Sayfayı Yazdır | Close Window

CİLT BEYAZLATMA&BEYAZLATICI KREMLER

Nereden Yazdırıldığı: :: SİHİRLİ İKSİR - BİTKİLERLE TEDAVİ YÖNTEMLERİ ::
Kategori: Sorununuzu burada Paylaşalım
Forum Adı: Ne tür bir rahatsızlığınız var?
Forum Tanımlaması: Bu bölümde sizlere alternatif tıb uzmanları yol göstercektir.
URL: http://www.sihirliiksir.com/forum/forum_posts.asp?TID=396
Tarih: 17 Eylül 2014 Saat 16:26
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 9.67 - http://www.webwizforums.com

Konu: CİLT BEYAZLATMA&BEYAZLATICI KREMLER
Mesajı Yazan: Leydii
Konu: CİLT BEYAZLATMA&BEYAZLATICI KREMLER
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2007 Saat 21:56
DİPLOMALI AKTAR
CİLT BEYAZLATMAK  için bir öneriniz olabilir mi acaba? beyaza kaçan kumral bir tenim var, ( herhangi bir koyuluk, renk uyumsuzluğu ya da cilt problemimi yok ,renk açısından) sadece daha beyaz olması için. BEYAZ KİL duydum beyazlatırmış diye, bu gün bir aktara sordum ; beyaz kil yok- olmaz, gri renktedir kil dedi, başka da çeşiti yok dedi. acaba doğru mu? ki aldım gri renkteki kilden, acaba BEYAZLATMAYA FAYDASI OLUR MU? şimdiden teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sessiz
Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2007 Saat 21:36
Leydii ben bir yöntem duymuştum ama ne kadar etkili bilemiyorum kullanmadım..bunu tv de bir bayan önermişti.. limon suyunu cildine sürüyorsun kurumadan üzerine talk pudra sürüyorsun ve bir süre bekletiyorsun.. bu yöntemin cildin rengini açacağı söyleniyor..

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2007 Saat 22:09
teşekkür ederim. denemekde yarar var. limon sürerim hep zaten, bu defa da  üzerinede pudrayı eklerim:)

Mesajı Yazan: sessiz
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2007 Saat 18:30
Leydii denedikten sonra sonuçlarını bizlerle paylaşırsan sevinirim..

Mesajı Yazan: katre
Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2007 Saat 17:01
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.çok güzel paylaşımlar var olduğunu görünce dayanamadım.çok güzel bir forum burası.özellikle kyy kullananların sonucunu merakla bekliyorum:)) limon suyunu yüze sürmek cilde zarar vermezmi arkadaşlar.yüzün derisi diğer yerlere nazaran daha hassas sonuçta.zarar vermeyelim

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 00:07
katre
HOŞGELDİN aramıza
gerçekten buradaki bütün arkadaşlarımız çok paylaşımcı ve duyarlılar.
limon a gelince; çok fazla bekletilmediği sürece yüz de tahriş yapmıyor. ( kendi adıma) bilakis vitamin:)) " tüy dökücüler" bölümünde limonla ilgili   iletiler var okursun .

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 08:31
hoşbulduk leydii :) o halde bende deniyeyim şu limonu bakalım. tüy dökücüler bölümünün sürekli takipçisiyim.teşekkürler canım

Mesajı Yazan: panzehır
Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 11:59
merhaba leydii
eğer kullandıysan limonla pudranın bi etkisi oldumu?
birde ne kadar doğru bilmiyorum ama adı RIVAGE olan bi beyazlatma losyonu varmış
tamamen bitkiselmiş.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:14
merhaba panzehir
henüz limon ve pudra önerisini uygulamadım. zaten bir kerede sonuç olmaz, haftanın 3-4 günü uygulamak gerekir diye düşünüyorum böyle yöntemleri.
YOĞURT MASKESİ de beyazlık veriyor bu hafta sürdüm birkaç kez, sürekli kullanılırsa belirli bir yöntem  ,zaman içerisinde işe yarar ancak.
bir de PİRİNÇİ kaynatıyorum, soğuyunca suyunu küçük bir  şişeye alıyorum, onunla yıkıyorum yüzümü. Claudio Schiffer,  uyguluyormuş PİRİNÇ suyunu yüzüne BEYAZLIK için.
SALATALIK SUYU 2 KAŞIK VE LİMON 2 KAŞIK , bir de bunu duydum ama uygulamadım.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:18
aklınızda olsun, ALİX AVİEN'in beyazlatıcı maskesi varmış, haftada 2 kez uyuglanıyormuş, bu maskeyi alacağım, bakalım nasıl olacak?

dediğin gibi RİVAGE'yi ben de duydum, sitesine baktım ama, herhangi bir satış noktasını bulamadım bir türlü, yoksa onu da alırım. benim de aklıma yattı, bitkisel dediğin gibi.
bir de FAİR- LOVELY kremi varmış, ama onun da Türkiye de satıldığı bir nokta bulamadım.araştırıyorum.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:21
Beyazlatıcı krem-losyon vs.. en iyileri Japonyada ve japon markalı ürünlerde. japon kadınları beyazlık hastası, hayalet gibi geziniyor kadınlar:)))) dünyanın bir çok ülkesinde heleki Japonya da, beyazlık asaletin simgesi, o yüzden en büyük pazar japonyada:))
japon ürünleri satan bir yer yokmudur koskoca istanbulda ya:))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:25

ooooo çok iyi

bende bu dediklerini yapıcam ve araştırcam gelişmeleri yazarım.
teşekkürler leydii.Clap

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:34

bir de özelikle ,yaz mevsimindeyiz 45-50 koruma faktörlü koruyucu sürmeden dışarı çıkmıyorum ben. bu da çok önemli. SEBAMEDin 45 98%  bebekler için olanını kullanıyorum.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:39
tamam:) panzehir
aslında bu tarz ürünler, hele ki yurt dışında o kadar yaygın ki bizde yok malesef, olanları da  çok pahallıdır emiğnim. bir kız arkadaşım benim 5 katım beyaz bembeyaz yahu:)) hala da daha nasıl ceset gibi olurum diye uğraşıyor:)))))))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:40

leydi peki pirinç suyu işe yaradımı sende hergünmü yapıyorsun uygulama şeklini ve pirinci kaynatma süresi hakkında biraz daha bilgi versen.sağol:)

