:01
seçgül ormanlık alanda oturuyorsan ne mutlu sana,Tam zamanı arkadaşım,toplayabiliyorsan topla,kökü olacak.Ama aktardan zahmetsizce alıp da kullanabilirsin.Çok pahalı bir şey değil.Kullanmadan önce bütün kökleri su altında yıka,tozu toprağı gitsin.Ben 200 gram kadarı büyük bir tencereye koyup yarım saat kadar kaynattım,vişne suyu renginde bir su oldu.Altını kapatıp ılıklaşmasını bekledim ve ondan sonra büyük kavanozlara doldurup buzdolabına koydum.Hergün aç karnına sabahleyin 1 su bardağı içtim.Başlangıçta 1 su bardağı içtim.Şeker düşürücü özelliği var biraz.Bu nedenle 5 günden sonra miktarını çay bardağı olarak değiştirdim.10 gün sonra yıllar boyu,hayatım boyu süren anal fissür,hemoroid derdim sona ermişti.İstersen sabah -akşam aç karnına bir çay bardağı da içebilirsin.Yan etkisi yok,tam tersine seni inanılmaz çevik yapacak,bütün yorgunluklarının gittiğini anlayacaksın.Ayrıca boğaz ağrısı,bademcik iltihabı,diş ve dişeti iltihapları,romatizma,ülser,gastrit,bağırsak iltihapları ve sayamayacağım kadar çok derde deva oluyor.Kanser olanlara bile tavsiye ediliyor.Amerika da sürekli yenilmesi gerekli yiyecekler grubunda baş sırada yer alıyor.

Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2007 Saat 23:54
sara ben bişey duydum kafam karıştı eşimin babannesi böğürtlen kökü içerek kendini kısırlaştırdığına inanıyor yani bunu içtikten sonra çocuğu olmamış acaba ne derece doğru ben şimdi bebek özlemiyle yanıp tutuşurken kaş yaparken göz çıkarmayayım inanmıyorum ama ya öyleyse demektende kendimi alamıyorum

Mesajı Yazan: akarsu-3
Mesaj Tarihi: 26 Haziran 2007 Saat 02:06
merhaba 11 yıl hemoroid sancısı çeken biriydim çok şükür şimdi iyiyim ben kullandığım ilacın adını vereim sitesi var inceleyin    Birde koca tepedeki doktora hem ağbim hemde komşum ameyilat oldular ama tekrarladı ilacın adı ANTİ sitesine bakın hoşcakalın

Mesaj Tarihi: 26 Haziran 2007 Saat 23:39
seçgül,bebek için de kullananları duydum ama benim duyduğum memnuniyet verici bir sonuçtu.Ben artık bilemiyorum hangisi doğru.Ama 10 günlük bir bardak içmenin kimseye bir zararı olmaz herhalde.Bebek için 40 gün içtiklerini duymuştum.Deneyip denememek sana bağlı.İstersen diğer arkadaşların tavsiye ettiklerini de deneyebilirsin.

Mesaj Tarihi: 26 Haziran 2007 Saat 23:46
aslanytu,böğürtlen kökünü ben 200 gram aldım,hepsini orta boy bir tencereye koydum,yaklaşık 10-12  bardak su alacak şekilde olsun.Yarım saat kaynattım.İki kavanoz,yani iki litre su elde ettim.Vişne rengi gibi koyu bir renk alıyor.Bunu buzdolabında muhafaza ettim.Bitince aktardan alıp kaynatabilirsiniz.Benim suyum bittiğinde ben çoktan iyileşmiştim.Yaklaşık 2 ay oldu,o gün bugündür kabızlık bile çekmedim.

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 00:23
1- Ardıç yağı basur memelerinin üzerine pamukla sürülür.
2- 10 gr şap. 10 gr sarısabır. 10 gr kafur toz halinde temiz gazlı bezle basur üzerine konur.
3- Sarısabır. günlük. narçiçeği. ikikardeşkanı eşit miktarda toz halinde karıştırıp basur üzerine konur.
4- Çöreotu. anason. cevzüttıb eşit miktarda toz haline getirilerek karıştırılır. 15 gr balmumu biraz suyla bir kapta eritilir. Karışıma ilave edilir. Nişastayla hap haline getirilip aç karına içilir.
5- öküz ödü ve kına macun yapılıp basura pamukla konur.
6- Defne çiçeğinin yapraklarım ıhlamur gibi kaynatıp için. Aç karnına günde 3 kez tekrar edin. 15 gün sürdürün. basurunuz geçecektir.