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:55
fair lovely  baya da ucuzmuş 8 YTL..şaşırdım valla

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:56
katrecim

gece bir çay bardağı pirinçi iyice kaynattım prinçler şişene kadar:)) sabahta suyunu süzdüm şişeye döktüm, 2 gün içinde 4-5 kere yıkadım yüzümü . ama dediğim gibi bu birden olacak bir şey değil, sürekli  kullanmak lazım. bunun yanında da beyazlatıcı bir krem olursa çok daha iyi olur. ben şimdi RİVAGE ye mail göndermeye çalışıyorum, bir türlü gitmiyor, istanbulda satış noktası var mı ve fiyatı nedir diye. siz de bir denesenize yahu:(( google den RİVAGE yi aratın, resmi sitesi çıkıyor. bir deneyin.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:56
Whitening düoPack, Luminous Bu ürün de var beyazlatıcılar arasında

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 14:58
ama işte satışı yok Türkiye de,(ben bulamadım yani) fair lovelynin, uyanığın biri kullanmış tüpünden sonra da 8 ytlye satmaya kalkmış:)) bu kremin tvlerde çok reklamıda olmuş(yurtdışında), esmer kadınları aşşaladığı düşüncesi ile kadın öregütleri tarafından  reklamları durdurulmuş:))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:03
tamam leydicim bende mail göndereyim rivageye satış noktaları nerelerde diye.narlıdere/izmir diye bir adres verilmişti sitesinde.gördünmü sen onu leydi?

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:07
dayanamadım vallahi:))email falan uğraşmadan direk alo yaptım:))RİVAGE ye, İstanbulda satış yeri varmış,ama tlfdaki bayan, Sevinç hanım la görüşürseniz bilgilendiri kendisi pazartesi gelecek dedi. listesinden de rica ettim fiyatlata baktı;
kremi:    58 ytl + KDV
losyonu: 67 ytl + KDV 
bence çok iyi fiyatlar hani öyle aşşıırıı pahallı değil. ben ist deki yerini öğrenir öğrenmez UÇARAK GİDER ALIRIM:))))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:12
aa çok iyi leydi peki acaba ikisini birdenmi kullanmamız gerekecek.hem krem hem losyon yani.sen pazartesi görüşünce bizide bilgilendirirsin artık.gerçi ben istanbuldada değilim aba bakalım bi şekilde temin etmeye çalışırım artık naapalım.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:16
madem ist de değilsin kargo ile de isteyebilirsin, hem ikisini bir arada kullanmak gerekmez, losyon daha ince kıvamlıdır ,losyonlar genel de vücutta kullanılır, ben özellikle ayrı ayrı sordum fiyatlarını. ben alınca KREMini alırım sadece. hangi ildesin yaz da, sorarım bulunduğun ilde var mı satış noktası diye,yazarım sana ben. AK-PAK olalım:)))))))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:21
ben urfadayım leydicim çok sağol yaa canım

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:29
1 tatlı kaşığı lanolin ile 1 çorba kaşığı vazelini benmari usulü eritin. İçine 1 çorba portakal suyu, 1 tatlı kaşığı taze elma suyu, 1 çorba kaşığı beyaz kili ekleyin. Karışımı bir cam şişede, soğuk yerde saklayın.Evde olduğunuz zamanlarda bu karışımı yüzünüze sürün. Kalabildiği kadar kalsın. Sonra da yıkayın. Haftada 3 gün uygulayın. Dışarı çıkarken en az 20 koruma faktörlü bir krem kullanın. suna dumankayanın cildi beyazlatmak için bitkisel formülü arkadaşlar.

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:31

ne demek ya:)) amaç paylaşmak katre

tamam ben sorarım Urfa da var mı alabileceğin bir yer diye, daha da yoksa kargo ile istersin. hoşcakal

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:33
çok sağol leydicim.allah güzel gönlüne göre versin.hoşçakal canım

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:36
ben de okudum o formulü,ama hiç uğraşamam,bir süre sonra bozulur o karışım. kremi alınca istediğim anda sürerim ,bozulma tehlikesi yok:) hem ben kil de aldım,unuttum söylemeyi:) beyaz kil aradım tırım tırım , yok dediler beyazı. gri renkte yeşilimtrak gibi kil aldım. 2 ytl  bedava yani,çok da faydalıymış kil maskesi aklınızda oslun.aktardan aldım

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:40
bende lanolin diye birşey bulamadım sormadığım aktar kalmadı.bana o da ne diye bakıyorlar.kil bendede var ama dediğin gibi beyaz değil grimsi bir renkte

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:41

ya  ben istanbuldayım alıcağın yeri örenince bende bilim

hemen alırım.leydii
ya süpersiniz teşekkürler :)))

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2007 Saat 15:52
ben bu işe baş koydum valla alıx avıeninde maskesini alcam oda pahalı bişiy değildir.şu hafta sonu bi araştırcam şuan işteyim ve zaman yok :(
bişiyler bulunca size yazarım....
byeeeeee 

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2007 Saat 02:36

tamam :) panzehir

ben söylerim ,yazarım foruma  RİVAGEnin İST satış yerini.  bakın bir de İNNOVA nın 44 ytl ye beyazlaştırıcı kremi varmış. bu marka bir çok yerde satılıyor, eczane... parfümeri...hangisini alsak yahu,karar veremedim. pazartesi RİVAGE ile konuşunca ,kesin kararımı veririm.

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2007 Saat 02:44
bir de
MATİS'in WHİTE MASK ı varmış( beyazlatıcı maske) 90 ytl civarı, anında beyazlık veriyormuş, haftada 2 kez kullanmak lazımmış. tabi kalıcı olur mu orası mühim:(

CECEDİLLE 59 YTL  bunun da beyazlatıcı maskesi varmış.sigara içip de cildi oksijen alamayan sararan  ciltlere özellikle tavsiye ediliyormuş.

bayisi olunan eczanelerde ya da büyük kozmetik mağazalarında var  zaten.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 08:55

ben matıse çok güveniyorum leydiicim çünkü geçen sene onun kirpik uzatma ürününü denedim kirpiklerim çok dolgunlaştı güçlendi uzadı ve hatda dökülenler çıktı.

kışa doğru alıp kullanmak isterim bu yaz zaten tatil falan ister istemez bi bronzluk olucak kreminde bi yaraı olmıcak...........................