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 13:27
bilgiler için teşekkürler kahtalı

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 21:56
ne demek umarım işe yarar :)

Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2007 Saat 14:53
saracım ben köke başlayalı 6 gün oldu afedersin kabızlık yapıyor ama kanama durdu allaha şükür birde  çok bulantım oluyor acaba bozuldumu kaynatalı 1 hafta oldu ama

Mesaj Tarihi: 23 Temmuz 2007 Saat 19:21
olmaması lazım ama .Yapraklarının kabızlık etkisi var ama kökü ben de kabızlık yapmadı.Bulantı oluyorsa kahvaltıdan sonra iç .Bundan sonra miktarı değiştirelim seçgül.Kahvaltıdan sonra sabahları sadece 1 çay bardağı iç,bu yeterli gelir,her bünye aynı olmuyor,bende de tansiyonda düşme yapıyordu,miktarı çay bardağı olarak  düzeltmiştim.Sakın bundan sonra diğer öğünlerde kullanma.Bozulma soruna gelince,eğer buzdolabında tutuyorsan ve bir çay bardağı alıp hemen buzdolabına kaldırıyorsan sorun yok.

Mesaj Tarihi: 27 Temmuz 2007 Saat 16:03
saracım bulantım kesildi benim tansiyon düşük olduğu için ben miktarı zaten 1 çay bardağı alıyordum ama şöyle bir hata yapıyormuşuma akşamdan buzddolabından 1 bardaka alıp başucuma koyuyordum unutmamak için o da sıcakta bozuldu heralde şuan iyiyim
deneyecek olan arkadaşlar direk dolaptan için ve geri koyun
saracım sağol

Mesajı Yazan: cerenimom
Mesaj Tarihi: 09 Ağutos 2007 Saat 23:05
23 yıldır doğumdan kalma hemeroidim var,1 sene önce lazerle aldırdım,1 ay sonra tekrar çıktı.doktora tekrar gittiğimde söyledim sizde sinirsel kolit varmış tabii ki tekrarlar dedi.bunu almadan önce niye söylemediniz dediğimde söylemiştim deyip yalan söyledi evet doktor hemde bakırköyün göbeğinde ünlü bir doktor.olan parama oldu.
 şimdi ben de bitkisel çözüm arıyorum  yardımcı olabilirseniz denenmiş bir yöntem varsa paylaşırsanız sevinirim.

Mesajı Yazan: sim;)
Mesaj Tarihi: 09 Ağutos 2007 Saat 23:30
cerenımom bı yakınımız boyle bı hastalıgı ıcın bı bıtkı kullanmıstı ıı gelmıstı anlatmıstı uzun uzun. Cok ıı gelmıs hem de ama hatırlamıyorum yarın sorarım aksama yazarım olur mu ıı aksamlar.

Mesaj Tarihi: 09 Ağutos 2007 Saat 23:33
yalnız bu cıcek sadece ılkbaharda bı zamanda acarmıs yanı bulunması bıraz zormus sanırım aktarlardan elde edebılecegın bı sey dıl. bı cıftcı tanıdıgn varsa ıı olur

Mesaj Tarihi: 09 Ağutos 2007 Saat 23:56
23 yıldır doğumdan kalma hemeroidim var,1 sene önce lazerle aldırdım,1 ay sonra tekrar çıktı.doktora tekrar gittiğimde söyledim sizde sinirsel kolit varmış tabii ki tekrarlar dedi.bunu almadan önce niye söylemediniz dediğimde söylemiştim deyip yalan söyledi evet doktor hemde bakırköyün göbeğinde ünlü bir doktor.olan parama oldu.
 şimdi ben de bitkisel çözüm arıyorum  yardımcı olabilirseniz denenmiş bir yöntem varsa paylaşırsanız sevinirim.