Mesajı Yazan: suzan76
Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 10:22

ankarada eczanelerde satılan bir ürün var "NİYADERMA" butun eczanelerde var hemen hemen.Bende ankaraya bir giden olduğu zaman istetiyorum.Ankarada üretildiği icin sadece orada var.Ürün sivilcelere cok iyi geliyor önce kusturuyor deri altındakileri sonrasında pürüssüz bir cild oluyor ve aynı zamanda beyazlatıyor.Ama 7 ay gibi bir süre düzenli kullanmak gerekiyor.Geceleri yatmadan önce sürüyorsunuz.Denedim cok etkili.Şuan ankaraya giden birini bulsam sipariş edeceğim bende.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 11:28
selam suzan76  her cilt bakım ürünü düzenli kullanılırsa cildini 1 ton falan beyazlatır cildi yeniler çünkü.
ama senin söylediğin ürününün asıl amacı beyazlatmak mı?

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 21:27
slm kızlar

şimdi geldim eve anca yazıyorum

RİVAGE deki Sevgi HNmış. görüştüm kendisiyle,çok ilgilendi .
İstanbul'da; en merkezi yer olarak TAKSİMde :MEYDAN ECZANESİNDE varmış, Nişantaşı :  VALİKONAĞI ECZANESİNDE varmış. zaten5-6 bölgede satışı varmış İSTde. ben de en merkezi olan yerleri sordum. diğerleri epeyi uzaktı. eğer bu eczanelerde de bulamazsam, kargo ile gönderebileceğini söyledi.
Katrecim;
Urfa'da malesef yokmuş. ister isen sana da kargo ile ulaştırabileceklerini söyledi Sevgi Hanım.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 22:10
leydicim canım benim çok sağol ilgin için.unutmamışsın beni düşünmüşsün sormuşsun.çok teşekkür ederim.dediğin gibi olmazsa karar verince bende kargo yoluyla sipariş veririm artık.sen krem formunumu alıcan?o konuda bilgi aldınmı etkilimiymiş

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 22:19

lafı bile olmaz:)))unuturmuyum ya:))

ben kremini almayı düşünüyorum katrecim, bir çok kişi sipariş veriyormuş zaten web siteleri vasıtasıyla. hatta bir bey, Fransada bulamamış, Türkiyede bu firmadan bulmuş ve eşi çok sevinmiş o beyin:) Sevgi Hn söyledi. ama inan ürünü meth etmek için değil,belliydi yani. kullananlar çok memnunmuş yani. ben yarın Taksim tarafına giderim belki , sırf o krem için:)))epeyi de uzak evime ama....ne yapalım:))gidemezsem de,abim o tarafa gidince alır bana.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 22:23
Smile inşallah leydicim işe yarar.nedense bendede işe yarayacağına dair bir his uyandı güvenilir geldi bana sitesini falan incelediğim kadarıyla.hadi bakalım hayırlısı:)

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 22:31
benim devamlı gittiğim bir eczane var,bugün eczacı hanımla konuştum,cilt beyazlatıcı bir güvenilir ürün var mı diye? bana bir tavsiyesi oldı, jel halinde bir ürün markasnı unuttum 70ytl idi,her gece yatmadan sürülecekmiş ve yanın da başka bir ürün daha + 50 faktörlük koruyucu önerdi,( koruyucu hep sürüyorum zaten, kesinlikle sür dedi.) ama 2 ürün birden kullanamam çok zahmetli o kadarıda. işe yarayan tek bir ürün istiyorum ben. zaten ev ecza deposu mu aktar deposu mu bir görsen:))))))))

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 22:52
boşver yaa o kadar uğraşmak yorucu olur.şu rivageyi bir denemek lazım.işe yarayacak umuyorum.gerçi ben okadar esmer değilim buğday bir tenim var ama çok hoşuma gidiyor beyaz beyaz gezinenler.ap ak ne güzel valla.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 22:59
AK PAK evet:))ben tam buğday da değilim(daha açık) vucutum buğdaya kaçar  gibi ama yüzüm beyaz:)) çünkü denize gitsem dahi kesinlikle yüzümü bronzlaştırmam ben. hatta bugün dışarda arkadaşlarım,sen ne güzel bembeyazssın dediler:)))))))krem alacağımı söylemedim ben de:))) tüy sorunu vardı yüzümde özellikle, o sorunumu atlattım artık,o yüzden de şimdi sıra daha da beyaz olmaya geldi, yüzümdeki tüyler buğdayımsı gözteriyordu beni, ama son günlerde herkez bembeyaz yüzün değince çok seviniyorum:))))kaymak gibi:))

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 23:03
allah dahada beyazlaşmayı nasip etsin inşallahSmile cümlemize:))sen akıllılık edtmişsin hele geçen yaz denizde tam zenci gibi olmuştu valla yüzüm okadar sinir oldumki bunalıma girdim inan.kapkara bir yüz.ıyyy:))sakınmak lazım yüzü güneşten.hele bu yıl daha yüksek koruma faktörlü bir krem almam lazım.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 23:04
muhakkak 45-50 faktörlük koruyucu kullan katre. hele ki Urfa çok sıcak ve güneşlidir, farkında olmadan yüzün güneş alacak çünkü. bir kız arkadaşım süt beyazdı, geçen gün bir gördüm kız kumrala dönmüş ve sebebi de güneş,koruyucu sürmüyor çünkü.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 23:07
ben de  denize gidince vücudumu simsiyah yaparım:) ama ancak 8-9 kere  sabahtan akşama kadar güneşte kalınca o hale geliyorum. çok kızarırım ilk önce. ama çok komik oluyor surat beyaz vücut  bronz:DDDDDD o yüzden de  çok sırıtınca yüzüme bronz makyaj yaparım, eve gelince silerim temizlerim eski halini alır:)))yoksa yüzüm maske gibi duruyor:))

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 23:11
bir de;cilt beyazlatan ürünlerin içeriklerine bakınca  genelde hepsi C VİTAMİNLERİ ve ASİTLERİni içeriyor, demek ki o yüzden limon-portakal gibi C vitamini yüklü maskeleri öneriyorlar. yani limonlamak da epeyi fayda var.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 23:13
hmmm haklısın valla canım en kısa zamanda almam lazım yüksek bir koruyucu.urfa sıcak ne kelime leydicim yanıyoruz yanıyoruz.cehennem gibi sıcak oluyor bura yaa.