Mesaj Tarihi: 10 Ağutos 2007 Saat 17:31
özür dilerim mailim 2 defa çıkmış.mesaj gitmekte zorlanıyordu 2 defa basmışım sanırım.
si
m ilgin için teşekkürler.çiçeğin adını öğrenirsen sevinirim.
herkesin kandilini kutluyorum

Mesaj Tarihi: 10 Ağutos 2007 Saat 19:31
buugn o bayanla konustum bıtkı hakkında. adını unutmus ogrenıcek ancak ben 10 gun sonra sana bıldırebılırım.belkı bılıyorsundur darı seklındeymıs meyveymıs yanı cıcek deılmıs ve sadece hıdırellezde ekılırmıs.
Nese onu 250 gr bal ıle karıstırcaksın ve sonra gunes gormeyen bı yerde 41 gun saklıcaksın sonra her gun bı kasık yıceksın. cok ıı gelıyormus. sanırım aktarlarda da olabılırmıs bı sorsun dedı benım konustugum bayan. Sen mutlaka bı ara buraya bak ben yazıcam. Iı gunler senın de kandılın mubarek olsun

Mesajı Yazan: tab_alt_20
Mesaj Tarihi: 23 Ağutos 2007 Saat 12:49

İyi gunler

hemoroid için birde demir diken isimli bir bitki var onu deneyin isterseniz.

demir dikeni, toz haline getirip demleyip içiniz.bu içerden tedavi içindir.2 veya 3 hafta kullanın.eğer faydasını gormesseniz tekrar  siteye yazın.birde dışardan tedavi için bi formul var onu önerebilirim size.diğer ismi demir pıtrak olarakda biliorum.

((((((yanlışım varsa düzeltin)))))))
                :)):):))) yok kii

Mesaj Tarihi: 24 Ağutos 2007 Saat 14:55
cerenımom bıtkının adını ogrendım cenn et narı.. Iı gunler

Mesajı Yazan: GreatAnatolian
Mesaj Tarihi: 22 Kasım 2007 Saat 10:30
selamlar. sara34 senin secil icin yaptigin tavsiyelere uymaya calisicam ve bogurtlen kokunu deniyecegim. insallah sifa bulurum. Herkeze saglikli gunler...Smile

Mesaj Tarihi: 22 Kasım 2007 Saat 11:24
great anatolian,şunu da deneyebilirsin: 1 paket kısa mahmut,1 paket sığır dili otu
iki bitkiden birer çay kaşığı alıp,1 su bardağı kaynamış suyun içerisinde 5 dakika demlendirip içilecek.Günde 3 defa içilecek.İki günde bile hemen etkisini gösteriyormuş.
Başka bir tarif daha: Burçak otunu aktara çektirip az az yenilmeliymiş.% 100 çözüm diye okumuştum başka bir sitede.
Vitamin B6 kullanımının çok büyük faydası oluyormuş.
Patlıcanın baş kısmındaki yeşil bölümü fırında kurutup,mikserde toz haline getirip bir gazlı bez yardımıyla hemoroit olan kısma uygularsan veya daha iç kısımdaysa fitil halinde uygulanınca geçiriyormuş.
Patlıcanı kaynatıp suyunu içmekte faydalıymış ama tozu ondan daha etkiliymiş.
Hepsinden önemlisi posalı gıdalar yemek ve bol su tüketmek en doğru olanı.Hergün mutlaka kayısı,ceviz,incir,fındık gibi şeylerden az az tüket.Çok faydasını göreceksin.
Bunları dene,bana sonucunu bildirirsen sevinirim.Bu arada hemoroit üzerine hindistan cevizi yağı uygulamak ya da sıvı E vitamini uygulamak da rahatlatıyormuş.Bunu da yabancı bir siteden öğrenmiştim.