Mesaj Tarihi: 04 Haziran 2007 Saat 23:26
emiğnim canım:) sen beyazlatıcıdan evvel koruyucu al derhallllll:)) zaten eczacı hanım da,  yüksek faktörlü koruyucu kullanmazsan çok etkili olmaz, zemini iyi olmalı  cildinin dedi.

Mesajı Yazan: kardelen86
Mesaj Tarihi: 19 Haziran 2007 Saat 11:01
Merhaba arkadaşlara, benim cildimi beyazlaştırmama lazım çok olmasa bile bi ton açsam yeterli. Esmer değilim ama beyazda değilim. Nişanlım ve kayınvalidem beyazlardan hoşlanıyor. Onlar böyle bir ayrım yapınca bende ister istemez üzerime alındım. Yüzüm biraz daha beyazlarsa kendimi iyi hissedicem. Daha önce birkaçkez yoğurt maskesi kullandım ama daha etkin bitkisel yöntem ne olabilir. Ayrıca krem falan kullanmak istemiyorum çünkü az da olsa kimyasal madde koyuyorlar henüz yaşım genç bu yaşta kimyasal madde kullanırsam yaşlılığımı düşünmek istemiyorum :S

Mesaj Tarihi: 21 Haziran 2007 Saat 15:26
kardelen86
bırak seni olduğun gibi sevsinler:)  yoğurt maskesi ve başka içerikli maskeleri de sürekli ve devamlı kullanmak lazımdır,en iyisi yüzünü özellikle hiç güneşe verme. yüksek faktörlü koruyucu kullan. yapabildiğin kadar sıklıkda da ,maske yap istersen.

Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 13:42
leydicim sen o bahsettiğin kremi aldınmı?kullanmaya başladınmı işe yaradımı acaba .bizimle paylaşsan çok sevinicem.

Mesajı Yazan: kahtalı
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 13:53
katre selam bende leydii nin dediği gibi yaptım yüksek koruyusu faktörlü aldım valla bide yoğurt maskesini denedim.haftada 2 de maske yapıom.renk açılmaları başladı bide limon suyuda sürüorum akşamları teşekkürler leydii

Mesajı Yazan: kardelen86
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 14:48
Beni sevdiklerinden eminim :) ama beyaz tutkusu işte. Teşekkür ederim leydii ben yoğurt maskesi devam edeyim birde limon + pudra deneyeyim bakalım ne olacak

Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 16:47
hepinize tek tek selam kızlar
katre; canım  almadım o kremi. Taksim deki eczaneyi aradım,tlf ettim  RİVAGEnin beyazlatıcısından, losyon var dedi o da 1 adet miş. ben kremini istiyordum ,daha yoğundur diye.zaten evim Taksim'e çok uzak.  firmadan istesem; ptt posta ya da banka havalesi yapmam gerek önce, açıkcası şu ara uğraşmadım. alırsam,kullanırsam haber veririm sizlere.
kahtalı; yoğurtun işe yaramasına sevindim. ben limonu yoğurtla beraber karıştırıyorum. düzenli kullanılırsa  faydası olur bence. ben pek süremiyorum bu ara düzenli.
kardelen; en azaından denemiş oluyoruz işte:))fakat koruyucu çok önemli.kollarım güneşten resmen karardı ya, yüzüm beyaz ama:))

Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 16:56
bukalemun gibiyim; kollar  siyah ,yüz beyaz:))))) bir de, aktar gibi, bitkisel ürünler satan bir dükkandan bir krem aldım ben. üzerinde arapça yazılar var,  türkçe kısmındada; ""yüzdeki çilleri- sivilceleri,lekeleri yok eder cilde tabi bir güzellik ve beyazlık verir,pudra kullanmaya gerek kalmaz"" yazıyor. küçük bir şey. 5-6 gün kullan   açıkça görürsün daha beyaz olduğunu dedi, satan kişi. 5 ytl ye aldım:))) bir kaç kez sürdüm,sürünce beyazlık var ,doğru da, sabah akşam sür dedi. ben öyle düzenli kullanamadım şu ara. bir ara da Mısır Çarşısına ,aktarlara gidecem, ora da da sorarım ,başka bitkisel bir ürün var mı alabileceğim diye. bir şey bulursam yazarım size.

Mesajı Yazan: gülse
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 18:40
leydii bu dedğn ürünün ismi arapkızı galıba?ben kullandım dedıgın gıbı beyazlatıyor ama bır kac tane sıvılce cıkınca bıraktım kullanmıyorum suan.

Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 23:28
sevgili kahtalı dediğin maskenin tarifini banada söyleyebilirmisin.bende yüksek faktörlü koruyucu aldım.ama beyazlatıcı bir ürün falan edinemedim henüz.

leydicim dediğin ürünün adı ideal kremmi acaba?birde hüsnü yusuf diye bişey vardı yoksa o mu?

Mesajı Yazan: akarsu-3
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2007 Saat 23:28
arkadaşlar RiVAGE nin ANK. da satış yeri varmı beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.Birde arkadaşlar ben MATİSİN dört sene evvel dörtyüz milyonluk ürünlerinden aldım çok düzenlide kullandım ama cildimi çok bozdu bilgilerinize

Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2007 Saat 13:02
aaaaa leydiii ben yoğurtla karıştırmıyorum limonu galiba hata yaptımmm...katre:ben  suna dumankayadan duymuştum leydi de aynısını dio sandım.yoğurtla kabartma tozunu karıştırıp sürüorum kabartma tozunun renk acıcı özelliği varmış.limonu da akşam sürüodum oda  renk açıcı dieee.karıştırdım mı naptım:))))   ama suna dumankaya öle demiştiiii.bende denedim epeydirde yapıorum valla işe yaradı.eczaneye sordum dün .çok komik bi krem önerdi adıııı:fazıl çil....çok eski ama bundan daha iyisi gelmedi piyasaya dedi.bu krem çok çok ucuz. çil ve  leke açmada ,her türlü beyazlaştırmada kullanılıyormuş.komik ufak bi kutu. aldım dün ama denemedim. bys:)

Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2007 Saat 15:58

O 5 ytllkik krem ,evet "Arap Kızı" adı arkadaşlar. düzenli sürmedim ama hakkaten  bir anda ceset gibi yapıyor:))) düzenli kullanım gerekli.

akarsu_3

Rivage'nin de Ankarada satışı var mı diye ,web sitesine bak,tlf nosunu ara sor.Matis senin cildine iyi gelmemiş olabilir ya da o ürünü iyi gelmemiş olabilir, tamamen Medikal( tıbbi) bir ürün Matis, Clınuque gibi. tabi her ürün hepimize iyi gelecek diye bir durum yok.

Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2007 Saat 16:04
kahtalı
canım ,ben hepsi bir anda aradan çıksın diye limonuda içine katıyorum yani:))) kabartmatozunu da ekleriz:)) hatta gülmeyinde, dişlerimi bazen karbonatla fırçalarım, beyazlatıyor diye, geçen gün maske yaptım içine karbonatta ekledim:))))))))bir ara da Sihirli İksirte baktım, cidden de karbonat maskesi varmış, gülmekten krize girdim:))) fazıl çil, sürüyor musun nasıl, var mı faydası kahtalı? onu da alırız ,ne demek:)))

Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2007 Saat 17:39
fazıl çilime devam ediorum :)))))))  ama çok yoğun bişey bu bee sadece beyazlatmak istediğim yere sürüorum.yani lekelere... daha yeni oldu ya,ben bişey anlamadım ama umarım işe yarar ben haber veririm.bende dişlerime karbonatı deniorum:))))) işe yarıo ama umarım mineleri çizmeyiz....ewet çok komik karbonat maskesi:))))  bide  yoğurtla karıştırınca kocaman oluo kabarıo suratta görmen lazım.. bys

Mesaj Tarihi: 29 Haziran 2007 Saat 08:38
:)))kremin adına hala gülüyorum ben:)) benim söylediğim "arap kızı"da yoğun ve sert bir kıvam da.beyaz renkte. dün maske yaptım,dediğin gibi kabartma tozu da  ekledim:)

Mesaj Tarihi: 29 Haziran 2007 Saat 14:33
fazıl çille tanışmam çok  etkileyiciydi :)))) ist en ünlü en tanınmış eczacısınsa sordum.işte  anlatıom  şöle pahalı markalardan şunlardan die.valla dedi eczacı fazıl çilden iisi çıkmadı cilt rengini açmada çilde lekede kullanılan çok çok eski bişey dedi adını duyunca bende güldüm haklısın:)))))  bu krem şimdi yapılsa eminim adı ing bişey olurdu....karbonatı dediğim gibi suna duman kayadan duymuştum.o bayanın cildi inanılmaz güzel duruo yaşına göre.terzi önce kendi söküğünü dikecek bence.o yüzdende inandım ama inşallah işe yarar.2 tane kitabı var.valla almayı düşünüyorum.çok şey bilio.ewet ewet arap kızınıda duydummmm...işte ne varsa eskilerde var :)))))

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 15:48
kahtalı;
 haklısın aslında ne varsa eskilerde var derler ya, doğru bence de. sen fazıl çile devam et:)) ben de arap kızına, Sihirli İksirte baya bir araştırdım da, arap kızını çok kullanan varmış hatta sosyeteden bile:))))ne kadar doğrudru bilemiyorum tabi:))
doctortalha;
çok ilginç söylediğin açıkcası hiç duymamıştım.yan etkisi falan olmasın ? tabi araştırmak da fayda var. teşekkürler.

Mesajı Yazan: günerce
Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 16:01
merhaba bu bahsettiğiniz ürünü ya da ilacı sadece yurtdışındaki eczanelerden mi temin edebiliyoruz.Kardeşim amerikada yaşıyor benim ve eğer orada kolay temin edilebilecek birşeyse maliyeti de buradan ucuza gelecekse getirtebilirim.Kesin çözüm olur mu ki sorunumuza?Tongue

Mesajı Yazan: inci99
Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 16:06

arkadaşlarr şu beyazlık için kullandığınız arap kızı ve fazıl çil kremleri aktarlarda mı satılıo yoksa eczanelerden mi alıcaz?? bi de sürekli kullanım gerektirio mu?? yani bi dönem kullanıp bırakınca o beyazlık hep korunuo mu?? ben ztn güneşe pek çıkmıorum.. çıkarsam da mutlaka güneş kremi kullanıorum.. yani sürekli o kremlere bağlı bi beyazlık olsun istemiorum.. eğer kalıcı bişeyse alıyım diorum da.. nerden temin edilio?? ben izmirdeyim.. nerden alabilirm?

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2007 Saat 16:10
bi de yoğurt maskesi diye bahsettiğiniz şey karbonatla yoğurdu katıştırp mı elde edilio yoksa kabartma tozuyla yoğurdu karıştırarak mı?? ölçüleri ne olmalı acaba?? leydicim sen epey uzman olmuşsun sanırım bu konuda.. bilgi verirsen çok sevinirim cnm.. ben pek krem kullanma taraftarı deilim aslında.. doğal şeyler kullanmak istiorum.. hem olumsuz bi etki yapma durumu sözkonusu olmuo hem de çok ekonomik.. bu beyazlama olayı da gerçekten çok istediğim bişeydii.. ben de araştırıcam.. herhangi bi sonuç bulursam hbrdar edicem sizleri de arkadaşlar..