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2007 Saat 16:25
sara34@merhaba.Yanitladigin icin cok tesekkurler.Biraz uzun olucak ama anlatayim.
Ben yurtdisinda ogrenciyim.Yaklamik 5 6 ay oncesine kadar birseyim yoktu.Ve bu zaman zarfi icinde hemeroid meydana geldi.Tam sebebi  nedir bilemiyorum.Stres olabilir,vede yemek kulturum degisti,cok uzun zamandan beri sadece sandvic ekmek,mayonez filan atistirip gecistirdim,(hala da oyle). Mesgulum ve yemek hazirlamaya vaktim yok.Aylardir afedersin kabizligim var.Baslarda sadece kasinti vardi,sonra zamanla islaklik hissi olusmaya
basladi,ve artik neredeyse her wc ye cikisimda kan geliyo.Yani ilerledi.Burada okudum bazi arkadaslar ic yada dis memeden filan bahsetmis,cok sukur bende oyle bisey yok(yada ben hissetmiyorum).Agrimda yok,sadece wc de canim yaniyo,ve kan geliyo.
Acikcasi yinede korkmaya basladim,cunku ilerleme ihtimali var.Yaklamik bir hafta once
nette arastirma yaparken tesadufen senin ve secgul un forumdaki yazismalariniza rastladim.(Bogurtlen koku hakkinda). Senin yazdiklarin icime umut oldu ve hemen secgul ile yazismalarinizi yazicidan print ettim. En yakin zamanda Turkiye'yi arayip 200gr kadar bogurtlen koku gondermelerini isticem.Yalniz kafama takilan bi soru oldu,
secgul un son mesajlarindan birinde "Afedersin kabizlik basladi"diye yazmis. Ben zaten aylardir kabizlk cekiyorum,birde daha fazla kabiz olur muyum acaba diye aklima gelmiyo
deil????  Ne dersin?  Bu arada trevdeki buzdolabim su anda yok, ama hava soguk,yani secgulun yazdigi gibi kaynattigim bogurtlen koku bozulmaz diye dusunuyorum,sonucta kis mevsimindeyiz.Dedigim gibi yazismalarinizi print ettim ve en kisa zamanda Turkiyeden
bogurtlen koku yollatip basliyacagim icmeye insallah. sara34 ,iletisimimizi koparmayalim,
buradan sana sonucu ve sureci bildiricem. Insallah iyi gelir.
Bu arada secgul un son durumu nasil,yani bogurtlen koku ise yaradi mi acaba???

Basarilar.cok tesekkurler.

Mesajı Yazan: rose_moon
Mesaj Tarihi: 13 Ekim 2008 Saat 14:09
merhaba sera bogürtlen kokunu bende denemek iştıyorm ama kabızlık yapmaz insallah ya zaten öyle bır sorunum da VAR YARDIMCI OLURSAN buyuk sevaba gireceksin simdiden tesekkürler

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2008 Saat 10:58
seracım hemen aldım bogürtlen kokünü dedigin gibi kaynattım insallah bana da yarar ama cok kotü bi tadı var icemiyorm ya sımdıden tesekkürler paylastıgın icin

Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2008 Saat 08:31
sara34 ALLAH SENDEN RAZI OLSUN bu kadar büyük etki beklemiyodum acıkcası artık tanıdıgım herkese ulastıracagım herkes kurtulsun öncelikle bu siteyi tabi herkesin emegine saglıkClap

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2008 Saat 07:07
Selam millet, merhaba sara34!
Uzun zamandir yazamamistim. Benim hemoroid sorunum gecti diyebilirim.
Sara34,senin tavsiye ettigin bogurtlen koklerini gecen yaz,turkiyeden gonderttim bizimkilere.Suanda evde var yani,ama icmeye gerek kalmadan kendiliginden zamanla azaldi hemoroidim. Sanirim bendeki sorun stress ve beslenme bozuklugundan kaynakliydi.
Bazen cok sert,eskisi gibi olmasada(cok sukur) yinede kabizlik cekiyorum,ama eskisi gibi deil. Yine de bir ara kokleri kaynatim icmeyi dusunuyorum,bitkiden,dogaldan zarar gelmez sanirim,aksine faydasi olur. Neyse,herkeze gecmis olsun diyorum ve acil sifalar.
Tavsiyelerin icin thanks alot sara34cum:)
Uzaklardan selamlar tum Turkiye'me...

Mesaj Tarihi: 26 Ekim 2008 Saat 01:27
bir de ben geçirebilseydim.
böğürtlen kökü, patlıcan hiçbiri geçirmedi
şimdi ibrahim saraçoğlu!nun dediği dereotunu günde 3defa 1 er tutam yemeklerden 15 dak.önce yiyorum.
bakalım ne olacak.neticeden haber veririm.

Mesaj Tarihi: 27 Ekim 2008 Saat 22:48
geçmiş olsun arkadaşlar..birde sarı kantaron yağını dışardan uygulamak iyi geliyormuş.hamilelik döneminde arkadaşım olmuştuda bunu denemişti iyi gelmiş...