Mesajı Yazan: şentürküm
Mesaj Tarihi: 01 Temmuz 2007 Saat 13:07
selam foruma yeni üye oldum birde piyasaa fade-out diye bir krem var ve etkili olduğu söyleniyor.

Mesaj Tarihi: 01 Temmuz 2007 Saat 22:42
leydicim kullanıom valla, şimdilik. bi bitsin bide arap kızı alıcam merak ettim:))))doktorcum inan merak ettim ve araştırıcam bulursam sanada sölerim.ve malesef sigarada yapıo doğru kullanıorum ama :(((((inciiiii99  selam ben fazıl çili eczaneden aldım bi damla sürüorum lekelerin üstüne çok yoğun bişi.ama dediğin gibi sürekli kullanım yok  fazılda.lekeler açılınca kesebilirmişiz.kabartma tozuda olur karbonatta 2 sinide denedim aynı.1kullanımlık yapılacağı için 2tatlı kaşığı yoğurda 1-1/2 tatlı kaşığı karbonat koyuyorum yüzümün tamamına ya da lekelere sürüyorum.20-30dk arası bekleyip önce ılık sonra soğuk suyla yıkıyorum.saklamıcaksın tek kullanımlık yapıcaksın.alerji,kaşıntı sivilce vb. gibi şikayetler olursa haftada 1 yapılacakmış.yoksa 2 günde 1 yapılabilirmiş :) bys

Mesaj Tarihi: 02 Temmuz 2007 Saat 01:55
çok teşekkürler kahtalıı..
çok saoll.. sürekli kullanmak gerekmiosa süperr yaa.. çok sevinidm vallaa... yrn ilk işim gidip fazıl çil almak olcak.. o karbonatlı yoğurt maskesini de denicem.. gerçi cildim biraz hassas.. hattaa çok hassas. şuan la roche possay'ın en hassas ciltler için olan cilt temizleme setini kullanıorum.. gerçi pek faydasını görmedim ama.. o yüzden acaba o maskeyi karbonatla deil de kabartma tozuyla mı yapsam?? cildimde epey kılcal damar çatlağı var.. korktum yanii bi zararı olur mu diye.. önce bi fazıl çili deniyim olmazsa.. bu arada fazıl çil eczanede satılıo di mi?? aktarda deil yani?? neyse hepsine sorarım ben.. saol herşey için kahtalı.. görüşürüz.. byee..

Mesaj Tarihi: 02 Temmuz 2007 Saat 15:06
inci99:ewet  fazıl eczanede satılıo...karbonatla kabartma tozu arasında fark yok.istersen bi dene alerji yapıosa bırakırsın...sen önce bi fazılı dene dediğin gibi.bide alerjiyle uğraşma..umarım işe yarar..rica ederim görüşürüz

Mesaj Tarihi: 02 Temmuz 2007 Saat 15:20
bide şöle bişey okudum ama denemdim:bal ve nişadır karıştırılıp lekeli bölgelere gün aşırı sürülür ılık suyla yıkanır...bi bu kaldı denemedik...hadi bakalım:)))

Mesaj Tarihi: 02 Temmuz 2007 Saat 18:36
slm kahtalı..
yaa pardon ama nişadır ne.. biz okulda derste görmüştük.. bi gübre cinsiydi.. bu arada ben ziraatte okuorum da.. Tongue yani dediğin nişadır o nişadır mı?? azotlu bi gübre cinsiydi hatırladığım kadarıyla.. bi de nerde satılıo?? ben de deniyim..
bi de önemli bi nokta daha var.. benim yüzümde leke yok.. yani çil ve benzeri bişey yok.. sadece ten regimin daha beyaz olması için kullanıcam bu fazıl çili ve bu karışımları.. yani öle de oluoo di mi?? ztn formun adı cilt beyazlatma.. sanırım bi problem teşkil etmez bu ürünleri kullanmam di mi?? yine de son bi sorıyım dedim.. yrn alıorum çünkü fazıl çili.. bgn biraz tansiyonum düşüktü çıkamadım dışarı.. malum buralar kavruluo.. yrn alıcam inş. başlicam bakalım kullanmaya.. yine hbrleşiriz..byes..

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 14:25
incicim valla bende nişadır ne anlamadım evdekilere nişastamı die soracak oldum koptular cahil oldum yani:))))) bende bilmiyorum.sen okulda gördüsen doğrudur.ama azotlu gübre olayı aklımı karıştırdı.yüzümüze bi gübre sürmediğimiz kalmıştı:)))))fazıla devam ettiğim için onu almayı sonraya bıraktım.ama dediğin gibi cilt beyazlatmak içinde kullanılıyor.ben güneş lekeleri için kullanıyorum.5ytl ucuz bişey ama ben çok memnun kaldım.renk açılmaları başladı.geçmiş olsun bol su iç ve tuzlu ayran tansiyon sorunu bende de var....geçmiş olsun..haberleşiriz bys

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 14:55
kahtalıcım ben bi okuldaki hocama sorayım olmazsa.. o bilir en azından nerden temin edebileceğimizi.. bi de bileşimini bilir ve ters bi etkisi olup olmayacağını söler.. tabi yüzümüze sürcez demem.. arklı bişey derim artık.. :):) eğer bulursam buralarda gönderirim sana da.. piyasada olmayabilir gibi gelio bana.. sen nerdeydin cnm??
bu arada ben bgn hem arap kızı aldım hem de fazıl çil.. :)
biraz açgözlülük oldu ama napayım tutamadım kendimi.. ikisini de gece yatmadan sürmemi sölediler.. komple yüzüme sürücem bakalım bu gece yatarken.. ilk olarak fazıl çili deniiym diorumm.. hem sende memnun kalmışsın bak ne güzel..