Mesajı Yazan: emelly
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2008 Saat 02:32
Orjinalini yazan: cerenimom

bir de ben geçirebilseydim.
böğürtlen kökü, patlıcan hiçbiri geçirmedi
şimdi ibrahim saraçoğlu!nun dediği dereotunu günde 3defa 1 er tutam yemeklerden 15 dak.önce yiyorum.
bakalım ne olacak.neticeden haber veririm.

hemoroidinizin ne düzeyde olduğunu sorabilirmiyim ,ona göre size yardımcı olayım.
Hemoroid nedir?
Hemoroidal doku damar yumağı (anjiyo kavernöz) yapısında olan ve anüsün çıkışında yastıkçık görevi gören bir dokudur. İç ve dış hemoroid olarak ikiye ayrılır. Anüsün ciltten kalınbarsak hücrelerine geçiş bölgesinde dişli çizgi olarak adlandırılan çizginin üst kısmında olanlara iç hemoroid, alt kısmında olanlara dış hemoroid denir.
Hemoroidal hastalık 4 derecede incelenir. 1. derecede hemoroidal doku büyümüştür. Özellikle sert dışkı sonrasında kanama görülür, fakat sarkma yoktur. 2. derecede büyümüş olan hemoroidal doku kanama ile birlikte özellikle tuvalet sırasında şişer, aşağıya sarkar, tuvalet sonrası kendiliğinden normale döner. 3. evreye gelmiş hemoroidal hastalıkta sarkan hemoroidlerin normal pozisyona gelmesi için elle itilmesi gerekir. 4. evrede ise sarkmış olan hemoroidler elle de normal pozisyona getirilemez ve acil operasyon gerektirir

Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2008 Saat 09:20
emelly 2.sayfada anlatmıştım.

Mesajı Yazan: emelly
Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2008 Saat 01:50
özür dilerim cerenimom yazınızı şimdi okudum. hemoroidler tekrarlanabilir ameliyatda kesin bir çözüm olmaz ama ameliyat sonrası beslenmenize dikkat ederseniz ,kabız kalmazsanız tekrarlama süresi uzar.baharatlı yiyeceklerden uzak kalmak gerekir.
cadıfındığı yaprağı ve kabuğu, papatya çiçeği. birde bunları deneyin faydasını göreceksiniz.
Kepeli ekmek, yulaf ezmesi, keten, susam, sebze ve meyve (meyveyi kabuğu ile yemek gerekir,Beyaz ekmek, çikolata, hamurlu yiyecekler, siyah çay ve kahveden uzak durulmalıdır,Hafif spor veya düzenli yürüyüşler yapılmalı,Müshil yapıcı ilaçlar mahsurludur, çünkü mineral kayıbına sebep olur ve basuru dahada kötüleştirir

Mesaj Tarihi: 04 Kasım 2008 Saat 19:23
emelly teşekkürler.beslenmemem dikkat ediyırum.baharat zaten kullanmam.dereotu gerçekten iyi geldi.yok etmiyor ama kabız olmuyorum en azından
siyah çaydan uzak duracaksam öleyim daha iyi.

Mesajı Yazan: sayuri
Mesaj Tarihi: 05 Kasım 2008 Saat 16:27
acıkavun kökünü,sigara filitresi hacminde yutabileceğiniz kadar ufalayarak su ile yutun (tok karına)12 saat te etkisini göreceksiniz..
  biliyorsunuz basur un çok çeşidi var bunun için genelleme yapmıyorum ama göreceksiniz özellikle kanlı basurdan muzderip olanlar kesinlikle ortadan kalktığını görecek..fayda görenler mutlaka buradan paylaşsın ki..diğer insanlarda faydalansın

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 08:44

ya sara34 bu bögürtlen kökü 1 kerelik mi yıne tekrarlıyor benim anlamadım basta cok işe yaradı

-------------
Hayat sen ne tatlıymıssın meger

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 23:16
rosee..sara34 arkadaşım hazirandan beri forumu ziyaret etmiyor..ama eminim geldiğinde sana yardımcı olacaktır..veeee..bu hastalık tekrarlayan birşey..ameliyat olsanda tekrarlama olasılığı varmış.sen yaptığın kürüne devam et.biraz kullan ara ver ki vücudun dinlensin...tamamen geçtiğine emin olduğunda dahi kesme...koruma programı yap..geçmiş olsun...

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2008 Saat 08:55
çok iyi gelmişti ya anlatamam ama sonra yine aynı oldu bi de bende bagırsak tembelligi de var sanırım yediklerime çok dikkat etsemde bagırsaklarım zor calışıyo ya tesekkürler kahtalı

-------------

Mesaj Tarihi: 18 Kasım 2008 Saat 17:00
canım rica ederim..bol bol su iç...sana iyi gelen bu kürede devam et.sporda bağırsak tembelliğine iyi geliyor:gaza, tembelliğe birebir..arada yürüyüşte yap..dışardan da sarı kantaron yağını uygulayabilirsin..geçmiş olsun sevgiler..

Mesajı Yazan: adventure
Mesaj Tarihi: 20 Kasım 2008 Saat 14:08
herkese slmlar... abi iyiki şu forumlar var utancımızdan doktora gidemioruz, yemişim tıpta utanma olmaz diyeni :) bende de anal fissür var yanlızca tuvalette kanama ve acı oluyor sonrası dewam etmior ama her seferinde aynı durum ve o tuvalette çektiğimi ben bilirim.. askere gitmeden önce 20 günüm var.. ve 6 ay orda olacam aranızda bu durumu uzun süredir yaşayan ve denediği bir tedavi modeli işe yarayan arkadaşlar varsa bu konuda beni bilgilendirirlerse çok sevinirim
P.S : Acele olursa daha çok sevinirim =)

Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2008 Saat 08:35
arakadasım bende de aynı problemler var forumda bir arkadasın önerisi bögürtlen kökü anal fissüre de iyi geliyomus ben  denedim 5 gün içinde kanamayı fln kesti hemen çok iyi geldi sende bir dene zarar gelmez 200 gr bögürtlen kökünü iyice yıkadım  10 11 bardak suda kaynattım sonra tül gibi bişeyden süzdüm hani toz fln kalmasın die soguyunca bir siseye aldım hemen dolaba koydum her sabah 1 su bardagı içtim ac karna ama hemen dolaba koy bozulma ihtimali varmış

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2008 Saat 15:36
rose_moon pazartesi günü alıp deniycm böğürtlen kökünü denemekten zarar gelmez... umarım işe yarar hayır duamı alırsın :)senin tamamen geçtimi? İbrahim Saraçoğlu'nu biliomusun? o basur için dereotu önermiş pazartesi onuda alacam gerçi bizim hastalık basur deil ama olsun zarar gelmez denemekten bide Ahmet Maranki varmış her sabah kadın programlarına çıkıormuş oda bişi önermiş ama yine basur için..

Mesaj Tarihi: 22 Kasım 2008 Saat 08:29
bende basur da var valla çok ii geldi ama simdi tekrarlıo bende bana öneren arkadası arıyorum soracagım onun tamamen gecmiş mi acaba sürekli içecekmiyiz böyle anlamadım ama cok dua ettim ona valla ii gelmişti ama hiç içmemezlik yapma her sabah mutlaka iç zararı yok zaten ama tadı çok kötüSmile

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Kasım 2008 Saat 11:23
tekrarlaması kötü.. demek ki kökten bi çözüm getirmiyor ama olsun artık askere gidene kadar denicem orada böle şeyler kullanamam... ben pzrtsi başlicam denemeye sonuçları bildiririm

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 21:52
arkadaşlar google dan SÜZME NET diye girin,orada hemeroidin tedavisi diye bir yazı var.patlıcan ile yapılan.
ben yapmıştım geçmemişti ama perhiz yapmamışım ondandır.
burdaki tarife göre deniycem.sizde bakın.

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 22:09
cerenimom bende 6 gün önce kanama oldu tuvalette 3 gün sürdü... 3 gün önce incir+kayısı+dereotuna başladım ve hemen kesti ama bugün tekrar kanama oldu bende bi cesaret doktora gittim bana sende iç basur var dedi ve ilaç yazdı ilaçları yarın alacam bana ameliyat gerekmez sana dedi.. ayrıca hemen deil ama bi ara kolonoskopi yaptır dedi ama onu yaptırmayı hiç düşünmüorum

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 22:11
ayrıca ben incir, kayısı ve dereotuna dewam ediorum faqydasını göreceğime inanıorum çünkü akşam eskiye göre çok çok daha iyidim, ayrıca yarın ilaçlarada başlicam 4-5 tane ilaç yazmış yazdığı okunmuor o yüzden yazamıorum

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2008 Saat 22:19
adventure ameliyat olma ama kolonoskopi ni muhakkak yaptır,basur olduğundan emin ol.allah korusun başka şey olmasın.

Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2008 Saat 00:15
cerenimom kolonoskopi nin nasıl yapıldığını netten okuyunca daha sayfayı bitirmeden kapadım... çok haklısın aslında tam emin olmak gerekior ama işte mr a grmek gibi deil ki..

Mesajı Yazan: orhanbolu
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2008 Saat 01:43
Orjinalini yazan: sara34

great anatolian,şunu da deneyebilirsin: 1 paket kısa mahmut,1 paket sığır dili otu
iki bitkiden birer çay kaşığı alıp,1 su bardağı kaynamış suyun içerisinde 5 dakika demlendirip içilecek.Günde 3 defa içilecek.İki günde bile hemen etkisini gösteriyormuş.
Başka bir tarif daha: Burçak otunu aktara çektirip az az yenilmeliymiş.% 100 çözüm diye okumuştum başka bir sitede.
Vitamin B6 kullanımının çok büyük faydası oluyormuş.
Patlıcanın baş kısmındaki yeşil bölümü fırında kurutup,mikserde toz haline getirip bir gazlı bez yardımıyla hemoroit olan kısma uygularsan veya daha iç kısımdaysa fitil halinde uygulanınca geçiriyormuş.
Patlıcanı kaynatıp suyunu içmekte faydalıymış ama tozu ondan daha etkiliymiş.
Hepsinden önemlisi posalı gıdalar yemek ve bol su tüketmek en doğru olanı.Hergün mutlaka kayısı,ceviz,incir,fındık gibi şeylerden az az tüket.Çok faydasını göreceksin.
Bunları dene,bana sonucunu bildirirsen sevinirim.Bu arada hemoroit üzerine hindistan cevizi yağı uygulamak ya da sıvı E vitamini uygulamak da rahatlatıyormuş.Bunu da yabancı bir siteden öğrenmiştim.

Mesajı Yazan: orhanbolu
Mesaj Tarihi: 04 Aralık 2008 Saat 02:31
Bende de var. Böyle bir dert.Fissur diye. Dişarda iğne gözü gibi delik var. Soğukda durmakta,acılı yemek, taze domates,biber, turşu azdırıyo. doktor demli çay içme dedi.Bunlara uyuyorum. İnternette biryerde okudum peynir ve yaş soğan yeme diyo. Onuda yemiyorum. yeterki bu dertten kurtulayım.  Fazla ağır kaldırmadan hemen kanama yapıyor. Stres midemi ağrıtıyor sonra hemoroidim azıyor. Velhasıl ameliyat dediler. Oda tekrarlayabilir diyolar. Ameliyattan memnun olanlar varmış.Hala ara sıra tekrar ediyor. Fissurda temizliğe önem veriyorum. kanama olunca. Dezenfekte edici kavverengi bir sıvı var. Ameliyat sonrası yarayı temizlemek için kullanıyorlar. Dezenfektan. onlarla hafifce temizliyom Doktor 5 gün   hametan ve trosyd %1 diye merhemleri nohut kadar karıştırıp sür geçmesse ameliyat dedi. süyorum.Birden bir müddet kayboluyor. biir müddet sonra tekrar nüksediyor. Ama Dr. Whiteclear adlı krem çok  açıtıyor , yakıyor ama ama bir kere acıtıyo. hemoroidi hemen azaltıyor yok olur gibi oluyor. Ama etkili.  Etkili Ama  çaresini bulamadım Tam geçmedi. Perhize dikkat edilmez se tekrar başlıyor.Ama kesin Kabız olmamak lazım. Fakat şu böğürtlen bizim buralarda çok olur onun kökü aklıma yattı. Onu denicem İnşallah şifa bulurum. 

Mesajı Yazan: asabii
Mesaj Tarihi: 02 Şubat 2009 Saat 00:16
Bende 3 sene önce  lazerle hemoroit ameliyetı geçirdim.arasıra kanamalarım oluyodu fakat ağrı sızı olmamıştı şimdilerde yeniden nüks etti ve ağrılarım başladı.Crykolayca dr a gidilecek bi bölge deil evde kendi kendime bazı şeyler yapmayaçalışıyorum..tekrar operasyon geçirmek istemiyorum Cry böğürtlen kökünü yarın deniyecem inş faydalı olur.tşk bilgi veren herkeze ve hastalığı çeken herkeze Allah acil şifa versin...