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 15:05
ben fazıl çili 10 ytl.ye aldım ama farklı mı ki acaba.. tam iki kat kazıklandım yada.. :):) neyse sağlık olsunn artık.. bu arada geçmiş olsun dileklerin için teşekkürler cnm.. iyiym şimdi..
ben bgn ilk kez denicem ya fazıl çili.. iyice heyecan yaptım şimdi... :) çok katı kıvamlı vazelin gibi bişey :):):) sen komple sürmüosun sanırım yüzüne.. ben komple sürünce bi problem olmaz inş.. sanki cildim hava almicak gibi geldi de.. :) bu arada bgn yoğurt maskesini de denicem.. yüzümde ne kdr tutuyım cnm? 10-15 dk. yeterli mi? saol tekrar herşey için.. görüşürüz..

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 21:23
walla arkdslar cok sasırdım ben hıcbıryerde cıl fazıl kalmamıs belkı 10 tane eczaneye sorduk...çok komık bır durum ..olan yerlerdede fıyat 2 mıslı artmıs.12ile 14 mılyon cıvarında.bu kremin gercek fıyatı 3-4 mılyonu gecmıyordu böyle degıldı bız mı bu hale getırdık acaba:))))

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 22:21
sanırım bu form yüzünden oldu o zmn.. :) şöle intern-e-t bağlantısı olmayan kenar mahallelerdeki eczanelerden gidip almak lazım gülsecim.. ayy keşke daha çok alsaydımm tüh.. :):) hazır 10 ytl.ye bulmuşum ucuzmuş bile.. bi dahaki sefere 20-30 ytl.ye alcaz desene.. :):):) hakkaten çok komik yaaa...
bu arada kahtalıcım fazıl çilin içindeki sodyum metabisülfit nişadır demek.. ikisi aynı şey yanii.. o yüzden o bahsettiğin karışım da etkili olabilir ama nişadır nerden bulcağmızı bikaç güne kdr öğrenicem cnm.. :) bi de benim tahmin ettiğim gibi vazelin varmış içinde.. :) keşke onu koymasalarmışş.. :) aslında biz de vazelin alıp nişadırla karıştırsak olcak yanii.. ama bi de bizmut subnitrat ve de çinko oksit bulmamız lazım.. ben de fiyat arttı diye imal etmeye başlicam nerdeyse.. :):) neyse başlıorum bakalım bgn kulanmaya.. görüşürüz... :)

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 23:06
hahahah inci çok alemsin ve harikasın..canım ewet kazık olmuş birazzzz vay çakallar vaaayyy..yılların kıytırık fazılını görüomusun....nişadır varsa içinde ok o zamn gerek yok valla ben hiç bakmamıştım saol aydınlattığın için..gülse doğru söylüo bende 5 e almıştım....demek artmışşş...şaşırdım bende..fazılın nosunu bilen var mı:))))) arıcam onu:))incicim ben ankaradayım..ilgin için teşekkürler ama fazılda da nişadır varsa bi daha almaya  gerek yok di mi?ben tüm yüzüme sürmüyorum.çok yoğun valla dayanamam daralırım ben.az sür istersen bi dene

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 23:08
LEYDİCİM sorum sana.. :) sanırım sen arab kızı kremini kullanuodun cilt beyazlığı için.. ben de aldım bgn ondan.. pembe renkli bişey gül gibi kokuoo.. beyazı da varmışş.. ben pembesini aldım.. yüzüme sürmeden önce bi elimin bi köşesine süreyim dedim.. anaında bembyaz oldu sürdüğüm yer.. sanki açık renk fondoten sürmüşüm gibi.. etkisi bu kdr çabuk olunca korktum tabii.. :):):):)
yani bu arab kızı sanki fondoten gibi beyazlatmak istenilidğinde cilde sürülen bişey mi?? yoksa süre süre zamanla kalıcı hale getirio mu beyazlığı??
kullanan biri olduğun için sana danışmanın en mantıklısı olduğnu düşündüm cnm.. saol şimdiden..

Mesaj Tarihi: 03 Temmuz 2007 Saat 23:58
selamlar hepinize tek tek:)
inci canım; ilk günler kullanmadım düzenli, ama son bir kaç gündür sürüyorum sabah akşam ve ben memnuniyetsiz bir insanımdır:)Şirinler diye bir çizgi film vardı ya:))) orada da ÖFKELİ diye bir karekter vardı hiç bir şeyden memnun olmayan:)) öyleyim,mükemmelliyetçim yani:) kolay kolay bir şeye Tamam dır demem, fakat bu Arap kızı hakikaten etkili olmaya başladı. sabah-akşam sürüyorum. 1 hafatlık düzenli kullanımda kendini belli eder demişti satan kişi, 1hafta dolmadan bie düzenli kullanımda cidden etkili. ben BEYAZ Olanı aldım,PEMPE den daha etkilidir dendi,o sebeple.

Mesaj Tarihi: 04 Temmuz 2007 Saat 12:12
ok leydicim çok saol cnm.. ben şimdi fazıl çili kullanıcam bakalım.. sora bi de arab kızını denicem.. beyazını alırım ben de.. hangisinden memnun klaırsam ona devam edicem.. ama arab kızının sürekli kullanım gerektirmio oluşu, verdiği beyazlığın düzenli kullanımlar sonucu kalıcı oluşu beni çok sevindirdi.. ya leydicim ben de senin gibiyim bilio musun.. yani görsen niye beyazlicaksın falan dersin.. cildimde bi sorun da yok gayet güzel başkalarına göre ama ben de mükemmelliyetçi olduğum için uğraşıp duruorum işte cnm..
sonuçları hep yazıcam.. görüşürüz.. hepinize mutlu günler..

Mesaj Tarihi: 04 Temmuz 2007 Saat 12:19

kahtalıcım rica ederim.. :) bileşimleri aynı gibi yani o senin dediğin karışımla bu fazıl çilin.. en azından artık bileşimini bilioruzz.. çok zam yaparlarsa biz kendimiz de yapar kullanırızz.. :):) ben yine de araştırcam şu nişadır nerden temin edilioo.. öğrenince sizleri de bilgilendiririm.. ben dün gece ince bi tabaka olarak sürdüm yüzüme.. az sürdüm yani.. hakkaten daralıoo insan.. :):) beyazlicaz diye nefessiz de kalmıyalım canım.. düzenli kullanalım bakalım.. inş. hepimiz güzel sonuçlar alcaz.. kolay gelsin hepimize.. :):)

Mesaj Tarihi: 04 Temmuz 2007 Saat 12:55
arkadaşlar arap kızı kremidemi eczanelerde satılıyor yoksa siz aktardanmı temin ettiniz?

Mesaj Tarihi: 04 Temmuz 2007 Saat 14:27
katrecim  ben bu sene basında aktardan ikibuçuk milyona almıstım.ozaman cok kullanmıstım.hatta bır arksmızın cok aknelıydı cıldı bu kremı sureklı bıkmadan kullandı barız gorduk düzeldı kızcagn cildi.bana sorarsan gecenlerde konusnu acılınca basladım kullanmaya tekrar ama ben sımdı bıberıye yagı ıle kullanıyorum cıldım super oldu yaSihirli İksir.suartıma bakmaya kıyamıyom nazar deycekk ehüüüehhheüü:)))))

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 01:21
şu biberiye yağını baya bir merak ettim.hemen bende edinip denemeliyim.inşallah söylediğin gibi gerçekten harikadır gülsecim.günde bir defamı sürüyosun cildine.uygulama şeklin falan nasıl anlatırmısın biraz?

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 15:30

tabı al bır baharatcıdan dene derım katrecım zaten okadar guzel temızlıyorkı akca pakca oluyosn :)))tabıkı paylasırım ben yağı günde 1 defa pamuga döküp ıyıce sılıyorum yuzumu sonra arapkızı kremımı suruyorum hepsı bukadar..

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 15:32
tamam glsecim çok teşekkür ederim.hemen bugün alıyorum.

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 15:36
benı sonuclardan haberdar edersın katre ok

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 15:38
tamam canım çok teşekkür ederim.

Mesajı Yazan: theryn
Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 15:54
merhaba herkese... burayı keşfettiğim için çook mutluyummm.. ben bayaca esmerim beyazlamak için deli oluyorum diyebilirim.. beyazlık için krem sormak da artık utandırmaya başlamıştı ki burası çoook iii oldu.. ben de sizlere oriflame in fairness ürünlerini söööleybilirim . almak nasip omadı.çünkü doğrudan satış yok sipariş gerekiyor.. konuşunca ilgililerle tamamen bitkisel ve yok sattıklarını sööölediler hırslıyım alcam... üç ürün 15 ytl indirimli dönmede haberiniz olsun bilgilerinizden çok faydalandım teşekkür ederim

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 16:45
GÜLSECİM biberiye yağını ben de kullanmıştım cnm.. siyah noktalar için çok iyi geliodu o yüzden sadece burnum ve çok az çenemde kullanıodum.. yani tüm yüze sürülebileceğini bilmiodum.. cildim çok hassas acaba yakar mı diye korkuorum.. senin cildinde bi hassasiyet var mı peki cnm?? ben de kullanmak istiorum da.. bi soraym dedim..
evde herşey mevcut ztn.. :) şu an fazıl çili kullanıorum geceleri yatmadan.. olmazsa önce biberiye yağıyla siler öyle kullanırım.. bu arada biberiye yağının cilt bezyazlatma etkisi de oldu mu sende??
KATRECİM bu arada ben arab kızı kreminin pembesini almıştım ilk başta sora beyazı daha etkili diye onu aldım.. sen de beyazını al.. arap kzını henüz yüzümde denemedim ama kollarımdaki lekeler için kullanıorum.. gerçekten beyazı etkili olcak sanırım.. gerçi daha çok az süredir kullanıorum ama hbrdar edicem sizleri hep..

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 16:50
incicim benım cıldımde cok hassas hatta allerjı baslangıvı bıle var.kahrolsun camasırsuyundan cok kez zehırlenmıs bır kısı olarak cıldım artık oyle her urunu kullanırken dusunuyorum:)))) canım mrk etme hıcbırsey olmaz yalnız bıtkı uzmanı arkds gülsuyuyla yağı ınceltıp ole kullanın dedı unutma boyle yaparsan daha ıyı olur.evet cildi beyazlatıyor.temız cıltte bıle pamugun rengı degısıyor.kırlerden arındım akca pakca oldum:))))

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 16:59
çok saol gülsecim.. o zmn ben biraz inceltiyim gül suyula.. ztn gül suyunu hep tonik niyetine kullanırım ben yüzümde.. öle yapıp kullanıyım.. sizleri hbdcar edicem sonuçlardan..

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 17:01
bu arada gülsecim arap kızı kremini aldığım yer çok tembihledi.. sakın bunu sürünce güneşe çıkma diye.. gece yatarken bu yaptığnı yapmak en iyisi olur herlade.. aynı şey fazıl çil kremi için de geçerliymiş.. ne gibi olumsuz bi etki yapar bilemiorum ama yine dikkat edelim arkadaşlar..

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 17:07

tabı canım yüksek faktorlu günes kremı surmek gerekıyor ıkısınden sonra da yada gece yatrken surebılırz.gece krem cılde daha ıyı nufuz edıyor.arapkızını bırgrup unıversteden arkdsla kullandık malum okullar bıtmeden once epey dısarıda dolastıktan sonra halımızı gormelıydın.:)))))ben yasadım bılıyorum canım.esmerlesmeye baslıyosn.

Mesaj Tarihi: 05 Temmuz 2007 Saat 17:13
neeee aman allahım.. demek esmerleştirio güneşin etkisiyle birleşince.. ayy bu çok kötü bişey.. epey dikkat etmek lazım o zmn güneşe çıkmamaya.. saol cnm bilgilendirdiğin için..

Mesajı Yazan: ***EcE***
Mesaj Tarihi: 06 Temmuz 2007 Saat 23:32
SLM ARKADŞLAR! yaa yeniyim ben daa buralarda ama aklıma bişi takıldı yaa bnde aldım bu arap kızından da içime pek sinmedi yaa içnde ne olduğunu bilmeden öle kullanıoruzz yaa bunn zararı faln olmasın kullandıkca zaten kutusundakilerde sırf arapca yazıo... endişeliyimm wallahii:S

Sayfayı Yazdır | Close Window

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.67 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2010 Web Wiz - http://www.webwizguide.com