Mesajı Yazan: herb_fairy
Mesaj Tarihi: 02 Şubat 2009 Saat 01:01
    arkadaslar bu dertten muzdarip herkese acil sifalar dilerim.bogurtlen koku hakkinda yakin zamanda kiymetli bir kitapta okudum,ishale karsi kullanilirmis.yani duz mantik dusununce kabizlik yapici ozelligi var diye dusundum.aman dikkatli olun,gerci daha once bogurtlen koku kullananlar olmustu sitede,oyle hatilriyorum,onlardan boyle mikayet gelmemisti ama yine de dikkatli olun.bendeki kitaplarin hicbirinde bogurtlen koku basur icin gecmiyor.size baska terkipler veriyorum.ozellikle kara helile ile olani oneririm.yani tek basina hazirlanip toz halinde yutulan,bu sekilde almakta gucluk cekenler macun kivamina gelinceye kadar balla karistirip alsin.

acil sifalar.

1. tarif
Dahili mayasıl otu, asma yaprağı, atkestanesi kabuğu, selvi kozası, sığır kuyruğu yaprağı, mürver çiçeği ve ebegümeci.
Otların tamamı veya ayrı ayrı kaynatılıp aç karnına 1-2 bardak ve sıcak olarak suyu içilir.
2. tarif
Çekem otu, kaynatılıp suyu içilir. Lapası basurun üzerine konur.
3. tarif
100 gr. at kestanesi kurutulup, dövülerek toz haline getirilir
100 gr. pelit kozası
1 kg. bal ile karıştırılıp aç karnına 1-2 yemek kaşığı yenir.
4. tarif
100 gr. pırasa tohumu
100 gr. üzerlik tohumu
1 kg. bala karıştırılıp aç karnına üç öğün, 1-2 yemek kaşığı yenir.
5. tarif
Kara halile dövülüp toz haline getirilip aç karnına 1 tatlı kaşığı yutulur.
6. tarif
100 gr. zulunba kökü
100 gr yahudi baklası
100 gr. karahalile 1.5 kg bala karıştırılarak 3 öğün, 1 yemek kaşığı yenir.
7. tarif
Tuğla kızdırılıp tenekenin içine konur, üzerine sirke döküp buharına oturulur. (sabah-akşam).

Mesajı Yazan: asabii
Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2009 Saat 19:05
s.a arkadaşlar çok mutluyum Allah ıma şükürler olsun ben bu dertten kurtuldum.ama böğürtlen kökünden hiç bi fayda göremedm aksine kabzlık yaptıı,kantoron yağı diye aktarlardan bulabilceğiniz bi krem var fissürü olanlara şiddetele tavsiye ediyorum.muhteşem bi krem ama her tuvalet ihityacından sonra sıcak su oturma olayını yapmnz gerekiyo vede bu kremi her defasında sürmenz..ayrıca keten tohumu(çekilmiş)bala karıştırp her sabah ve akşam yatmadan bi bardak sıcak süte 2 tatlı kaşığı katıp için barsaklar için çok ii geliyo..herkeze çok büyük geçmiş olsun Allah acil bol şifalar versinn... (kuru kayısı yemeyide unutmayınn...)

Mesajı Yazan: omerdx
Mesaj Tarihi: 25 Ekim 2011 Saat 01:24

Arkadaşlar bu linkte - hemoroid tedavisi bitkisel ,hemoroid - - basur 
tedavisi nin bitkisel olarak tedavisi anlatılmış. Bakmanızı öneririm

Mesajı Yazan: omerdx
Mesaj Tarihi: 25 Ekim 2011 Saat 01:57
Arkadaşlar bu linkte - hemoroid tedavisi bitkisel ,hemoroid - - basur 
tedavisi nin bitkisel olarak tedavisi anlatılmış. Bakmanızı öneririm

Mesajı Yazan: çareniz bende
Mesaj Tarihi: 25 Ekim 2011 Saat 22:06
basurun tek çözümü at kestanesi tam mvsimi şimdi sadee 1 adet küçük parçalar halinde yutmanız yeterli inanın bu muizeye şahit olun allah şifa versin 

Sayfayı Yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2010 Web Wiz - http://www.webwizguide.com